Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam passata B5 2,5 tdi i na komputerze wychodzi mi sporadyczny blad na poduszkach pod silnikiem ( olejowo-gumowych) , jak zajrzalem pod silnik zauwazylem przy prawej poduszce iz sa odciete kable ( w drugiej kable odchodzac normalnie - nigdzie nie sa uciete :-))).

teraz mam pytanie czy tak ma to byc a jak nie to czy ma ktos schemat elektryczny abym wiedzial gdzie szukac podlaczenia jej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Kupiłem nie dawno paska w automacie i mam także problem z drżącą się karoserią, jak zatrzymam się na D trzymając hamulec autko się trzęsie. Patrzałem z kolegą na poduszki pod silnikiem i skrzynią, ale żadnych przecieków. Jak myslicie co może się dziac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musze wymienic prawa poduche przed silnikiem.

Z postow wynika ze najlepiej oryginaly czy moze ktorys z Kolegow podac z ETKI oznaczenia poduchy prawej jak i lewej dla 1,9 101Km AVB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona lewa: 8D0 199 379 AE

Strona prawa: 8D0 199 382 AE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki CUBUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienic prawa poduche przed silnikiem.

Z postow wynika ze najlepiej oryginaly czy moze ktorys z Kolegow podac z ETKI oznaczenia poduchy prawej jak i lewej dla 1,9 101Km AVB?

Chodzi ci o te dwie pierwsze poduszki po prawej i lewej stronie silnika? Bo nie opłaca sie kupować lewej i prawej. Wystarczy kupic dwie lewe :D A dlaczego? Dlatego że lewa jest bez tej gumy, co osłania poduszkę. I kosztuje 95 zł. Natomiast prawa jest z tą gumą i kosztuje 135 zł. Poduszki są identyczne, więc wystarczy na prawej stronie, przełożyć gumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek w tej cenie mowimy o nowych czy uzywkach? Jezeli nowki to gdzie je mozna nabyc? Nie chcialbym wpakowac jakiegos badziejstwa bo nie lunie jak mi buda telepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie kupuje się używanych poduszek do silnika. To są ceny nowych. Ja tyle płaciłem normalnie w sklepie. Oczywiscie wziąłem dwie lewe a gumę sobie przełożyłem ze starej. Nie będę przecież za kawałek gumy płacił 40 zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem że jak poduszki to tylko Cortreco albo lemforder nic innego bo bedzie strata kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko spróbuj znależc w katalogu internetowym Corteco poduszkę do passata-życzę powodzenia

Edytowane przez arczi741
dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Zanim wymienicie poduszki silnika - przeczytajcie :cool

 

Miałem takie objawy - jakby "podskok" na nierówności przy dodawaniu/odejmowaniu gazu, lekkie szarpanie przy zmianie biegów - objawy niezbyt drastyczne, ale wyczuwalne i denerwujące.

 

Opisałem to w warsztacie (jeszcze bez 'macania') - i jednoznacznie stwierdzono że to poduszki silnika.

 

Zupełnie przypadkiem, zauważyłem że linka gazu, po wejściu do komory silnika, krzyżuje się z taką krótką rurecką (gumową w oplocie) idącą od kolektora. I od drgań, się przetarła. W 'spoczynku', linka gazu zatykała otworek, ale przy drgnięciu -było syknięcie.

 

Wymieniłem ją i...

 

- szarpanie silnikiem całkowicie ustało,

- podobnie przy zmianie biegów,

- hamulce zrobiły się bardziej "ostre",

- zniknęły falowania wolnych obrotów,

- zdecydowanie lepiej i płynniej przyspiesza.

 

Przypuszczam że to jakaś rurka od podciśnienia, ale byłem zdumiony - jak istotnie wpływa na pracę silnika.

 

Dlatego, zanim pójdzie się w koszty, warto sprawdzić inne przyczyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- szarpanie silnikiem całkowicie ustało,

- podobnie przy zmianie biegów,

- hamulce zrobiły się bardziej "ostre",

- zniknęły falowania wolnych obrotów,

- zdecydowanie lepiej i płynniej przyspiesza.

 

Przypuszczam że to jakaś rurka od podciśnienia, ale byłem zdumiony - jak istotnie wpływa na pracę silnika.

Chyba się zagalopowałeś z tymi hamulcami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba się zagalopowałeś z tymi hamulcami

 

Słowo honoru ;)

 

Twardszy pedał hamulca i lżej trzeba naciskać.

 

Nie wiem, czy i jaki to ma związek - ale nic innego w aucie się nie zmieniło.

Pardon - jeszcze filtr powietrza zmieniłem, ale jego nie podejrzewam o wpływ na hamulce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strona lewa: 8D0 199 379 AE

Strona prawa: 8D0 199 382 AE

Znalazłem w ofercie Corteco tylko: Lewa 8D0 199 379 S (CO602571), Prawa 8D0 199 382 M (CO602572).

Czy mogę zastosować te poduszki do mojego AVF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CO602571

 

Jak to znalazłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to znalazłeś??

Na stronie InterCars w produkty Corteco bez wybierania modelu auta: Oferta » Silnik/Filtry » Zawieszenie silnika » Poduszka silnika , na 3 stronie jest :).

Właśnie odebrałem te poduszki i powiem że lewa i prawa jest taka sama tylko prawa ma gumę osłonową ;). Nie kupowałem w InterCars tylko normalnie w sklepie. Komplet lewa+prawa+odbojnik przedni orginalny Lemforder(fabryczny numer) dałem 380zł !!!

 

Proszę kolegów o odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie czy można zastosować ten zestaw do AVF, bo mi się wydaje że TAK, bo np poduszka do BMW pasuje do 2.5d i 3.0d więc ...

 

Edit:

Dodam jeszcze że wcześniej w tym sklepie zamówiłem prawą poduszkę Lemfordra i nie odebrałem jej bo w pudełku była poduszka Corteco, taka sama jak mam teraz tylko że teraz taniej ... :) .

Edytowane przez kema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem te poduszki i powiem że lewa i prawa jest taka sama tylko prawa ma gumę osłonową ;). Komplet lewa+prawa+odbojnik przedni orginalny Lemforder(fabryczny numer) dałem 380zł !!!

A pisałem w paru tematach - żeby nie kupować prawej poduszki, tylko dwie lewe i gumę starą sobie przełożyć. Bo za samą gumę na prawej poduszce - płacisz 40 zł a nawet wiecej. Porównaj to do ceny poduszki i zobaczysz, ile przepłacasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pisałem w paru tematach - żeby nie kupować prawej poduszki, tylko dwie lewe i gumę starą sobie przełożyć. Bo za samą gumę na prawej poduszce - płacisz 40 zł a nawet wiecej. Porównaj to do ceny poduszki i zobaczysz, ile przepłacasz

W moim przypadku wyszło 30 zł różnicy i był problem bo nie mieli z jednej hurtowni 2x lewa i gościu ze sklepu powiedział że inna hurtownia ma troszkę droższe wiec dałem sobie spokój, zależy mi na czasie a nie na kolejnych wizytach w sklepie. Cieszę się że wyszło dużo taniej w porównaniu z IinterCars bo po rabatach chcieli 480zł za lewą i prawą Corteco - czyli to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Przeczytałem posty odnośnie poduszek pod silnikiem i mam kilka pytań ;passat b5 silnik AFN . Byłem u mechanika wymienić poduszki pod silnikiem bo były drgania a z jednej już leciał olej , ten wymienił mi 4 szt, bez przedniej tylko prawą i lewą z przodu wstawił innej firmy . Lewa na pewno Ferbi ma inny kształt. Czy to ma jakieś znaczenie? Mało tego wstawjając poduchy musiał teochę popuścić wózek potem przykręcił wszystko i widać było że wózek przesunął sie na śróbach z jednej strony . Poduchy zaraz przykręcał i gotowe. Nie zostawił ich nie dokręconych aby silnik po odpaleniu mógł się ułożyć. Drgania zoatały tylko przy ruszaniu nie tłucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie. Przeczytałem posty odnośnie poduszek pod silnikiem i mam kilka pytań ;passat b5 silnik AFN . Byłem u mechanika wymienić poduszki pod silnikiem bo były drgania a z jednej już leciał olej , ten wymienił mi 4 szt, bez przedniej tylko prawą i lewą z przodu wstawił innej firmy . Lewa na pewno Ferbi ma inny kształt. Czy to ma jakieś znaczenie? Mało tego wstawjając poduchy musiał teochę popuścić wózek potem przykręcił wszystko i widać było że wózek przesunął sie na śróbach z jednej strony . Poduchy zaraz przykręcał i gotowe. Nie zostawił ich nie dokręconych aby silnik po odpaleniu mógł się ułożyć. Drgania zoatały tylko przy ruszaniu nie tłucze.
to jedź do niego żeby to poprawił ten wózek i popuść poduszki i odpal auto jak silnik się ułoży to je przykręć i drgania powinny ustąpić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności