Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mi dzisiaj wciśnięto wahacze (komplet) firmy Kager-850zł

 

Oddaj je i jak już chcesz oszczędzać to kup te z linka wyżej, są tańsze i jeden czort :)

 

A co myslicie o regenerowaniu wachaczy.

 

Było już o tym. Regenerują z tego co pamiętam tylko oryginały i to nie za bardzo wytłuczone i wiele osób regenerowane chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mi dzisiaj wciśnięto wahacze (komplet) firmy Kager-850zł, jak myślicie ile na tym pojeżdżę.

 

ja pier... na allegro Kager jest po 480 zł i raczej na nich nie pojeździsz bo nikt ich nie chwalił a wręcz ktos odradzał stanowczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi padł jeden górny wahacz. Wymieniłem tylko jeden właśnie na Kagera, reszta jest oryginalna. Jak na razie 10 tysiów i spokój :) Kosztował 75 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z Kagerem jest bardzo złe.

Jak zamontowałem dolne sworznie w Ducato to po dwóch miesiącach padły gumy osłonowe, a po kolejnym jeden nadawał się do wymiany, a drugi wykazywał lekki luz.

Pióra wycieraczek-po trzech tygodniach użytkowania w okresie zimowym zaczęła odpadać farba pod którą były ogniska rdzy.

Wymieniałem rozrząd w starej Jett-cie, klient chciał tanio bo auto wiekowe to założyłem pompę wody made in Kager i po trzech miesiącach wyciek. W prawdzie Fota uwzględniła reklamację, ale za ponowną robotę klientowi już nikt nie wrócił.

Te trzy doświadczenia pozbawiły mnie złudzeń co do jakości wyrobów firmy Kager.

Nie polecam-wręcz odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja gratuluję takich pomysłów jak: Kager, Hart itp "marek" :D Jak zobaczyłem, że tylny amortyzator do B5 z Kagera kosztuje 62zł, to mi już wystarczyło. Widzieliście lub słyszeliście o urwanych kołach przednich w Passatach? Jeśli sami chcecie to przeżyć, to stosujcie w/w części w zawieszeniu. :612:

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o komplecie wachaczy QAP

Edytowane przez tomaszek100100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
QAP

Full chińszczyzna. Nie miej złudzeń co do producenta. Jakość? Jak założysz to się pochwalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiedzcie mi. Czy przy wymianie górnych wahaczy śruby te od strony kolumny potrzebne są nowe i czy bez problemu dostanę je w serwisie?

Mam do wymiany wahacz górny przedni. Wymieniać tylko tem czy najlepiej już oba górne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg.A

Jestem przed wymianą całego przedniego zawieszenia, chciałbym zasięgnąć opinii jakiej marki kupić zawieszenie, chciałbym kupić pewne, sprawdzone i dobre, wiem że im lepsze tym droższe tym samycm chce poświęcić troche grosza i kupić te bardzo dobre.

Słyszałem sporo pozytywnych opinii o Lemforderach i już byłem ich pewnien, ale wczoraj mój mechanik polecił mi zawieszenie marki KTS lub coś w tym stylu, twierdzi że cena zbliżona do Lemforderów a jakość ich wykonania jest lepsza.

Co wy o tym myślicie i jakie macie doświadczenia ?

 

Ps. proszę mi nie proponować FEBI, Master sportów czy innych cudawianek które sprzedają się na allegro... życie mi jeszcze miłe...

Edytowane przez Greg.A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko lem, nic nie kombinuj bo później płacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg.A

no tak wiem że Lem jest bardzo dobry ale mój mechanik twierdzi że fabrycznie montowali też KTS i że w jego serwisie gdzie pracuje w większości pasków i Audi montują tego KTS'a... wiecie coś na temat tej marki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie słyszałem ale jeśli wolisz zaufać swojemu mechanikowi to na to już wpływu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam zamiar wymienić całe zawieszenie w moim pasku, ;) wybór padł na Lemforder'a i tu moje pytanie:

Który zestaw jest oryginalny, dodam iż ciekawa jest różnica w cenie:

http://moto.allegro.pl/item630829961_wahacze_audi_a4_vw_b5_kpl_lemforder_org_hittt.html

http://moto.allegro.pl/item629120794_lemforder_najtaniej_pelny_zestaw_wahaczy_audi_vw.html

Może to szczegół ale również końcówka wachacza górnego jest różna.

Który zestaw wybrać?

LEM1.jpg

lem27421big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalnie miałem te z tymi odbojnikami, fasolkami czy jak je tam zwał. Teraz wymieniałem tylko górne i mam te bez. Pasują p&p więc chyba bez róznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

JA wymienilem wszystkie gorne wachacze na HP teraz to juz chyba bardziej Topran.

Wczesniej byly zalozone tez HP i wytrzymaly 40 tys km.

Lemforder mam na dolnych i przejechalem juz na nim 60 tys km i jest ok

Natomiast z drugiej strony dolne mam Febi przejechane 40 tys i juz sie banan rozp.....

Jak wachacze to tylko Lemforder .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam febi ale uważaj na podróby. Mam założone w audi które dachowało na tych wahaczach jeżdże na nich ponad rok i narazie spokój. mam też założone w passku ale trafiły mi się jakieś trefne jeden siadł po około pół roku (odkleiła się tuleja gumowa ale wahacz wydawał się podejrzany bo nie było wytłoczenia na sworzniu tylko jakby nadruk) ale reszta trzyma (mam z nadrukiem i jeden z wytłoczony napisem). Tylko pasiem śmigam troche mniej niż braciak audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Mam zamiar wymienić całe zawieszenie w moim pasku, ;-) wybór padł na Lemforder'a i tu moje pytanie:

Który zestaw jest oryginalny, dodam iż ciekawa jest różnica w cenie:

http://moto.allegro.pl/item630829961...org_hittt.html

http://moto.allegro.pl/item629120794...y_audi_vw.html

Może to szczegół ale również końcówka wachacza górnego jest różna.

Który zestaw wybrać?

na moje oko obydwa zestawy są oryginalne, ale u siebie mam tylny-górny jeszcze z aso (z logiem audi) i też ma taki wystający "cycek" po stronie sworznia jak ten ze zdjęcia po lewej - ja bym brał ten zestaw

Edytowane przez maxipalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ania

ja kupiłem wahacze Lemfoerdera koszt dość odczuwalny ale nie narzekam było to rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle zakupiłem ten zestaw:

http://moto.allegro.pl/item630829961...org_hittt.html

Oryginalność wachaczy potwierdzona ;)

Zawieszenie wymienione wraz z ustawieniem zbieżności za jedyne 250 PLN-ów :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz tak opiniujemy to sie tez dolacze ;)

w zeszlym roku wymienilem wszystkie gorne na Lemforder'y i jestem zadowolony w zeszlym tygodniu wymienilem lewy dolny tylni - tez poszedl Lemforder i jak sie spodziewam tez bede zadowolony :D

 

teraz taka mala dygresja/przestroga na powyzszy temat

dzien przed wymiana swojego dolnego wahacza jakies 100m od serwisu, w ktorym mialem go wymieniac na skrzyzowaniu widzialem calkiem ladnego B5FL z wahaczem, ktory sobie wyskoczyl i "nieco" zmienil swoje polozenie tak, ze calosc byla dosc ciekawie pokrzywiona,

a prawdopodobnie oberwalo sie nawet przewodom abs'u. gdy przyjachalem na swoja wymiane to wisial juz na podnosniku obok i tak zamiast wymienic tylko jeden wahacz ktos bedzie musial wymienic znacznie wiecej, a do tego pasacik ucierpial :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności