Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

W moim B5 też poduszki były wylane (bez lub mało oleju), dlatego mechanik zaproponował wymianę. Założył jakieś noname z intercarsa i wibracje są większe niż przed wymianą. Jakiejś strasznej tragedii nie ma, ale na jałowym są wibracje i silnik głośniej pracuje oraz mocno wibruje jak się na niego patrzy, przy dodawaniu gazu wibracje ustają. Zdenerwowało mnie to, że po naprawie jest gorzej niż przed i z tego co się dowiedziałem- tylko oryginały mają sens jeśli chodzi o poduszki silnika. Sensowną używkę ciężko dostać, więc zdecydowałem się na nowe z ASO. Do AHU były oryginalnie 8D0 199 382 M - prawa z gumową nakładką i 8D0 199 379 J- lewa, potem zamienili na 8D0 199 382 AP - prawa i AD0 199 379 AQ- lewa. "Pierwotne" poduszki są dawno niedostępne, a te nowe numery też są wycofane (w zeszłym roku), jeszcze jednak gdzieś tam można kupić AD0 199 382 AQ-, ale co z tego, jak 8D0 199 382 AP jest niedostępna nigdzie w Polsce. Dlatego zdecydowałem się na zakup oryginałów (AVON) 8D0 199 382 AR - prawa z gumą i 8D0 199 379 AR. Wiem, że to są też do 1.9 TDI, z tym, że do wersji 110 KM, a niektóre dane wskazują je nawet jako zamienni do 90 KM. Kosztowały 1000 zł razem. Miejmy nadzieję, że wibracje znikną po ich zastosowaniu. 

IMG_20220414_205107541.jpg

Mam też pytanie, czy podkładkę z numerem "13" mam zastosować przy tych poduszkach i tym silniku czy nie? Zgodnie z opisem chyba nie, bo są wymienione silniki, ale AHU nie ma, natomiast może ona jest potrzebna do tych poduszek?

Rysunek.jpg

 

Jakieś jeszcze ogólne rady dla mechanika przy wymianie tych poduszek?

Edytowane przez NTH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  wiem jak podkładka ale co do montażu poduszek to czytałem kilka razy, że dobrze jest odpalić silnik na minutę na założonych ale niedokręconych, żeby tam się wszystko ładnie ułożyło, uklepało i wtedy dokręcać.  

Co do poduszek to prawda - nawet 20 letnie sprawne oryginalne są lepsze niż dowolny nowy zamiennik.  Może w benzynie jakoś dadzą radę, ale  nie w TDI.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mam zamontowane oryginały i różnica między zamiennikami jest ogromna, a mechanik mówił, że będzie jeszcze większa jak się ułożą. Wrażenia w aucie są prawdopodobnie jak wtedy, gdy auto było nowe, nie ma wibracji, jest cicho, o wiele, wiele lepiej niż na zamiennikach, na których były wyraźnie wibracje i dużo większy hałas, teraz jest super.

Przypominam, że to są poduszki nie do tego silnika, ale np. do mocniejszego diesla- 110 KM, tak więc prawdopodobnie tak jest, że dobry efekt daje zamontowanie poduszek do mocniejszego silnika (przy uwzględnieniu diesel/benzyna), nie wiem jak by było, gdyby zamontować od słabszego do mocniejszego.

Generalnie, tak jak na forum pisano- TYLKO AVON (cokolwiek to jest, oprócz hrabstwa w Wielkiej Brytanii), nigdy nie wstawiajcie zamienników, nawet niby dobrych marek. Szkoda tylko, że żeby zapewnić przyzwoity efekt trzeba wydać tyle pieniędzy (jeżeli w ogóle uda wam się kupić dobre oryginały), nie powinno tak być, że zamienniki dobrych firm są takie słabe, to nie jest w porządku, że taki syf oferują niby dobre firmy.

Edytowane przez NTH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTH powiedz jak się jeździ z tymi poduszkami, nadal jest wszystko ok ?

Wspomniałeś że niektóre dane wskazują te z końcówką nr AR jako zamienniki poduszek 382AP i 379AQ3.

Skąd masz takie informacje? Mam podobny dylemat w C5, bo prawej poduszki brak gdziekolwiek, dorwalem tylko lewą 8D0199379AQ. Ale są na gumie wybite też numery 382M, oraz 379J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak długo wam żyją oryginalne poduchy? Ja wsadziłem ori  8 lat temu i po 100 tys km, już wylały. Pytam bo nie wiem czy czasem mechanik zrzucając skrzynię przy wymianie sprzęgła nie spartolił czegoś, wydaje mi się że powinny żyć dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ori przeżyły 18 lat i 200 000km zanim się wylały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na jakie zmieniłeś?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori sprawne używki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem jest ok, ale teraz przy zimie telepie jak nie wiem co, nie uśmiecha mi się teraz wydać tysiaka na poduchy😒

Zmieniałem w 2015 r. Może jakość już nie  taka jak 20 lat temu, mimo że oryginał.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mojego passata kupiłem w maju tego roku w średnim stanie i cały czas go usprawniam ale z tego co pamiętam poduszki są ori. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pojęcie ile powinien podnosić się silnik przy ruszaniu, przy sprawnym odboju tym z przodu?

Sprawdziłem dzisiaj poduchy i nie widać aby olej z nich ciekł, więc chyba są ok, ale obserwowałem silnik podczas ruszania i tak na moje oko to jakieś 2-3 cm rwie go do góry, a ten odbój to właśnie on jest za to odpowiedzialny aby nie rwało go za wysoko.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosi się tyle ile pozwala przedni odbój. To około 2cm-3cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby był uszkodzony to silnik pójdzie pewnie wyżej? To narazie zostawię to jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy oberwanych poduchach skrzyni też będzie się podnosił, nie przeceniał bym roli tego przedniego odboju, on tam jest tak bardziej dodatkowo. Lekko przytrzymuje, ale jak będą wywalone główne poduchy to on wiele nie utrzyma, to tylko pianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduchy pod skrzynią mam całe, wszystko było zmieniane kilka lat temu, ten odbój to raczej ma za zadanie powstrzymać silnik przed nadmiernym wychylaniem się i odciążyć pozostałe poduchy, napewno padnie szybciej niż reszta poduch, bo jak napisałeś to tylko pianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności