Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

no ale jak się przekręci zapłon to kontrolka się zaświeci i zgaśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wydaja mi sie dwie opcje,uszkodzony czujnik w baku lub wyłączona kontrolka programem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Znajomy z ASO sprawdził po nr VIN naszego Passata jaki mamy moduł komfortu i wyszło 1C0959799B 06X. Na razie problemy z sygnalizacją otwierania drzwi, zaniki sygnalizacji akustycznej uzbrajania alarmu ustały. Szukam docelowo części używanej (cena w ASO na dzisiaj 1486 zł brutto <szok>). Na Allegro jest cała masa modułów 1C0959799B bez oznaczenia nr końcowych. Czy mogę zainstalować pierwszy lepszy 1C0959799B?

Bo chyba nie jest to juz tak istotne....ale nie jestem pewiem.A Ty masz kombi czy sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamieniłem moduł od golfa 4 inne nr miał i szyba przednia prawa działa do góry sie podnosi przyciskiem prawym przód a opuszcza lewym tył razem z lewą szybą tylnią . i centralka dalej wybija jak jest wszystko podłączone a jak odepne prawe drzwi to dobrze zamyka z kluczyka oprócz tych drzwi . lusterko dalej nie działa i przycisk szyby w drzwiach też . zastanawia mnie czy nie ma cos wspólnego panel sterowania szyb bo ja mam dużą kostkę i dużo kabli idzie tam . taki mam http://allegro.pl/panel-sterowania-szyb-vw-passat-b5-3b4959793-i4597997720.html

 

ma to coś do rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam serdecznie kolegów . Jestem od niedawna posiadaczem Passata B5 1.9 TDI 90 KM (AHH) i jak cztam ten post to widzę nie tylko ja mam problemy z oświetleniem , ale do rzeczy .. po otwarciu drzwi kierowcy lampka wewnętrzna zapala się , sygnalizacja świateł działa ..pozostałe drzwi nie działają :( Co zauważyłem , jak mam otworzone drzwi pasażera i zamknę auto z pilota oświetlenie pod drzwiami zapala się , ale wewnętrzne oświetlenie jest martwe , a jak otwieram to światełko w tapicerce gaśnie , o co tu chodzi ?? Rozbierać drzwi czy zaglądać pod wykładzinę , zauważyłem też brak kostki miedzy drzwiami pasażera , a karoserią tylko przewody idą w wiązce czy tak ma być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem Passata wczoraj zauważyłem brak oświetlenia kabiny, zatem postanowiłem poszukać, znalazłem informacje na forum co zrobić i udało się niestety przy łączeniu przewodów coś popsułem:( zamiast świateł pozycyjnych zapalają mi się stopy, zamiast stopów pozycje dość komicznie to wygląda. Co zrobić? kable się utleniły więc wszystkie połączyłem kilka czerwonych razem. Oraz jeszcze kilka brązowych również. Gdzie mogę szukać błędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to łączyłeś,w którym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka rozwiązana, najlepsze ,że ja nic nie popsułem. Błąd był wcześniej tylko go nie widziałem. Okazało się ,że facet który auto sprzedawał włożył żarówkę o zwykłą a nie dwuogniwową do świateł stop i postojowych. wymieniłem na normalną i działa jak marzenie. Kolejny problem który napotkałem:

 

nie działa podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Plus jest masa zgineła przeprowadziłem ją z innego źródła niestety dalej to samo, może jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie działa podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Plus jest masa zgineła przeprowadziłem ją z innego źródła niestety dalej to samo, może jakiś pomysł?

 

Może przełamane kable w gumie między karoserią a klapą bagażnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo plusa by nie było a jak patrzyłem nie ma nic tam co wygląda nie tak, kolejna kwestia oświetlenie na dole drzwi przy ich otwieraniu.

 

Ogółem szokująca cena za wszystkie naprawy jak narazie wychodzi 2 kafle, naszczęście automat, silnik i zawiecha stan bdb jak na 320 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam moduł komfortu sprawdzałeś w jakim jest stanie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co o tym sądzicie ?

Może właśnie przy tym panelu sterowania jest problem, bo może ktoś gdzieś tam coś już"naprawiał"

Jeżeli przy module komfortu połączenia są ok to szukałbym po kolei,przy każdych drzwiach w przejściach z karoserii do drzwi i w tym właśnie panelu.Ewidentnie jest coś pokombinowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przyłącze się do tematu (pilnie)

panowie mam problem z modułem komforut bo nie chce łączyć się z vag-iem

wcześniej bez problemu mogłem to zrobić {vag 311} do silnika,licznika wchodze itd.

poza tym wszystko działa (czasami jeden zamek nie zadziała)

mase już odłanczałem na 10 minut i to nie pomogło

 

pilnie proszę o pomoc

Edytowane przez olovip11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź go pod nogami kierowcy pod dywanikiem w jakim jest stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź go pod nogami kierowcy pod dywanikiem w jakim jest stanie.

 

sprawdzałem jest sucho

 

wczoraj połączyłem się polskim 409 a angielskim 311 nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś błędy Ci wyskoczyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wyskoczył mi błąd zamek lewy tył

polskim vag-iem 401 połączyłem się z modułem komfortu a 311 nie mogę nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie jest troche inny problem.

 

Z alarmu zamykają mi się 3 drzwi + "w połowie" (dyndzel siedzi w połowie, przez co trzeba szarpnąć drzwiami aby się otworzyły. Są to tylne drzwi za kierowcą), zaś przy zamykaniu z kluczyka wszystkie. Nie działa mi duży głośnik w drzwiach pasażera. Przy otwarciu drzwi pasażera nie zapala mi się oświetlenie wnętrza i progów, a z innych drzwi - działa bez zarzutu.

 

Problem może być po stronie modułu komfortu, czy rozbierać drzwi pasażera i tam szukać problemu przy stykach? Nie dysponuje zbytnio ogromem czasu, więc chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem.

 

A co do alarmu - pilot ma baterie niezbyt pierwszej młodości i ma słaby zasięg i jest ogólnie wyrobiony, co za tym idzie -przymierzam się do jego wymiany.

 

Pozdrawiam i licze na jakieś wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko czy jest gdzieś rozpiska- opis oznaczeń modułu komfortu 1J0 959 799 H i jaki ewentualnie zamiennik można zastosować (passat b5 97r -modelowo 98 , 1.9 ahu )

na przykład coś takiego

 

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/79296-lista-modulow-komfortu-z-opisem-funkcji/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja natomiast nie mogę nawiązać połączenia vagiem z modułem komfortu,sprawdziłem okablowanie jaki i moduł ,wszystko suche i wygląda jak nowe.Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności