Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie bo szykuje mi się wymiana zawieszenia i niewiem do końca jakiej firmy kupić czy febi,lemforda czy delphi???

Jak ktoś wie coś na temat tych firm proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam szabat202

 

Lemforder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja dołoże pytanka dwa: Pierwsze to kto robi pierwszy montaż wachaczy do pasków b5? Drugie to takie: kto ma dłuższą przygodę z zawieszeniem TRW? Jaka długa jest/była ta przygoda. Chodzi mi przede wszystkim o przebieg. 300zł za stronę kpl to wręcz okazja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. To ja dołoże pytanka dwa: Pierwsze to kto robi pierwszy montaż wachaczy do pasków b5? Drugie to takie: kto ma dłuższą przygodę z zawieszeniem TRW? Jaka długa jest/była ta przygoda. Chodzi mi przede wszystkim o przebieg. 300zł za stronę kpl to wręcz okazja...

 

W pierwszych latach produkcji był to TRW ( banan prawy padł po 58 tyś km) Za 300zł chcesz kupić kpl za stronę? Ja kupiłem banana za 170 zł oraz prowadzący (przód - dół) za 150 zł - oba wahacze oryginalne VW i uważam ,że kupiłem naprawdę okazyjnie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek czemu mówisz że wachacze TRW były montowane w pierwszych latach produkcji ja mam z 2000r i mam TRW i mój ojciec 2004r także TRW logo vw audi czyli orginalnie montowane rozumiem ze kupiłeś lemfordera mozesz powiedzieć gdzie zakupiłeś? Pozdro.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wój prowadzi hurtownię i mam je po cenach producenta... Kumpel mechanik mi mówił że to lemforder robi pierwszy montaż. Może obie firmy robiły dla VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jurek czemu mówisz że wachacze TRW były montowane w pierwszych latach produkcji ja mam z 2000r i mam TRW i logo vw audi czyli orginalnie montowane rozumiem ze kupiłeś lemfordera mozesz powiedzieć gdzie zakupiłeś? Pozdro.

 

O wahaczach TRW (z logo VW/AUDI) napisałem na podstawie mojego Passka i Kolegi który ma z 1998 r , jeśli w Twoim są również ,to dobrze wiedzieć, że w 2000 dalej były montowane TRW.Kupiłem przez znajomego , który ma wtyki w ASO ( tak wszystkie elementy gumowo-metalowe były sygnowane logo Lemfordera).;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O wahaczach TRW (z logo VW/AUDI) napisałem na podstawie mojego Passka i Kolegi który ma z 1998 r , jeśli w Twoim są również ,to dobrze wiedzieć, że w 2000 dalej były montowane TRW.Kupiłem przez znajomego , który ma wtyki w ASO ( tak wszystkie elementy gumowo-metalowe były sygnowane logo Lemfordera).;)

OK :D Dzięki za info Jurek:);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wahacze renomowanej firmy- No Name ( 1 link); MasterSport ( 2 link).

Moim zdaniem powinieneś wybrać Lemforder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z mechanikiem który na co dzień pracuje w serwisie specjalizującym się w Vwejach odradzał wachacze firmy kraft za 400zł mówił ze to straszna tandeta i po 2 miesiacach klienci przyjezdzaja z reklamacja bo maja luzy i stuki na wachaczach za to polecał za trwałość Lemfordera ,Febi ,i Trw ale oczywiście jesli ktoś nieomija dziur to wykończy nawet Lemfordera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie to jak cos stuka to trzeba juz wymieniać wszystkie wahacze czy mozna pojedynczo ??to ile kosztuje dobrej marki te wahacze komplet przód cały??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie to jak cos stuka to trzeba juz wymieniać wszystkie wahacze czy mozna pojedynczo ??to ile kosztuje dobrej marki te wahacze komplet przód cały??

Oczywiscie mozesz wymieniac tylko te które sie wybiły albo wydać ponad tysiak na cały przód i mieć spokój na długi czas polecam orginał Lemforder lub jesli chcesz tańszy ale też nienajgorszy to Febi wszystko zalezy od twojej decyzji ja jestem zdania że tanie jest drogie i niema sensu oszczędzać na zawieszeniu i niepolecam najtańszych wachaczy np.Kraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie to jak cos stuka to trzeba juz wymieniać wszystkie wahacze czy mozna pojedynczo ??to ile kosztuje dobrej marki te wahacze komplet przód cały??

 

Zobacz sobie na tą aukcję:

 

http://www.allegro.pl/item543942143_wahacze_oryginal_lemforder_audi_a4_a6_vw_b5_wawa.html

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po wymianie zawieszenia kompletnego i musze Wam powiedzieć taką rzecz bo w zeszłym roku wumieniłem dwa wachacze (firma chyba HART) na jednym kole i stuki ustały ale po przejechaniu dosłownie kilku kilometrów znów stuki no trudno ale zdecydowałem sie na wymiane zawieszenia i wymieniłem całość na nowe i orginalne koszt naprawy 1900 zł. i mam spokój i nawet te co wymieniałem z HART-a tez były do wyrzucenia nie opłaci sie kupowac podróbek , a teraz autko prowadzi się superowo i nawet nic nie ściąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz firmy masters sport za 550 i tez daja gwarancje mam na silce sprzet to wiem ze solidny tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych?.http://moto.allegro.pl/item545717798_wahacze_vw_passat_b5_b6_audi_a4_a6_srubyhd_gratis.html

wahacze VW PASSAT B5 B6 AUDI A4 A6 srubyHD +gratis http://moto.allegro.pl/item545801134_wahacze_kpl_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_germany.html

WAHACZE KPL AUDI A4/A6 VW PASSAT B5/B6 GERMANY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem to forum oraz forum Audi i jeśli chodzi o wahacze za nieduże pieniądze a dobre to polecają Masters Sport .

Kumpel twierdzi, że Febi też OK.

Link z Allegro -widać ,że sprzedający ma uznanie kupujących

http://moto.allegro.pl/item549062642_wahacze_zestaw_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_m_sport.html

Edytowane przez x-ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wiele postów na temat zawieszenia. Istnieją dwie szkoły, mianowicie wymieniać wszystko / komplet, lub wymieniać zużyte elementy zawieszenia. Kupować droższe i na dłużej wystarczy, kupowac taniej i zaryzykować.

Osobiście dziś wymieniłem 2 wachacze górne prawe, zostały założone Delphi ( 1 szt 90 zł).

Dokonałem mariażu...częściowea wymiana na droższe lelementy, w przyszłym miesiącu wymienię 2 następne ( mniej boli kieszeń )

 

x-ray napisał:

widać ,że sprzedający ma uznanie kupujących

 

powiem CCC ( Cena Czyni Cuda ) :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA CAŁY KOMPLET NA ALLEGRO PŁACIŁEM 650 zł JEŻDŻĘ JUŻ NA NOWYM KOMPLECIE 8-mcy

I WSZYSTKO OK

 

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

 

Musisz odkręcić trzy śruby górnego mocowania i breszką wysunąć z gniazda a potem morzesz wymieniać

ja tak wymieniałem w swoim pasku .niejest to łatwe ale szybsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertss-r2 jeszcze jakbyś powiedział jakiej firmy zakupiłeś zawieszenie na którym jeżdzisz już 8-my miesiąc to było by bardzo fajnie może ta informacja pomogła by innym forumowiczom w zakupie Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności