Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około pół roku mam pewne problemy z elektryką od strony kierowcy, tzn. podczas jazdy:

- opuszczając szybę kierowcy w automacie czasem zatrzymuje się ona w połowie po czym sama się zamyka i przestaje działać tryb automatyczny.

- drzwi kierowcy czasem kilku krotnie się zamykają, chodź są już zaryglowane.

I teraz najbardziej wkurzające rzeczy, podczas otwierania auta z kluczka

- fotel kierowcy rzadko ( prawie wcale ) odjeżdża do określonej zaprogramowanej pozycji, gdy klikam przycisk od ustawienia porusza się on stopniowo tzn: odjedzie kawałek i znów muszę wcisnąć przycisk aż fotel ustawi się odpowiedniej pozycji.

- lusterko ( najgorszy problem ), gdy tylko otworze drzwi przestawia się ono w dowolne miejsce często z maksymalnym bądź kilku stopniowym zakresem w dół bądź w górę.

 

Próbowałem się dobrać do modułu komfortu, udało mi się dostać do miejsca gdzie znajduje się skrzynka ( było tam sucho ) niestety nie mogłem wyjąć samej skrzynki i zajrzeć do środka gdyż nie umiałem wyciągnąć fotela. Same kable wychodzące z skrzynki wyglądają w porządku.

 

W pamięci nie ma żadnych błędów.

 

Czy wyżej wymienione objawy mogą sugerować uszkodzenie modułu bądź jego zalanie ?

Poradźcie coś, błagam bo jestem już wykończony tym tematem a żaden mechanik w okolicy nie chce się tego podjąć a specjalistów brak, nie chce sprzedawać auta ale jeżeli nie uda mi się tego naprawić to....

 

Adam okolice Zduńskiej Woli.

 

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/98960-Jak-zdemontowa%C4%87-fotele-przednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem się przywitać jako, ze dopiero do was dołączyłem :) temat dotyczy modułu komfortu wiec myślę, że ktoś udzieli mi odpowiedzi. Obecnie zamek centralny zamykam z kluczyka, domykanie szyb działa, a jako że chce nabyć kluczyk "scyzoryk" przymierzam się do jego wymiany. Teraz moje pytania. Czy po zamontowaniu innego modułu będzie działało domykanie szyb? Drugie wejście modułu zostawiam nie podpięte? I czy po otwarciu/zamknięciu będzie mógł pojawiać się sygnał na kierunkach? Z góry dzieki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomozcie bo nie ogarniam.

Wymienilem juz :

- Lewy tylny zamek,

- Prawy tylny zamek,

- Lewy przedni zamek.

 

Chcac sprawdzic pobor pradu po zamknieciu auta, wpinajac miernik w minus akumulatora, lewy przedni zamek otwiera dopiero za drugim kliknieciem przycisku pilota, po czym wywala blad na VAGu. Po odpieciu miernika takiego zachowania nie ma, co tu mozna poradzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy, miałem drobną awarię w moim passacie a mianowicie alternator podawał zbyt duże napięcie i ok. 18 V i mam podejrzenie że spalił mi się moduł komfortu: moje podejrzenia opieram na tym iż przestały mi grzać boczne lusterka, nie działa otwieranie klapki wlewu paliwa, centralny zamek zamyka tylko tylne drzwi i bagażnik. Dobrałem się do modułu komfortu( 2 wtyczki czarna i biała, nr 3B0 959 798), i rodzi się pytanie czy ktoś mógłby mi powiedzieć że jakiś inny moduł podpasuje do mojego auta czy tylko ten z tymi numerami. Byłem na kilku szrotach w pobliżu i wszystkie moduły komfortu do passata zaczynały się 1J0 i nie wiem czy kupować w ciemno i sprawdzać każdy poklei. I rodzi się pytanie czy dobrze dedykuje i stawiam na moduł komfortu czy szukać gdzie indziej, a jeśli to moduł to jaki kupić? Proszę o pomoc.

Dodam jeszcze że podpinałem siłownik od klapki wlewu paliwa na krótko i działa wiec coś jest nie tak z prądem który nie dochodzi do tego siłownika.

Edytowane przez jarek1226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje pomocy, miałem drobną awarię w moim passacie a mianowicie alternator podawał zbyt duże napięcie i ok. 18 V i mam podejrzenie że spalił mi się moduł komfortu: moje podejrzenia opieram na tym iż przestały mi grzać boczne lusterka, nie działa otwieranie klapki wlewu paliwa, centralny zamek zamyka tylko tylne drzwi i bagażnik. Dobrałem się do modułu komfortu( 2 wtyczki czarna i biała, nr 3B0 959 798), i rodzi się pytanie czy ktoś mógłby mi powiedzieć że jakiś inny moduł podpasuje do mojego auta czy tylko ten z tymi numerami. Byłem na kilku szrotach w pobliżu i wszystkie moduły komfortu do passata zaczynały się 1J0 i nie wiem czy kupować w ciemno i sprawdzać każdy poklei. I rodzi się pytanie czy dobrze dedykuje i stawiam na moduł komfortu czy szukać gdzie indziej, a jeśli to moduł to jaki kupić? Proszę o pomoc.

Dodam jeszcze że podpinałem siłownik od klapki wlewu paliwa na krótko i działa wiec coś jest nie tak z prądem który nie dochodzi do tego siłownika.

 

Modułu musisz szukać koniecznie z takim samym numerem - wtedy podpinasz bez żadnego kombinowania z wtyczkami (tzn. lutowania wtyczek,zmiany kolejności kabli itp.). Całkiem prawdopodobne że padł moduł - mój jak się spalił to wszystko zamykał/otwierał poprawnie zaś nie było oświetlenia wnętrza ;) Mam nadzieję, że bezpieczniki (na wszelki wypadek) sprawdziłeś już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Modułu musisz szukać koniecznie z takim samym numerem - wtedy podpinasz bez żadnego kombinowania z wtyczkami (tzn. lutowania wtyczek,zmiany kolejności kabli itp.). Całkiem prawdopodobne że padł moduł - mój jak się spalił to wszystko zamykał/otwierał poprawnie zaś nie było oświetlenia wnętrza ;) Mam nadzieję, że bezpieczniki (na wszelki wypadek) sprawdziłeś już ;)

Bezpieczniki sprawdzone w pierwszej kolejności i to wszystkie. I obawiałem się że dostanę taką odpowiedź ponieważ bardzo ciężko znaleźć moduł komfortu z moimi numerami, nie wiem czemu wszystkie moduły jakie widze na allegro i na szrotach zaczynają się 1J0, a nie 3B0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupione, mam nadzieje że to będzie ten moduł komfortu. Jak tylko przesyłka dojdzie i podmienie to dam znać czy to jest to. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł moduł, podpiąłem i kompletnie nic nie dzialało, chyba przeszedł uszkodzony bo sciągnąłem klapke i okazało się że jest cały zardzewiały. Wydaje mi się że był kiedyś zalany. Dzwoniłem do gościa to mówił że możliwe że ma jeszcze 1 taki sam i jutro wyśle. Dam znać co dalej.

DSC_2060.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z centralnym zamkiem w pasacie a mianowicie przestał otwierać i zamykać wszystkie drzwi i bagażnik - wyciągnąłem komfort i wszystko suche (sprawdzone w innym pasacie i działał normalnie), światło i szyby chodzą bez problemu jak i wlew paliwa. Nawet po odpięciu tylnych drzwi jest bez zmian. Sprawdziłem miernikiem i przejcie czy czasami kabel się nie przerwał i wszystko oki ale zauważyłem że kabel czarny i żółty prawdopodobnie robi zwarcie. Jaka może być tego przyczyna i czy to są kable od sygnału zamknięcia i otwarcie?? Passat b5 1996/7 sedan limuzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje pomocy, miałem drobną awarię w moim passacie a mianowicie alternator podawał zbyt duże napięcie i ok. 18 V i mam podejrzenie że spalił mi się moduł komfortu: moje podejrzenia opieram na tym iż przestały mi grzać boczne lusterka, nie działa otwieranie klapki wlewu paliwa, centralny zamek zamyka tylko tylne drzwi i bagażnik. Dobrałem się do modułu komfortu( 2 wtyczki czarna i biała, nr 3B0 959 798), i rodzi się pytanie czy ktoś mógłby mi powiedzieć że jakiś inny moduł podpasuje do mojego auta czy tylko ten z tymi numerami. Byłem na kilku szrotach w pobliżu i wszystkie moduły komfortu do passata zaczynały się 1J0 i nie wiem czy kupować w ciemno i sprawdzać każdy poklei. I rodzi się pytanie czy dobrze dedykuje i stawiam na moduł komfortu czy szukać gdzie indziej, a jeśli to moduł to jaki kupić? Proszę o pomoc.

Dodam jeszcze że podpinałem siłownik od klapki wlewu paliwa na krótko i działa wiec coś jest nie tak z prądem który nie dochodzi do tego siłownika.

 

Kupiłem drugi moduł komfortu ponieważ pierwszy okazał sie być zepsuty( nie działało nic), drugi jak podpiąłem to nie działa tylko to co na moim, czyli prawdopodobnie coś innego jest zepsutego a mój moduł komfortu jest sprawny. I mam pytanie, czy ktoś ma pomysł co może być odpowiedzialne za centralny zamek z przodu, ogrzewanie lusterek bocznych, klapke wlewu paliwa, oprócz modułu komfortu? Gdzie rozpocząć poszukiwania?

Edytowane przez jarek1226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie rozpocząć poszukiwania?

 

W wiązce przy module komfortu. Wilgoć tam robi niezły burdel i się przewody rozlutowują w miejscach gdzie są fabrycznie łączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wiązce przy module komfortu. Wilgoć tam robi niezły burdel i się przewody rozlutowują w miejscach gdzie są fabrycznie łączone.

tak jak mówiłem, wszystko zepsuło się po awarii alternatora jak podawał napięcie ok. 18V czy możliwe zeby przy wiązce się coś spaliło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak mówiłem, wszystko zepsuło się po awarii alternatora jak podawał napięcie ok. 18V czy możliwe zeby przy wiązce się coś spaliło ?

 

Napisałem, że winna jest często wilgoć w okół komfortu. Rozbierz i sprawdź. Nikt przez internet Ci tego nie zobaczy i nie naprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jako że jestem nowy na forum. Chciałbym zapytać czy moduł komfortu odpowiada za sygnalizacje spalonych żarówek? Mam b5fl 2001 i po spaleniu postojowki na fisie nie pojawił się żaden komunikat. Dodam, że czasami mam problem z otwieraniem bagażnika (otwiera dopiero za drugim przycisnieciem przycisku na pilocie) i szybą od kierowcy, więc podejrzewam moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zapytać czy moduł komfortu odpowiada za sygnalizacje spalonych żarówek? Mam b5fl 2001 i po spaleniu postojowki na fisie nie pojawił się żaden komunikat.

A gdzie wyczytałeś,że masz taką sygnalizację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie wyczytałeś,że masz taką sygnalizację?

 

Ktoś gdzieś kiedyś mi powiedział, że wszystkie FL to mają. W internecie nie znalazłem niestety jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś gdzieś kiedyś mi powiedział, że wszystkie FL to mają. W internecie nie znalazłem niestety jednoznacznej odpowiedzi.

 

To ten ktoś wprowadził Cię w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ten ktoś wprowadził Cię w błąd.

 

W takim razie dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. Tyle dobrego że w takim razie można założyć dowolne żarówki, nawet ledy bez rezystora bez obawy o komunikaty na fisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. Tyle dobrego że w takim razie można założyć dowolne żarówki, nawet ledy bez rezystora bez obawy o komunikaty na fisie

 

Oczywiście jest możliwość dołożyć ten bajer,nawet jest temat na forum, ale jest z tym trochę zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności