Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Poszukuję kogoś ze Śląska kto ma ten sam moduł komfortu co ja aby podłączyć i sprawdzić czy moja niesprawność związana jest właśnie z tą częścią. Za użyczenie na chwilę do sprawdzenia odwdzięczę się " na flachę" ;-)

Proszę o pomoc, mogę podjechać w umówione miejsce.

 

 

Nie wiem na tym etapie czy kupować nowy moduł używany ( koszt na allegro 600 - 800 zł) czy naprawiać ten co mam.

 

Mam model Passata B5 FL 3BG kombi, moduł komfortu. Mój symbol komfortu to: 1C0959799A na trzy wtyczki Ta trzecia wtyczka jest podobno tylko po to żeby sterować otwarciem tylnych drzwi.

Przód szyby elektryczne tył korbki.

Objawy:

Nie działają mi piloty pomimo pełnej sprawności. Na Vagu pokazuje ze odbiór ok tylko nie ma żadnej reakcji.

Nie działa mi otwieranie tylnej klapy muszę otwierać z kluczyka.

Za każdym razem gdy wsiadam musze szybko włączyć stacyjkę żeby alarm nie uległ załączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem na tym etapie czy kupować nowy moduł używany ( koszt na allegro 600 - 800 zł) czy naprawiać ten co mam.

Ja osobiście jak bym miał za taką kwotę kupić moduł,to bym przerobił sobie na cztery elektryczne szyby,moduł można kupić za 60-70 PLN ,blachy s silniczkami i z instalacją 50PLN za szt,panel sterowania kierowcy około 40PLN,boczki pewnie za jakieś 80PLN trochę dłubania.

Zobacz post 1193 http://forum.vw-passat.pl/threads/1130-MODU%C5%81-KOMFORTU-Diagnostyka-VAG/page60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie otwieraja mi sie tylne drzwi w passacie b5 co moze byc przyczyna zaistniałej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak prawidłowo połączyć kabelki do nowego modułu komfortu? tj. żeby nie było żadnych spadków napięcia?

Mam nowy moduł, kostkę którą się podłącza do niego i ok 20 cm wiązki kabli.

I teraz jak złączyć kabel z kablem, chyba trzeba to polutować?

 

Moduł jest oczywiście ze szrotu, a nie nowy :)

Edytowane przez maroko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie-polutowac odpowiednio przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście jak bym miał za taką kwotę kupić moduł,to bym przerobił sobie na cztery elektryczne szyby,moduł można kupić za 60-70 PLN ,blachy s silniczkami i z instalacją 50PLN za szt,panel sterowania kierowcy około 40PLN,boczki pewnie za jakieś 80PLN trochę dłubania.

Zobacz post 1193 http://forum.vw-passat.pl/threads/1130-MODU%C5%81-KOMFORTU-Diagnostyka-VAG/page60

 

właśnie o te dłubanie chodzi, sam się za to nie zabiorę bo się nie znam, ale pomysł dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę zrobić automatyczne domykanie szyb tył i chcę podłączyć moduł komfortu na stole które piny muszę podłączyć żeby złapać komunikację TZn gdzie jest + - i linia K ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2015-03-22-4156.jpg

Witam ja sam osobiście zrobiłem tak że zabrałem moduł komfortu z dołu,zostawiłem tam samą puszkę i przeniosłem go wyżej na tył puszki bezpieczników zdala od wilgoci,która zaczęła się u mnie pojawiać,oczywiście nie obyło się bez problemów,trzeba było tą gumę uszczęlniającą wyciąć albo zjechać na sam dół aby później przy składaniu wszystko pasowało np:włącznik świateł i plastiki

2015-03-22-4163.jpg

a z czasem zobaczymy zkąd ta woda sie tam zbiera :[

pozdrawiam ;)

2015-03-22-4161.jpg

Edytowane przez aydahoo
nieładna składnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę z prośbą o pomoc. Mianowicie spalił mi się moduł komfortu do tego stopnia, że nie mogłem odczytać nr. seryjnego części. Dorwałem pierwszą lepszą cześć ze szrotu (jak się okazało od anglika) i niestety nie wszystko działało. Po jakimś czasie i on się spalił. Doradźcie czy jest jakiś sposób na dorwanie oryginalnego nr tego modułu żeby wszystko działało już jak należy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia kostek porównam ze swoimi czy te same kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, piszę z prośbą o pomoc. Mianowicie spalił mi się moduł komfortu do tego stopnia, że nie mogłem odczytać nr. seryjnego części. Dorwałem pierwszą lepszą cześć ze szrotu (jak się okazało od anglika) i niestety nie wszystko działało. Po jakimś czasie i on się spalił. Doradźcie czy jest jakiś sposób na dorwanie oryginalnego nr tego modułu żeby wszystko działało już jak należy??

Kombi czy sedan?Wszystkie szyby elektryczne?

 

Pokaż zdjęcia kostek porównam ze swoimi czy te same kabelki.

No w 2003 na pewno nie ma takiego samego jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO PROSZE O POMOC.

 

przeszukałem już forum chyba w każdą stronę. Z informacji uzyskanek prędzej wychodziło na zalany moduł komfortu.

oto objawy:

- nie działają lusterka elektryczne , nie podgrzewają również

- brak sygnału o zostawieniu na światłach

- nie chodzi wycieraczka tylnia

- brak podswietlenia drzwi kierowcy

- brak informacji o otwartych drzwiach kierowcy

- brak sygnału alarmowego

- nie otwierają się wszystkie drzwi na raz ( tylko przód)

 

Dostałem sie do modułu komfortu ( wyglądał na nowy) ale został wymienieony na nowy o tym samym nr ( nic to nie dało - dalej nie działają wyżej wymienione rzeczy a dodatkowo przestały chodzić wszystkie szyby) więć powróciłem do starego modułu.

 

Dodatkowo ostatnio zapaliła się kontrolka od poduszki powietrznej ( sama z siebie)

 

Bardzo prosze o pomoc co może byc przyczyną awarii - bo juz nie mam pomysłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag Ci prawdę powie.

Podłącz się pod komputer i będziesz miał pokazane wszystkie błędy jakie masz w module komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem jest taki, że nie działa centralny zamek, lusterka, i szyby działają w taki sposób że (szyba od pasażera otworzy sie jak nacisne przycisk od pasażera a już kierowcy przyciskiem nie chce sie otworzyć tak samo pozostałe. Moduł komfortu jest OK i był raczej wymieniany przez poprzedniego właściciela, kable OK. Może to być silniczek od szyby kierowcy bo podobno mają moduły????? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogły się połamać kable co są w tej gumowej .... między drzwiami a karoserią. Tak tez się czasem dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wszystkie? Od strony kierowcy nie działają lusterka, szyby (tylko jedna działa) pozostałe nie

 

 

Działa jedynie ta jedna szyba i wlew paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka :)

1. Czy trzeba odłączać akumulator przy wyjmowaniu modułu komfortu?

2. Czy ktoś może wrzucić fotki albo wytłumaczyć jak go wyciągnąć bo nigdzie nic nie znalazłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba a moduł komfortu masz pod siedzeniem kierowcy pod wykładziną a jeżeli tam nie ma to ludzie też przenoszą go pod kierownicę

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ma ktoś z was kompletną instalację elektryczną do passat b5 fl sedan? Bo mi sie komputer z modułem nie chce połączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dla bezpieczeństwa elektroniki lepiej odłączyć.

2. Odkręcasz podstopnice lewej nogi, zdejmujesz osłonę ta koło dzwigni otwierania klapy silnika a nastepnie ciągnac do góry osłonę idaca przy progu drzwi. Podnosisz wykładzinę i juz widzisz czarne pudełko z modulem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś na forum mieszkający w okolicy Tychów i mógłby zajrzeć i ewentualnie reanimować go (zapłace)??? Od wczoraj włącza mi się non stop alarm fabryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności