Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie ile jest poduszek pod silnikiem i pod skrzynia biegów vw passat b5 2.0 115km benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile jest poduszek pod silnikiem i pod skrzynia biegów w paskiu b5 115km 2.0 benzyna 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle co w każdym innym : 2 pod silnik, 2 pod skrzynie i jedna centralna pod chłodnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak aby wymienic poduchy pod silnikiem musimy odkrecic ta centralna gume na 3 imbusy , lewarkiem podniesc silnik , odkecamy poduszki wkladamy nowe , odpalamy auto poduszki sie uloza gasimy je i dokrecamy poduszki z dolu i z gory a nastepnie centrujemy ta gume po srodku, czy dobrze zrozumialem i napisalem wymiane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dodać trzeba że jeśli nie są one poważnie zużyte to niema sensu ich wymieniać. U mnie początkowo wymiana nieco pomogła ale po 15tkm okazuje się że pomału dwumasa będzie kończyć żywot.

 

A i uważaj jak podnosisz silnik, ja mało brakowało a połamał bym wentylatorek na wisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze sa cale maja 240 tys. ale mi trzesie buda na postoju i silnikiem , lacznik nawet 2 wstawilem i to samo, jak wrzuce 1 reczny i puszczam lekko sprzeglo bez gazu to nastepuje cisza , a i jest taki lekki nalot rozowy na okolo tych poduszek

 

---------- Dodano o 16:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:33 ----------

 

a wymieniles dwumase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten różowy nalot, jeśli się nie mylę to olej z poduszki. To już ją kwalifikuje do wymiany. Dwumasy nie wymieniłem, nie trzęsie jakoś specjalnie mocno, sprzęgło działa dobrze więc dla wygody nie będę wchodził w koszty. Poczekam aż się zużyje bardziej.

I tak na marginesie: był sporo głosów że po wymianie poduszek na tanie zamienniki było jeszcze gorzej. Więc radzę się dobrze zastanowić nad lemforderem lub corteco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bede bral tylko ori dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlyszalem ze nie ma zamiennikow do awx tylko ori czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się zamienników nie ma

Jakbyś był ainteresowany oryginalnymi używanymi w bardzo dobrym stanie to mam taki komplet na zbyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dzieki kolego wole nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy TYLKO poduszki odpowiadają za komfort kiedy siedzimy w aucie na postoju na biegu jałowym? hałas, burczenie i straszne drgania kierownicy ale tylko na biegu jałowym i momencie ruszania dalej na wyższych obrotach jest jak najbardziej ok (bynajmniej tak mi się wydaje bo to pierwsze moje autko typu TDI)

Wspomnę że to wszystko się nasiliło gdy temp spadła poniżej -5/10 stopni C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tylko poduszki silnika ale jeszcze plecionka za turbina , wieszaki gumowe wydechu ,poduszki skrzyni , dwumasa , pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie tylko poduszki silnika ale jeszcze plecionka za turbina , wieszaki gumowe wydechu ,poduszki skrzyni , dwumasa , pompki

 

plecionkę to muszę podjechać i spr gdzieś w warsztacie bo nie wiem nawet w jakim mam stanie, gumki wydechu są ok skrzyni to nawet nie wiem ale nic nie szarpie, a jakie pompki masz na myśli? ( nie znam się na mechanice więc stad te pyt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompowtryskiwacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czeka mnie wymiana poduszek pod silnikiem, czy ktoś może podać nr-y katalogowe poduszek bocznych do AWX -a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, czeka mnie wymiana poduszek pod silnikiem, czy ktoś może podać nr-y katalogowe poduszek bocznych do AWX -a

Zadaj pytanie tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/74396-Pytanie-o-numery-czesci-ETKA-cz2/page276

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8D0 199 379 AE - pod silnik lewa

8D0 199 382 AE - pod silnik prawa

 

Pod skrzynię nie mogę znaleźć numerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wystrasz się ceną orginałów wiem bo sam kupowałem zresztą nie potrzebnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc, u mnie już widać różowy płyn, więc na pewno są do wymiany, będę jednak szukał oryginalnych używek.

 

---------- Dodano o 11:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:57 ----------

 

<skwaru> podobno masz komplecik, możesz zagwarantować że są jeszcze sprawne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności