Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.potrzepuje pomocy,od jakiegoś roku w moim Passacie B5 zaczęła padać elektronika.,nie wspomnę już o tym ze jak go zakupiłem.nie działało otwieranie tylnej klapy i tylne prawe drzwi czasem się nie zamykały lub jak się zamknęły. o nie szlo ich otworzyć. bylem z tym u mechanika. stwierdził ze komunikatywność jest z modułem i to mechaniczna wina dłubał z dwa dni nic nie zrobił i wydarł 50 za podłączenie do kompa . potem jeszcze doszło kilka problemów szyba przednich nie działała , pilot wysiadł. postanowiłem sam się do tego zabrać.Zlokalizowałem moduł trochę zabawy ale poszło.Gdy otworzyłem czarne wielkie pudełko. SZOK SZOK .ZIELONO ZIELONO. kostki przy wejściu do modułu totalnie zielone. korozji zjadła kilka pinów .a gdy otworzyłem moduł był zielony i to grubo.Wiec moduł do wymiany wiadomo wiązki kostek tez . Mój modul to 1CO 959 799 B a numery po spodem to 5DK 008 214-00 II 51103:H01/S0003. a kopiłem moduł 1CO 959 799B 5DK 008 214-00 II 25003:H01/S0003 CZułu. i trzeba będzie zrobić tak jak u mnie w starych kostkach. potrzebuje jakiegoś schematy jaki kabel jest za co odpowiedzialny. i najważniejsze czy modul dobry kupiłem i mogę go śmiało podpinać. mój mieli [email protected] dziękuję

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

sorki zjadł mi troch testu:(CZułu. i trzeba będzie zrobić tak jak u mnie w starych kostkach.) chodzi mi tez o kostki z wiązkami kabli które zakupiłem ,są troche inaczej piny porozdzielane .może to kostki nie z tego modułu. i trzeba będzie po zmieniać jak w starych kostkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam na wstępie ale jestem tu nowy. Chciałbym dodać nowy temat ale kompletnie nie wiem jak to zrobić lub jako nowy uzytkowknik nie mam takiego prawa?

 

Mam taki problem z wiązką do modułu komfortu z swoim pasacie. Mianowicie wszystkie kabelki się rozsypały i nie wiem teraz jaki kolor do którego. Kostki zjadło wręcz, więc przy okazji kupienia modułu otrzymałem kostki, niestety ale z jakiegoś innego passaciny i kolory się różnią a piny nie pasują bo są puste, lub tam gdzie mają być puste kable są. Problem tkwi w tym że nie wiem jak to podłączyć czy ktoś jest w stanie pomóc? Czy w ogóle jest możliwy teraz dojście kabel po kablu co gdzie i jak by podłączyć to prawidłowo?

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry przepraszam jeśli popełniam jakiś błąd pisząc tu.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Przepraszam na wstępie ale jestem tu nowy. Chciałbym dodać nowy temat ale kompletnie nie wiem jak to zrobić lub jako nowy uzytkowknik nie mam takiego prawa?

 

Mam taki problem z wiązką do modułu komfortu z swoim pasacie. Mianowicie wszystkie kabelki się rozsypały i nie wiem teraz jaki kolor do którego. Kostki zjadło wręcz, więc przy okazji kupienia modułu otrzymałem kostki, niestety ale z jakiegoś innego passaciny i kolory się różnią a piny nie pasują bo są puste, lub tam gdzie mają być puste kable są. Problem tkwi w tym że nie wiem jak to podłączyć czy ktoś jest w stanie pomóc? Czy w ogóle jest możliwy teraz dojście kabel po kablu co gdzie i jak by podłączyć to prawidłowo?

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry przepraszam jeśli popełniam jakiś błąd pisząc tu.

 

Pozdrawiam!

 

Kupiłeś chociaż moduł taki jak Twój poprzedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kupiłem ten sam moduł o oznaczeniach 1C0 959 799 B. Dałem samochód do elektryka, nie miałęm dużego wyboru bo tylko jeden chciał się tego podjąć, znalazłem pinout ale to mu nic nie mówi ponieważ kolory się różnią.. Najlepiej przydałby się schemat wyjściowy kolorów kabli które idą do komfortu.. w jednej kostce 8 w drugiej podaj 23 ale od czego poszczególny kolor. To mi coś powie by potem dobierać kable do odpowiednich pinów w module. Jestem bezradny, a wsamochodzie po podłączeniu kabli "na oko" działa oświetlenie wew. i tylne szyby oraz wlew paliwa. Klapa bagażnika jest cały czas otwarta ponieważ nie zaskakuje zamek ( nie wiem czy to wina zamka czy błędnego podpięcia kabli do modułu) z kolei naciśnięcie dwa razy przycisku w klapie bagażnika powoduje otwarcie c. zamka a dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania klapy w drzwiach kierowcy powoduje jego zamknięcie.. Czarna magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam nadzieje ze znow nie dostane po lapach od moderatora, ale zaczalem przegladac watek za watkiem, kazdy ma po kilkadziesiat stron, na kazdej stronie jest link do kolejnego watku. Jak juz mysle ze znalazlem to o co mi chodzi to okazuje sie ze zdjecia nie dzialaja.

 

Mianowicie, przy okazji kladzenia kabla do wzmacniacza odchylilem wykladzinke po lewej stronie auta i niestety kostka ta niebieska od modulu komfotu praktycznie sie rozpadla. Modul jest suchy i dalej kable sa ok, tylko wszystko w kostce sie rozpadlo.

 

24eb4e873e11ceb679bc55484d402416.jpgb1b39e296fa899365d693af5690b4479.jpg

 

Wiekszosc kabli sie pourywala i nie wiem ktory do ktorego przylutowac.

 

Od modulu komfortu idzie 9 kabli:

-zolto-niebieski

-czarny

-brazowo-bialy

-zolto-czerwony

-czerwono-brazowy

-czerwono-czarny

-zolto-zielony

-niebiesko-szary

-czerwono-niebieski

 

Natomiast z drugiej strony wtyczki jest 7 kabli:

-brazowo-bialy

-czarny

-zolto-niebieski

-zolty

-czerwono-czarny

-zolto-zielony

-czerwono-niebieski

 

Moze mi ktos napisac który kabel ma byc polazony z ktorym??

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodatkowe fotki:

ed1be325100958c4b6fd3252b739ceaa.jpg tutaj pol biedy bo wiem gdzie kazdy kabel idzie, gorzej jest w tej kostce:

 

7907a475679ecd310e78330b5703cad5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaczylem te kable ktore na 100% bylem pewien gdzie maja byc i ogolnie poprawilo sie to ze juz mi nie migaja jak stroboskop lampki z tylu na drzwiami. Nadal jednak nie dziala oswietlenie wnetrza po otwarciu drzwi.

 

Pozostaly mi niepodlaczone kable w kostce pierwszej:

 

-bialo-brazowy

 

W drugiej kostce:

 

-bialo-brazowy

-niebiesko-szary

-czerwono brazowy

 

cc1043cd52423832ea8aad5afac5e9b8.jpga339536b11c1fbfbdd2ab9bd90b719b1.jpg7419b22c5ddc418396697b349070c6ca.jpg

 

Pomoze ktos i powie co mam gdzie podlaczyc zeby zaczelo dzialac oswietlenie wnetrza po otwarciu drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vagach zazwyczaj jest stosowana zasada przy kostkach, że łączą one takie same przewody (chodzi o kolor). Co do lampki - nie zaświeca Ci się ona z jednych drzwi czy ze wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebiesko szary idacy od modulu polacz z brazowo bialym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Vagach zazwyczaj jest stosowana zasada przy kostkach, że łączą one takie same przewody (chodzi o kolor). Co do lampki - nie zaświeca Ci się ona z jednych drzwi czy ze wszystkich?

Wiekszosc tak bylo ze byly te same kolory, ale wlasnie ten brazowo bialy musial sie laczyc z jakims innym. Zadna lampka nie dziala po otworzeniu drzwi. Chociaz i tak juz jest sukces ze po wlaczeniu wlacznkiem dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niebiesko szary idacy od modulu polacz z brazowo bialym

Dzieki. Sprobuje jutro bo dzisiaj juz sie poddalem i wszystko poskrecalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdź przewody tuż przy samym komforcie czy są całe (zanim wejdą w obudowę modułu komfortu) - często lubią pękać bo są zgrzewane i wilgoć tam robi niezły bajzel... Jeszcze dodatkowo możesz sprawdzić sam komfort - rozebrać go i czy wszystko z nim w porządku. U mnie miałem podobnie - ale padły te kable co wspomniałem i moduł komfortu. Zmieniłem moduł na inny (używka, o takich samych numerach musi być) i polutowałem kable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niebiesko szary idacy od modulu polacz z brazowo bialym

Jeszcze jedno pytanko. Te dwa kable co zostana nie podlaczone to dobrze rozumiem ze sa niepotrzebne? Ze bylyby podlaczone przy wyzszej opcji wyposazenia, na przyklad elektrycznie sterowane fotele z pamiecia itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predzej szyberdach, ale sprawdz dokladnie jakie to kolory, na pewno dobrze je podales?

 

Czerwono-brazowy czy jednak brazowo-czerwony?

 

ktorego koloru jest wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie jest taki problem że szukam samej elektroniki silniczka sterowania drzwiami kierowcy.Elektryk podał mi nr z tegoż silniczka F005S00057 gdyż naklejka z nr katalogowym była zerwana.Czy ktoś posiada taki silniczek.W serwisie VW krzyczą 1450zl za komplet ale podali mi nr etki 1C0 959 801 001 Jakby ktoś był w stanie pomóc będę wdzieczny.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e3bc28a442e093d36c6593477f76010e.jpg

 

Zdecydowanie jest to czerwony z brazowym paskiem. Szyberdachu nie mam wiec by sie zgadzalo ze cos bedzie niepodlaczone. Zaraz ide do garazu podlaczyc ten niebiesko-szary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niebiesko szary idacy od modulu polacz z brazowo bialym

Polaczylem tak jak mowiles niebiesko szary z bialo brazowym, ale niestety oswietlenie wnetrza nadal nie dziala po otwarciu drzwi. W module komfortu pokazuje blad 01336 nadal

 

ffbfa9a06afd3173aa52a04b1e6e3484.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co jest nie tak. Tak jak Magoo zasugerowal zajrzalem do tej puszki z modulem i niestety tam tez pelno sniedzi i jak tylko wzielem w reke modul to kabelki zaczely odpadac. Rezultat taki ze teraz prawie nic nie dziala. Centralny zamek, szyby, tylna klapa. Rozumiem ze trzeba uzywke modul kupic, tylko zastanawia mnie co dalej, bo od tych kostek co ida do modulu tez juz sie kable urywaja. Mozna dostac takie kostki z kablami zeby to polaczyc na nowo??

 

3f1b19ac7fd2e1dae23b8e97dfd2594d.jpg

 

e61ceafa9ad1968b7caa06a71a759cb0.jpg

 

W UK nie ma nic dostepnego z kablami, takze pozostalo alledrogo. Znalazlem modul razem z wtyczkami i kawalkiem wiazki. Czy wystarczy jak ten glowny nr sie zgadza (1C0 959 799B)?

Edytowane przez piasek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wystarczy jak ten glowny nr sie zgadza (1C0 959 799B)?

Nie do końca,ponieważ są do pojazdów z kierownicą po prawej i po lewej stronie,oraz do sedana i do kombi.Główny numer jest taki sam,natomiast te dalsze oznaczenia mówią od jakiego samochodu jest moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zakupilem jeden na alledrogo, ale jeden z numerow jest inny. Moze mi ktos powiedziec czy to bedzie dzialac, ewentulanie czy da sie to vcds przeprogramowac?

 

Moj modul ma nr:

14c0a92df98a8ddd6356a4ea6b402961.jpg

A kupilem:

3fca583cefd4fc821d9a7e736e6ab652.jpg

 

Dodam ze moje auto to "anglik" kombi wersja highline.

 

Jeszcze jedno pytanie, wlasnie bylem na krotkiej przejazdzce do sklepu i ogolnie auto szaleje troche, alarm wlacza sie od czasu do czasu, pokazuje caly czas ze drzwi sa otwarte pasazera. Jezdzic tak jak jest, czy lepiej wogole odlaczyc caly modul?? Jak go odlacze to jakie funkcje znikna?

Edytowane przez piasek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności