Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Na egr masz taką czarną gruszkę. W momencie gaszenia zamyka klapkę gaszenia dzięki czemu gaszenie jest bardziej miękkie i nie rzuca silnikiem.

gaszak wygląda tak:

http://allegro.pl/zawor-gaszak-egr-p...470245125.html

już wiem o co chodzi, na początku nie zaczaiłem o co kaman z tym gaszakiem :wstyd, jutro postaram się to wszystko porobić jak oczywiście znajdę jakiś kanał (niestety niema swojego i muszę chodzić po prośbie :), w piątek miałem dostęp to poszły poduszki tarcze klocki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już wiem o co chodzi, na początku nie zaczaiłem o co kaman z tym gaszakiem :wstyd, jutro postaram się to wszystko porobić jak oczywiście znajdę jakiś kanał (niestety niema swojego i muszę chodzić po prośbie :), w piątek miałem dostęp to poszły poduszki tarcze klocki)
czasem na stacjach benzynowych są podjazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sprawdzałeś gaszak czy działa przy gaszeniu?

gaszak sprawdzony, i okazuje się że nie działa jak powinien, tzn tłoczek się zamyka ale nie do końca, pomagając mu ręką samochód bardzo ładnie gaśnie, trzeba będzie pomyśleć o EGR :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomocy nie weim gdzie szukac szukalem juz ale nie moge znalezc mam problem z moim paskiem b6 1,9 tdi 105km silnik to PD/BKC 2006r. mianowicie nie moge dojsc do tego co to jest przy odpalaniu zatrzesie mi cala buda nie zawsze i przy gaszeniu tak samo nadmieniam ze kpl. sprzeglo juz wymienilem poduszki pod silnikiem w trawerzie (belce) mianowicie sa dwie plastikowe jedna wchodzi z gory a druga z dolu one sie zchodza razem poczym pomiedzy te dwie wchodzi taki lizak tego lizaka nie wymienialem bo mechanik stwierdzil ze jest jeszcze ok i nie ma koniecznasci wymieniac od strony pasazera gorna terz jest mymieniona zostala jeszce od skrzyni do mymiany zaznaczam ze jak sie odpali samochod zwolni reczny wrzuci sie biek pirwszy i na chamulcu zwalnia sie sprzeglo to silnik ma odchyl az jakies 10cm. na wstecznym tak samo czy jest to zwiazane z przepustnica czy jak bo ja nie mam pojecia nie weim co z tym zrobic jak do tego dosc prosze was jak mozecie pomozcie :(( POMOCYYYY!!!!!! B6

Edytowane przez passatb6comf.
pare liter nie tych co mialo byc w zdaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma juz nikogo kto by mogl odpisac na moje pytanie!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma juz nikogo kto by mogl odpisac na moje pytanie!!!!!
1 zły dział

po 2 jaka firma poduszek i czy po montażu pozwolił mechanik na ułożenie się silnika

po 3 chyba dwumas szlak trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz497

Czy koś mi pomoże, jakie klucze i narzędzia są potrzebne do wymiany poduszki pod silnikiem lewej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy koś mi pomoże, jakie klucze i narzędzia są potrzebne do wymiany poduszki pod silnikiem lewej

 

zestaw kluczy nasadowych( nasadka 13 ) lewarek , klucz płaski 13 i do roboty

 

 

A panowie mam pytanko założyłem dzisiaj dwie nowe poduszki z przodu i po wymianie zaczęło mi bardzo drgać auto i nie wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zestaw kluczy nasadowych( nasadka 13 ) lewarek , klucz płaski 13 i do roboty

 

 

A panowie mam pytanko założyłem dzisiaj dwie nowe poduszki z przodu i po wymianie zaczęło mi bardzo drgać auto i nie wiem dlaczego

popuść na poduszkach i odpal niech silnik się ułoży sam potem dokręć poduchy i powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy wyłączeniu silnika poczułem szarpnięcie silnika. Wszystkie wcześniej opisane objawy wskazują, że to poduszka/poduszki pod silnikiem. W związku z tym pytanie: czy muszę to już teraz wymienić bo mogę coś uszkodzić czy jeszcze parę dni mogę pojeździć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przy wyłączeniu silnika poczułem szarpnięcie silnika. Wszystkie wcześniej opisane objawy wskazują, że to poduszka/poduszki pod silnikiem. W związku z tym pytanie: czy muszę to już teraz wymienić bo mogę coś uszkodzić czy jeszcze parę dni mogę pojeździć ?
możesz pojeździć ale rychła wymiana wskazana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra mielke ale dokrecac na odpalonym silniku czy popuscic przed i dokrecac jak sie zgasi silnik jak to jest bo nie bardzo wiem pozdro dzieki za odpisanie i przepraszam ze nie na tym dziele ale nie weim gdzie tego szukac widocznie w 1,9 nie ma takich usterek wiecdlatego min. tu uderzylem czy w tych nowych paskah jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z szanownych forumowiczów z doświadczenia wie czy poduszki 8D0199379AQ i 8D0199379AN są zamienne?

Dokładnie chodzi o to czy poduszki CORTECO 602571/602572 można stosować do silnika ATJ?

 

Pozdrawiam,

dialer

Edytowane przez dialer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki corteco zamontowane teoretycznie wszystko pasuje ale jak silnik drgał tak drga :(

Teraz wygląda na wydech...

Chociaż mechanik twierdzi że muszę się przyzwyczaić i że ten typ tak ma...

 

Pozdrawiam,

dialer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi opoduszki to tylko oryginał lub LEMFÖRDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi opoduszki to tylko oryginał lub LEMFÖRDER

i Corteco które i tak jest w pudełku lemfordera tyle że za wyższą cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy w pudełku Corteco jest Lemforder... Przyznam że w takim pudełku nie widziałem, zawsze jakiś tańszy zamiennik, nawet jakieś japońce są. Poduszki kupuje się wyłącznie Lemfordera albo Boge. Inne to strata kasy i czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym producentem poduszek czy to dla VAG czy lemfoerder czy np. dla BMW jest corteco bo tylko on ma patent na produkcję poduszek gumowo olejowych

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy w pudełku Corteco jest Lemforder

mi chodziło o to, że w pudełku Lemfordera jest poduszka Corteco - normalnie na gumie jest napis i logo Corteco - nie jest to żaden przekręt sprzedawców z allegro, nawet w Intercarsie tak kupisz. Co do oryginałów to nie wiem kto jest producentem - w ręce miałem dwa komplety oryginałów na których pisało "AVON" jak sie nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komplety oryginałów na których pisało "AVON"

 

Może rzeczywiście zagalopowałem się z tym corteco na moich oryginałach jest "CFW Germany" czy jakoś tak

 

Pozdrawiam,

dialer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności