Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze mowicie... lemy to moze dwa za te cene kupi a nie 4. powie ktos czy w okolicach Piły badz samej pile znajde kogos kto ma pojecia troche na temat zawieszenia w passacie b5 i ogonej mechaniki.... bo juz mi rece opadaja co jeden mechanik to lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no kolego, bajki nam tu wciskasz, albo kupujesz toprany w kartonikach lema :)

 

Mam takie toprany tylko że w pudełku Corteco. Zostały mi po wymianie:victory

tylko nie wiem dlaczego nikt nie chce się ich łapać :lol3

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cuda wierzyć nie musicie ja za tyle kupiłem na hurtowni :]

W chwili obecnej lemfordera 523zl

Corteco 415 zł

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hurtownia - ceny dla warsztatu - lemforder poduszka jedna lewa pod silnik 170zl, Corteco 201zl, co Wam bede mowil sami sobie odpowiedzcie....

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja zakupilem Dzis meyle HD i zamontuje zamiast tamtego MaxGeara Shitu ktory mam obecnie i zobaczymy co sie bedzie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin

ale weno napisz konkretnie czy za 2 szt na silnik P + L

czy za 4 szt wszystkie: 2x silnik + 2x skrzynia

bo to jest najważniejsze w tych cudach .....a konkretnej odp nie było .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a jest jesszcze jedna poduszeczka znaczy jesli mozna ja tak nazwac z przodu na belce. na srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie manualnej skrzyni biegów:

z lewej 1770201 - 99,68 lemforder

21652947 corteco - 55,17

z prawej 2111401 - 61,32 lemforder

21652948 corteco - 34,99

 

zawieszenie silnika hydropodstawa:

z lewej 1770101 -175,75 lemforder

602571 corteco- 171,43

z prawej 21737 01 - 192,30 lemforder

602572 corteco - 180,53

 

Ceny z trzech hurtowni z krakowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: od jakiego roku poduchy dla VW robi Lem ? Ludzie piszą, że oryginał na I montaż to Lem a przecież AVON tylko robi oryginały ( przynajmniej do B5 96-05).

Używek warto poszukać z wersji benzynowych od B5 FL (1.6 i 2.0) bo są takie, jak w dieslach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis zalozylem poduszke meyle olejowo gumowa miekka ta poduszka byla zupelnie inna jak ten maxgear wczesniejszy tylko gumowy. naddawala sie jak ja wyginalem olej nie chlupal w niej jak w uzywkach. czyli dobra w koncu nowa. ale nadal drzenie i trzesienie. moze to wiekszy wplyw ma ta poduszka z tylu czyli lewa skrzyniowa na drzenie niz ta silnikowa lewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cię ale tak szczerze 2 razy już wydałeś na poduszkę i 2 razy kupiłeś dupowatej firmy co poduszki się nie nadają, po co dalej pisać ...

Masz jak byk napisane przez każdego Lemy albo Corteco jaki i pod skrzynie tak i pod silnik , założysz coś innego to będziesz dalej tu pisał że dalej drga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to wina poduszek,że silnik przy odpaleniu niemalże "wybucha"? nie ma takiego ładnego "trytnięcia",tylko od razu przeskok. Przy gaszeniu to samo,rzuca silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no generalnie meyle to nie taka lipa byla zupelnie inna poduszka niz ta poprzednia miekka olejowo gumowa ale niestety nadal to samo i zastanawiam sie czy to nie wina tej poduszki pod skrzynia lewej... tam nie wymienilem jeszcze na inna nadal jest lipna... chyba zaloze stara zerwana i bede wiedzial co sie dzieje.a jesli chodzi pod silnik... to mam jeszcze jedna poduszke poryginalna ale uzywanana. chlupie w niej plyn jakis jak sie nia rusza wiec pewnie juz wyrabana bedzie nie? w reku tak samo sie naddaje jak meyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając w ręku używkę z nowszego rocznika (2002) - nie słyszałem chlupania, poduszka była sztywna i twarda, brak oznak wylania.

Czytając wypowiedzi użytkowników forum - nic poniżej Lem/Corteco się nie nadaje. Podobno jeszcze SWAG ale to tylko zasłyszane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed zakupem poduszek pod silnik Lemforder. Przyszło takie dziadostwo, jakiego jeszcze nie widziałem.

 

Poduszki ładnie wykonane, ale bez żadnych oznaczeń - jedynie jakieś daty nabite. Na pewno nie jest to corteco.

 

Po zamontowaniu całe auto trzęsie się jak traktor, trudno wytrzymać w środku na jałowych obrotach, aż uszy więdną,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestrzegam przed zakupem poduszek pod silnik Lemforder. Przyszło takie dziadostwo, jakiego jeszcze nie widziałem.

 

Poduszki ładnie wykonane, ale bez żadnych oznaczeń - jedynie jakieś daty nabite. Na pewno nie jest to corteco.

 

Można wiedzieć gdzie to kupiłeś? Ja kupiłem rok temu w IC jedną poduszkę LEMFORDERA i tak samo jak Ty nie zauważyłem żadnych oznaczeń :smutek a jeszcze bardziej zdziwił mnie fakt, że miała w obudowę wkręconą smarowniczkę :wazuuup

 

Po wymianie tej jednej poduszki trzęsło gorzej niż na starej, z której wyciekł olej. Zacząłem jeździć i po około miesiącu poprawiło się ale nadal czuję wibracje na kierownicy, szczególnie jak jest ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym. Dowiem się z jakiej hurtowni to przyszło. Poduszkę już wymontowałem - nie dało się jeździć. będę ją reklamować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dopiszę tylko odnośnie poduszek silnika z doświadczenia własnego .Wydaje mi się że wymiana jednej lub dwu poduszek będzie skutkowała wibracjami (materiał nowy i stary w przypadku już eksploatowanej poduszki a jakość na pewno przedkłada się na jej żywotność Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na 3 nowych i jednej starej jest nieźle. Na 4 nowych (2 ori od skrzyni, prawa pod silnikiem Corteco, lewa Lem - podróba?) i jest do kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to żeście mi zabili ćwieka, na dniach planowałem wymianę poduch po silnikiem, właśnie firmy Lemforder od kolegi z naszego forum. Jestem w kropce czy to robić, na biegu jałowym niema tragedii, wkurza mnie zapalanie lub gaszenie auta. Mam czasem wrażenie, że silnik chce wyskoczyć, ale jak mam wymienić na nowe i nie móc wysiedzieć w aucie, to muszę to jeszcze przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales elektro zawór podcisnienia ktory domyka klape gaszaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności