Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Lemforder bdb firma i nie tylko do Vw robi dobre rzeczy np. jako zamiennik taki jak oryginał polecany jest do Vectr B przy tylnych silentblockach w zawieszeniu.

Bierz i zakładaj smiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem to co mam do wymiany. Ale dopiero zaczynam kupować części do paska, i musze przyznać ze nie są tanie. Mocowanie stabilizatora zapłaciłem 54zł za końcówke drążka kierowniczego 110zł. Powiedzcie czy te ceny są w miare normalne czy przepłaciłem..?? oczywiście firmy Lemforder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość captain18

Witam, mam pytanko czy może ktoś wypróbował już wahacze KRAFT?? Ponieważ po ostatnim przeglądzie stwierdzono u mnie konieczność wymiany zawieszenia i zaproponowano powyższą firmę. Poczytałem trochę na forum o wahaczach, ale o takich nie słyszałem. Więc może mnie ktoś oświeci. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż lepiej wahacze firmy Lemforder ,TRW lub w ostateczności Febi , daj spokój "wynalazkom" - to pozorna oszczędność. Wahacze pierwszych dwóch firm to markowe produkty, godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem komplet przednich wachaczy na MasterSport i po 10.000km mam już jeden do wymiany. Dobrze kolega podpowiada, żeby inwestować w znane marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekire

A nikt tu chyba nie opisal jak sie sprawuja wahacze firmy Kraft.Ma ktos jakies doswiadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymienialem w lewym przednim kole dolny tylny wahacz strzelil w drodze :// cale szczescie ze na prostej i stosunkowo nie przy duzych predkosciach. element kupilem z firmy FEBI podobno dobra jakosciowo - (cena 250 PLN) :]] http://motoallegro.pl/item361335688_zestaw_wahaczy_audi_a4_a6_passat_b5_kpl_febi_ss_.html ale kolunio w sklepie mowil ze ma za 150 PLN hmmm jakos mnie to nieprzokonywalo po tych wszystkich doznaniach jakich przezylem aby sprowadzic mojego prosiaczka na pobocze ale teraz przegladam allegro i widze ze komplety mozna nawet dostac za 410 zloty firmy kraft http://motoallegro.pl/item369305499_nowe_wahacze_audi_a4_a6_passat_superb_wyprzedaz_.html.

jak podchodzicie do tych zamiennikow ?? ich ceny na allegro lataja 400-700PLN myslicie ze daja rade ?? montowal juz ktos cos z tych zamiennikow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość john-mh

tez jestem przed wymiana zawieszenia, jezdze po niemieckich/dobrych/ drogach i zastanawiam sie czy na nastepne 30-40 tys. km nie wystarczylby ktorys z tych zamiennikow, ktore kosztuja w granicach 140 euro i sa znacznie tansze od oryginalow.http://search.ebay.de/search/search.dll?sofocus=bs&sbrftog=1&maxrecordsreturned=300&frpp=50&satitle=querlenker+satz+passat&sacat=-1%26catref%3DC6&sargn=-1%26saslc%3D3&sadis=200&fpos=30655&sabfmts=1&saobfmts=insif&ga10244=10425&ftrt=1&ftrv=1&saprclo=&saprchi=&fsop=1%26fsoo%3D1&coaction=compare&copagenum=1&coentrypage=search&fgtp=

Prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Allegro kupiłem za 950 PLN komplet 8 wachaczy + 2 łączniki + 2 końcówki drążków ze śrubami od Febi. Myślę, że nie jest tak tragicznie drogo, zwłaszcza, że straszono mnie,że będzie z dwa razy drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wlasnie swieżo jestem po wymianie zawiechy wszystkiego z przodu. Wybralem firme MasterSport Germany gdyz było najtaniej i było wszystko w komplecie sryby itd. Daja gwarancje na 2 lata lub 80tys km moze tyle wytrzymaj grunt ze byly tanie orginaly zas oddaje do regeneracji bede mial na pózniej.Amortyzatory dalem belisten gaz zobaczymy jak wszystko bedzie smigało ale narazie jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżdżę pasatem 2,5 v6 4Motion i właśnie zbieram się do zakupu kompletu wahaczy. Nie wiem tylko, czy wahacze do wersji 2,5TDI różnią się od 1,9TDI ? no i druga sprawa, czy jest ich tyle samo w wersji z przednim napędem co w wersji 4Motion.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

jeżdżę pasatem 2,5 v6 4Motion i właśnie zbieram się do zakupu kompletu wahaczy. Nie wiem tylko, czy wahacze do wersji 2,5TDI różnią się od 1,9TDI ? no i druga sprawa, czy jest ich tyle samo w wersji z przednim napędem co w wersji 4Motion.

 

Pozdrawiam

 

buggie ;

Jaki masz kod silnika?

Jest taka sama ilość drążków co w wersji z napędem na przód.

Wahacze i łączniki stabilizatora są zastosowane takie same co w wersji przednionapędowej - jest różnica w oznaczeniu wahacza nośnego ( w zależności od nr nadwozia i rocznika ).:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie silnika to BAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość treborg
Witam,

jeżdżę pasatem 2,5 v6 4Motion i właśnie zbieram się do zakupu kompletu wahaczy. Nie wiem tylko, czy wahacze do wersji 2,5TDI różnią się od 1,9TDI ? no i druga sprawa, czy jest ich tyle samo w wersji z przednim napędem co w wersji 4Motion.

 

Pozdrawiam

 

Witaj!

 

Wahacze przychodzą te same do 2,5 TDI co do 1,9 TDI . Przy doborze wahaczy zwróć uwagę czy są to do Twojego auta ponieważ w różnych przedziałach nr. nadwozia były montowane inne wahacze.

Jeśli będziesz chciał żeby Ci dobrać takie wahacze do Twojego auta napisz do mnie PW albo skontaktuj się na GG to prześlę Ci ofertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doszly mnie sluchy ze paski 3bg z koncówki serii maja juz nie aluminiowe wahacze ale stalowe. czy to prawda? jelsi tak to czy do 3b tez znajde stalowe zamienniki zamiast delikatnych aluminiowych?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wigeth

a ja wam powiem ze firma ms jest bardzo dobra w tłumaczeniu mastersport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...popieram przedmówcę :). jak na stosunek ceny/jakości wypada bardzo dobrze :)

 

Nie ma co sie oszukiwać czy sie założy Lemf czy ms na polskich drogach wszystko wytlucze, niestety.

 

pozdr

Edytowane przez mOtYluS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie doszly mnie sluchy ze paski 3bg z koncówki serii maja juz nie aluminiowe wahacze ale stalowe. czy to prawda? jelsi tak to czy do 3b tez znajde stalowe zamienniki zamiast delikatnych aluminiowych?:confused:
A gdzie takie słuchy Ciebie" doszły "wojtkn ? Tylko Alu.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie takie słuchy Ciebie" doszły "wojtkn ? Tylko Alu.;)

w półswiatku. heh:634:

swoja droga szkoda ze jedynie aluminium i ze polacy nic nie wykombinowali w tym temacie zywotnosci wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Planuje wymiane amortyzatorów pzrednich i tynich. Jakie polecacie???? tak żeby były dobre na polskie drogi i w miare wytrzymały kilometrów;))

dzieki z góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności