Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Ja w moim ostatnio wymieniałem prawą poduszkę dałem używkę ori z A4 stan lala. 3 śrubki od czoła silnika i po 2 od poduszek a silnik za miskę olejową ale z deską i nie ma się co bać. Teraz jest lala zero szarpań :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie winowajcą buczenia okazały się szklanki i wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy poduszka pod silnik lewa i prawa różni się czymś więcej niż gumową osłoną ? Lewa poduszka jest bez osłony i w servisie kosztuje 327 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym sie nie roznia , bierz dwie lewe tylko ta gume sobie przeloz z prawej starej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy poduszki silnika z a4 avant silnik AJM podejdą do passata silnik AHU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dziś wymieniłem dwie poduszki pod silnikiem prawą i lewą i w końcu cisza ,mniej drgań brak szarpania jest ok. Podczas wymiany (poduszki orginalne )

wyszło ,że tylko prawa jest do wymiany ale skoro już kupiłem to zamontowałem obie .Także mam do odsprzedania używaną poduszkę pod silnik lewą 8D0199379AC

Edytowane przez kaczornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie poduszki pod silnik oraz skrzynie dla TDi 115km AJM ? Z jakiej firmy kupić ?

 

Ja polecam orginalne trochę kosztują ale warto bo z zamiennikami to różnie bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy poduszki silnika z a4 avant silnik AJM podejdą do passata silnik AHU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakiej cenie można je dostać?

 

Obecnie orginał kosztuje 388 zł (lewa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakiej cenie można je dostać?

 

ja kupiłem w e-autoparts :

8D199382AR prawa 440zł

8D199379AR lewa 355zł

i takie chyba będą pasowały do twojego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem zaminnikiu za okolo 170 zl komplet pod silnik , jak narazie nie jest zle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem właśnie u siebie obie poduszki olejowe pod silnikiem. Koszt jednej to 80zł. producent (pakowacz) FEBI BILSTEIN kupiłem obie na stronę lewą a jak zakładałem na prawą stronę to przełożyłem osłonę gumową bo w sklepie mówili że są wymienne lewa z prawą.

Efekt jest taki że jak się silnik odpali i pracuje na ssaniu to jest ok. tak samo w wyższym zakresie obrotów.]

Problem się zaczyna jak spadną obroty do tych 900obr/min lub nasilają jak klimę się włączy, cała buda drży czuć to na karoserii, kierownicy i tapicerce również. Niestety przeczuwam że to wina słabej jakości tych poduszek. Wcześniej tego nie było.

Poduszki wymieniłem bo jedna już była mocno popękana. i puszczała olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo ori zalozycz i bys mial spokoj moge sie zalozyc ze na starych miales lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz235

Witam mam prosbe...bylby ktos tak mily i wrzucil fotki gdzie dokladnie znajduja sie poduszki silnika?? Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam prosbe...bylby ktos tak mily i wrzucil fotki gdzie dokladnie znajduja sie dokladnie poduszki silnika?? Z gory dziekuje

Na tej aukcji masz silnik z przykręcona poduszką, druga jest umieszczona symetrycznie z drugiej strony...

http://allegro.pl/silnik-audi-a4-b6-1-9-tdi-130-ps-avf-bdb-stan-i3331164299.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z znalezieniem zamienników poduszek dla silnika AVF w moim pasku,

 

wg. ETKI jak wspomniał jeden z forumowiczów numery dla silnika AWX.

8D0 199 379 AE - pod silnik lewa

8D0 199 382 AE - pod silnik prawa

 

Pod skrzynię nie mogę znaleźć numerów.

 

są takie same dla AVF

 

Numery poduszek pod skrzynie manualną 6-biegowa FRK wg. ETKI to:

8D0 399 151 J

Obie strony takie same, z moich poszukiwań wychodzi ze zamiennik to np: nr kat. Lemforder: 21114 01

 

 

Teraz pytanie brzmi dla silnika AVF nie ma zamienników ? czy jednak są; i są to np:

PRAWA: Nr kat. Lemforder: 21737 01

LEWA: Nr kat. Lemforder: 17701 01

 

?

 

Interesują mnie zamienniki jakościowo dobre, typu Corteco, Lemforder... POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych zamienników nie znajdziesz, chyba jest tylko na jedną stronę, ja zaryzykowałem i kupiłem poduszki do tdi VP (pewnie te co podałeś) - lemforder, a w zasadzie to corteco, ale nie jestem zadowolony. Dzisiaj dołożyłbym i zakupił oryginały z ASO, tzn z GETEM :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, nawet najdroższy zamiennik nie spełni oczekiwań - wibracje pozostają. Pozostaje tylko ori produkt, teraz szukam okazyjnie nowych lub kupię używki z młodszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakupiłem ostatnio poduszke zamiennik lemforder choc na niej oznaczenia były usuniete.Poszła na lewa strone bo choćbym ja chciał dać na prawą to nie dopasuje do niej kołnierza osłaniajacego z oryginalnej bez ciecia.Rozebrałem juz kilka poduszek oryginalnych i jak najbardziej dalo by sie ja zregenerować.Przeważnie uszkadza sie pewien plaski gumowy element po czym olej ucieka na zewnątrz. Skoro polak wymyślił regeneracje wachaczy to czemu by i poduszek nie zregenerowac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę powiedzieć że zdecydowałem się na oryginały i przód i tył,

 

informacja dla posiadaczy silników AVF chcących zaoszczędzić - można kupić prawa corteco, lewa TYLKO oryginał.

 

Dziękuje panowie za opinie, trochę mi pomogła w podjęciu decyzji, po zmianie podzielę się odczuciami, choć przeczuwam że będzie pozytywnie, bo raczej przy oryginalnych częściach inaczej być nie może ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności