Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam moduł o oznaczeniu 1J0 959 799 F.

Nie ma w nim możliwości zamykania auta z kluczyka bo klucz jest z latareczką ^^

Czy ktoś wie na jaki moduł musiałbym go podmienić aby funkcje zamykania auta z pilota (który dokupie) była dostępna?

Edytowane przez Grzesiekk20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poszukałem na google trzeba będzie modzić wtyczki czy mi się wydaje?

Riccardoa dzięki za szybką odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców w tematyce modułu komfortu.

 

Czy brak pojawiających się (co pewien czas) informacji na desce rozdzielczej o otwartej klapie i drzwiach (half dot) oraz również co pewien czas braku sygnalizacji uzbrajania i rozbrajania alarmu (fabryczny) może wskazywać na niedomaganie modułu komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do fachowców w tematyce modułu komfortu.

 

Czy brak pojawiających się (co pewien czas) informacji na desce rozdzielczej o otwartej klapie i drzwiach (half dot) oraz również co pewien czas braku sygnalizacji uzbrajania i rozbrajania alarmu (fabryczny) może wskazywać na niedomaganie modułu komfortu?

 

Oczywiście że może ale mogą to być również krańcówki w wyżej wspomnianych drzwiach.

 

Jeżeli to krańcówki to Vag prawdę powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że może ale mogą to być również krańcówki w wyżej wspomnianych drzwiach.

 

Jeżeli to krańcówki to Vag prawdę powie.

 

Dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam passat b5 grudzien 1996 problem w tym że wogóle nie działają prawe drzwi. tzn ani lusterka szyba zamek-na krótko działa wszystko. brak podświetlania kratek nawiewu i podświetlania bagaznika. wszystkie 3szyby działają i podświetlaja tylko prawa przód nie.jeżeli wtyczka przy silniczku szyby jest założona to jak zamykam wszystkie drzwi to zaraz wybija a jeżeli wtyczkę ściągne to wszystko sie ładnie zamyka oprócz prawych przednich drzwi. dobrałem się do modułu komfortu i jest suchuteńki jak nowy lecz pod wykładziną jest trochę wilgoci .sprawdzałem miernikiem i niby prąd dochodzi do prawych przednich drzwi . czy to moduł komfortu ? doradźcie coś bo to już uciążliwe się robi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w osłonie gumowej między zawiasami sprawdzałeś? tam gdzie wchodzą wszystkie kable do drzwi ze słupka.

A stało się to nagle czy przerywało np.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z drugiej strony miałem u siebie przypadek wariujących szyb i zamków a okazało że moduł szwankował a też wyglądał jak z fabryki.

i niepotrzebnie też rozbierałem zamek kierowcy bo takie błędy wywalało owego zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no są tam kable po pękane trochę nie wiem bo kupiłem takiego już takiego . zamek lewy jest nowy tylko dziwi mnie to że jak wtyczka ta wielka jest podłączona do sterownika przy silniczku szyb prawa str to nie zamyka wszystkich drzwi i zaraz wywala odmyka. a jak wtyczka wypieta to zamyka wszystko oprócz prawych przód. aa i jeszcze nie działa na panelu sterowania szybami blokada tylnich szyb . aten panel przełączników szyb nie ma cos do tego ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

mój moduł

 

3B0959799 ZM min 5DK 007 544-00

 

jakim można zastapić jak coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może problem gdzieś w tych drzwiach...

 

A kompa nie podłączałeś czasem?

Moduł najlepiej o tych samych nr chociaż mimo tego jeszcze zależy czy zaprogramowany do kombi czy sedana...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy w ogóle vag połączy się z modułem, jak nie to możliwe że moduł uległ uszkodzeniu ale najlepiej byłoby od kogoś taki sam podmienić i sprawdzić,Aha po podmianie klucze trzeba na nowo zaprogramować bo są zapisane w module i żebyś się nie zdziwił że piloty nie reagują po podmianie( chyba że jest inny niż fabryczny alarm) ale za to np jak podmienisz od kogoś moduł na próbę to jego kluczem zamkniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa podłączyłem i wogóle pokazuje że cały czas te drzwi są zamkniete albo otwarte nie pamiętam . a w drzch co to może być?? przełożyłem tą płytke co jest przy silniczku od passata kombi 99r i u mnie nic a moja w tym kombi dział bezproblemowo. a a mam sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe że płytka jest sprawna (możliwe że ta akurat jest taka sama w kombi i sedanie)

Więc wygląda na problem z połączeniami między drzwiami a autem lub moduł albo może jeszcze gdzieś na wiązkach kablowych...

To może spróbuj też z tamtego paska podmienić moduł jak kostki będą pasowały a mimo że nr będzie inny.

jedynie co to najwyżej przy zamykaniu auta będzie się bagażnik otwierał(tak się dzieje właśnie np na module z kombi w sedanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze z kombi ma 2 wtyczki a ja kluczyk mam oryginalny z latareczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem vaga i moduł komfortu

 

 

64517 Nie znany kod błędu

magistrala CAN brak sygnału

41733 Nie znany kod błędu

nie autoryzowane

45317 Nie znany kod błędu

nie autoryzowane

45317 Nie znany kod błędu

nie autoryzowane

12547 Nie znany kod błędu

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

brak sygnału

771 Czujnik poziomu paliwa-G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poziom paliwa dobrze wskazuje to dalej wygląda mi to na wadę modułu lub wiązki gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak zaleje teraz za 100zł i mam rezerwe to pokazuje pół baku i za 100zł aż zejdzie do rezerwy robię ok 260 km a mam pytanie odnośnie kontrolki rezerwy bo u mnie się nie zaświeca jak wchodzi na rezerwe a jak kluczyk przekręce to kontrolka jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba powinna się zaświecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wchodziła na czerwone kreski wskazówki i sie nie świeciła ale w bezpiecznikach tam gdzie jest przypisana ikona rezerwy nie ma w ogóle bezpiecznika nie ma ani styków pod bezp. czy jest możliwe żeby nie miał ten passat kontrolki pokazywania rezerwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w starszych modelach wv nie było kontrolki trzeba było tylko bazować na wskazówce ale nie wiem od jakiego rocznika były już kontrolki z sygnałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z ASO sprawdził po nr VIN naszego Passata jaki mamy moduł komfortu i wyszło 1C0959799B 06X. Na razie problemy z sygnalizacją otwierania drzwi, zaniki sygnalizacji akustycznej uzbrajania alarmu ustały. Szukam docelowo części używanej (cena w ASO na dzisiaj 1486 zł brutto <szok>). Na Allegro jest cała masa modułów 1C0959799B bez oznaczenia nr końcowych. Czy mogę zainstalować pierwszy lepszy 1C0959799B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności