Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje poczytać zasoby forum. Już dziesiątki razy o tym koledzy pisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

Planuje wymiane amortyzatorów pzrednich i tynich. Jakie polecacie???? tak żeby były dobre na polskie drogi i w miare wytrzymały kilometrów;))

dzieki z góry:)

 

Kolego ja ostatnio założyłem komplecik kayaba i bardzo jestem zadowolony :-)

Auto sunie jak po szynach - twarde i zarazem komfortowe :-)

 

Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też jestem po wymianie zawieszenia i amory zakupiłem KAYABA.

Faktycznie nie są takie złe i cena w miarę

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem w maju całą prawą strone z przodu wahaczy firmy niemieckiej "OPTIMAL" przywiezione z niemiec przez kumpla, zrobilem narazie 5 tys. i nie narzekam ciekawe jak to długo wytrzyma? :)

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Goloner

A co myślicie o Delphi. Na Allegro można komplet wahaczy tej firmy kupic w granicach 950zł . Chyba ze są do kitu ,to co jest lepszego w tej kwocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deplhi, Febi i Lemforder to jak dla mnie ta sama liga. Delphi można spokojnie polecić.. A cena 950 to jak na allegro normalna cena za komplet dobrych wahaczy do B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delphi, to firma która sama nie robi wahaczy. Oni zamawiają części od podwykonawców z własnym logo. Niestety, od jakiegoś czasu ze względu na cięcie kosztów robią to w coraz bardziej egzotycznych krajach. Wiem, bo mam kuzyna pracującego w polskiej centrali w Krakowie. Załatwiał swojemu ojcu przenie kolumny mc phersona do mondeo, po 3 miesiącach jedna z nich po prostu pękła - ten pręt stalowy amortyzatora, koło mu uciekło, miał szczęście że nie wpadł do rowu. Wg mnie jest to dużo niższa liga niż lem czy febi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Delphi, to firma która sama nie robi wahaczy. Wg mnie jest to dużo niższa liga niż lem czy febi.
Popieram wypowiedź Kolegi Jarkow , proponuję sprawdzone części.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie amorkow i skusilem sie na KYB i nie widze znaczacej roznicy w prowadzeniu.autko jest bardziej sztywne w porownaniu co do SACHSA:) pojezdze wiec bede mogl sie wypowiedziec dokladniej na ten temat:) na sachsie przejechalem 123 tys km i padly:/ zobaczymy co bedzie z tymi:P pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Delphi, to firma która sama nie robi wahaczy...

 

Wszystkie te firmy zazwyczaj gdzieś coś zlecają do produkcji, albo kupują części w innych i sprzedają w swoich pudełkach. Pracowałem w firmie która produkowała moduły klimatyzacji dla Delphi. A np. kupując poduszki pod silnik Lemfroder zobaczyłem ze jest na nich logo Corteco. Nawet je reklamowałem.. ale podobno tak to ma byc. Delphi to dobra sprawdzona firma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Goloner

Dzieki Panowie za dosyć dogłębne przeanalizowanie produktów Delphi i pewnie sie skusze na zakup wlasnie kompletu wahaczy tej firmy, zdania lekko podzielone ale jednak spróbuje ;) Wielkie Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slay - w zasadzie potwierdzasz to, co powiedziałem. Różnica jest tylko taka, że firmy specjalizujące się w określonych dziedzinach - np. zawieszenia, amory, nawet zlecając coś podwykonawcom, dbają o wysoką jakość części z własnym logiem. Delphi "robi" - czyli sprzedaje praktycznie wszystko od elektroniki, zawiechy, lampy, rozruszniki. Wszyscy narzekają tu na niską jakość "niemarkowych" zawieszeń, ale czemu nie kupić Delphi, wszak zawiechy robią w "Germany" - tak nazywa się obszar przemysłowy w Chinach gdzie tłuką prawie orginalne części dla dostawców w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarkow - staram się nie powielać rzeczy już napisanych.. ale zdaję się twierdzisz ze Delphi to nie najlepsza firma.

Wiem bo widziałem na własne oczy jakie wymagania ma Delphi co do wyrobów jak zleca ich wyprodukowanie jakiejś firmie i wiem ze chłamu pod tą marką nie ma. Osobiście twierdze ze Delphi to podobna klasa co Febi i Lemf.. i bez wahania bym kupił te wahacze.

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście twierdze ze Delphi to podobna klasa co Febi i Lemf.. i bez wahania bym kupił te wahacze.

 

Jak nie ma innych przeciwwskazań jak niższa cena to zrób to, nie wahaj się.:D Ja i tak wolę kupić Lemfordera.:P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem ten post w całości i chcę coś rzec odnośnie oryginalności i żywotności tych elementów, bo były tutaj głosy np. że ktoś zrobił sobie zawieszenie w serwisie i po roku mu padło. Nie wiem jakiej firmy są u mnie, ale mój pasek jest od VI.2005 roku w Polsce. Od tamtej pory ujeździł trochę ponad 72 tys. km. To zawieszenie które w nim jest przyjechało z Niemiec i nie potrafię teraz odpowiedzieć przy jakim stanie licznika było robione, bo nie pamiętam. Fakt, faktem, że ten czas jeździł po polskich drogach i nie widać abym jakoś w najbliższym czasie musiał coś tam dotykać. Dlatego tak sobie myślę, że czasem faktycznie dobrze jest kupić coś napewno oryginalnego.

 

Być może części oryginalne są inne na nasz rynek i inne na niemiecki ??

 

Kiedyś tutaj na forum był nawet link do sklepu wysyłkowego w Niemczech z częściami do samochodów. Zajrzałem tam i ceny tego samego elementu tylko różnych firm potrafiły się różnić nawet o 50%. Może gdzieś to sobie zapisałem, więc jak ktoś chce zajrzeć aby sobie porównać ceny, a może nawet kupić to postaram się odnaleść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postów dotyczących zawiechy w naszych pasztetach jest masa i szczerze napiszę że wszystkiego nie chce mi się przeglądać;). Dlatego zapytam krótko, czy ma ktoś jakąś dłuższą przygodę z firmą MASTER SPORT?

 

Dzisiaj wymieniłem łożysko piasty i przy okazji zbadalem kondycję wahaczy (orginalne i nigdy nie dotykane) i po 220tys. górne jeszcze trochę ciasne natomiast dolne już mocno luźne ale nie stukają, łączniki super, końcówki też:eek:.Piszę to, bo niektórzy twierdzą :603: że w B5 zawias nie wytrzyma tyle bez remontu atu proszę:harhar:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego wymieniłem na nowy zestaw Mastersport i musiałem wymienić po juz 3000 końcówkę drążka - zobaczymy jak bedzie z reklamacją bo jeszcze nie wysłałem - mi sie wydaje że ona już jako nowa była luźna więc jeśli się zdecydujesz to sprawdz jeszcze przed zamontowaniem. Teraz myślę że mogłem jednak kupić SWAGa tym bardziej że wtedy mechanik dawał mi gwarancję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszę to, bo niektórzy twierdzą :603: że w B5 zawias nie wytrzyma tyle bez remontu atu proszę:harhar:.

 

zgadza się ale ja bedę jeszcze lepszy bo mam 245 tys i zawieszenie nie ruszane od nowości po za wymianą jednej końcówki przy 240 tyś a zawiecha raczej seryjna bo gumy gdzie niegdzie lekko sparciałe ale nic nie stuka i wszystko sztywne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szabat202
A nikt tu chyba nie opisal jak sie sprawuja wahacze firmy Kraft.Ma ktos jakies doswiadczenia ?

witam mam u siebie w pasku te wahacze i odrazu mówie NIE zakładajcie tej firmy (kraft) największy bubel jaki moż być niecałe 15 tyś. i tylko jeden wachacz jeszcze się do czegoś nadaje reszta do wymiany.

NIEZAKŁADAJCIE wachaczy tej firmy.

Pozdrawiam szabat202

--- scalone ---

Witam mam takie pytanie bo szykuje mi się wymiana zawieszenia i niewiem do końca jakiej firmy kupić czy febi,lemforda czy delphi???

Jak ktoś wie coś na temat tych firm proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam szabat202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam takie pytanie bo szykuje mi się wymiana zawieszenia i niewiem do końca jakiej firmy kupić czy febi,lemforda czy delphi???

Jak ktoś wie coś na temat tych firm proszę o odpowied

 

No chłopie tyle już napisali ludzie o tych firmach na forum a ty dalej nie wiesz?? Bierz lema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności