Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy jesteś w posiadaniu auta ?

 

Od dawna...

Z przodem nic się nie działo jeżeli o to chodzi.

Błąd się pojawił przed tygodniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kiedyś na forum to znalazłem, ale u mnie (B6 2007r.) pomogło zastosowanie blaszek podtrzymujących na sprężynę stabilizującą żarnik. Dzięki temu w momencie ruchu wtyczka nie wysuwa się z gniazda. Wszystko jest opisane dokładnie tu

http://nateronline.com/Technical_Bulletins/2007.05.10_headlight_afs_autolevel_inoperative.pdf

Blaszka kosztuje grosze, ale nie wiem jak z dostępnością. Ja z ojcem zrobiłem na szybko z blachy przy okazji wymiany żarników. Od tamtej pory AFS się nie pojawił. Wymiana była w marcu 2015, jakieś 9 tyś. km temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy przygód...

Od dzisiaj pojawia mi się błąd "No bend lighting (AFS) function. Owners's manual"

Lampy się pozycjonują góra dół i na boki. Doświetlenie lewe wciąż nie działa.

Ktoś coś może wywnioskować z tych i poprzednich obiajów? Wilgoć na sterowniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko napisac dla potomnych, ze ostatnio znow musialem rozebrac swoja lewa lampe (ta z zamienionymi wtyczkami od silnikow afs), bowiem przestala sie opuszczac przeslona od dlugich swiatel w tej lampie (Marek, jak na zlosc jeszcze to mnie dopadlo). Objaw taki, ze po wlaczeniu dlugich zapalaly sie dlugie tylko w prawej lampie, a po 3 sek gasly i swiecily mijania. Okazalo sie ze odpiela sie wtyczka od przeslony. Ciekawe czy byla po prostu wczesniej niedocisnieta, a ja nie zwrocilem uwagi, czy po jakims czasie znow sie wypnie, choc teraz siedzi ciasno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiała być niedopięta. Wtedy może się przy wstrząsach poluzować. Jak jest dobrze zapięta to nie ma opcji :). Ja z kolei miałem taki sam problem w prawej lampie. Przez kilka dni przesłona miała problem żeby wystartować, potem przez dwa tygodnie było wszystko ok, a w czwartek w ogóle przestała działać prawa przesłona. W moi przypadku problem był w wiązce do lampy. Przetarła się i zrobiło się na niej zwarcie. Na szczęście lutownica, taśma i pół godzinki załatwiły sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam problem tego typu

mam bi xenon po zapaleniu się świateł zazwyczaj wszystko jest ok ale gdy zaczynam kręcić kierownicą zaraz wyskakuje komunikat over is manual ......... wnioskuje że coś jest z doświetlaniem, tylko co???

Jak ktoś wie bardzo prosił bym o pomoc.

Dodam że nie mam vaga :smutek

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet komunikatu nie potrafisz przytoczyć prawidłowo :wmorde.

Bez podłączenia pod komputer NIKT CI NIC NIE POMOŻE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Marek napisal to raz, a dwa to wez kogos albo po nocy samemu sprawdz czy lampy robia test przy starcie gora dol i na boki. Oraz czy doswietlanie sie zapala i w ktorej lampie nie. Over is manual, moze ze instrukcja sie skonczyla? :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozwolę sobie dołączyć do wątku.

Potrzebuję dostosować światła bi xenony z AFS i statycznym doświetlaniem zakrętów dla niskich prędkości do lewostronnego ruchu w Anglii. Czy możliwe jest przełożenie przesłony w zintegrowanych reflektorach? Może istnieje dźwigienka która umożliwia zmianę świateł z prawostronnych, asymetrycznych na symetryczne?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj już sie nie czepiajcie :P komunikat napisałem z głowy :P

Światła wykonują poziomowanie natomiast nie zapalają sie halogeny po skręceniu kierownicą.

Będę jednak musiał sie przejechać pod komputer :/

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Oj już sie nie czepiajcie :P komunikat napisałem z głowy :P

Światła wykonują poziomowanie natomiast nie zapalają sie halogeny po skręceniu kierownicą.

Będę jednak musiał sie przejechać pod komputer :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale to moze tylko zarowka sie przepalila? W obu lampach tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe a powiedz mi jak się dostać do tych żarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne przepaliły sie żarówki :) wszystko działa jak trzeba

Dzięki i pozdrawiam :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie u mnie juz jakis czas bylo dobrze teraz znowu zaczyna (nie wiem czy to kwestia temperatur) czy ktos probowal moze montowac taka sprezyne - u mnie mechanizmy i silniki dzilaja OK tylko na dolkach wywala blad, moze ktos wie gdzie mozna to w Polsce kupic?, [pozdrawiam], dodam ze na allegro oglaszaja sie firmy ktore proponuja regeneracje AFS i podejrzewam w podobny sposob naprawiaja xsenony

211074_x600.jpg

https://www.ecstuning.com/ES350742/[/url]

http://www.ebay.com/itm/VOLKSWAGEN-3D0941160A-GENUINE-OEM-LOW-BEAM-BULB-RETAINER-SPRING/221932588632?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140602152332%26meid%3Df709572368af444390e322ce7116905d%26pid%3D100011%26rk%3D1%26rkt%3D10%26sd%3D221765825124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko lewa żarówka od doświetlania, ten sam komunikat. Oraz kontrolka spalonej żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat. Interesuje mnie czy podłączenie pod kompa wykaże dokładną usterka co jest nie tak ? Komunikat AFS...Jak u kolegów, światła się testują pionowo jak powinno natomiast dynamiczne doświetlanie działa tylko w lewą stronę. Czytałem że może to być moduł skrętu, przetwornica albo któryś z silniczków dlatego dobrze jakby komp pokazał. Dzięki za odpowiedź.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dokładny komunikat to AFS inoperative see owners manual. Zapala się dopiero jak ruszę z miejsca wraz z żółta lampką na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była przepalona lewa żarówka doświetlania, wymieniłem i jest Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś żarówki ?? Jak odpalasz samochód i masz włączone światła wystarczy skręcić kierownicą i wtedy zapala się dodatkowo w lampach doświetlanie. Jak wyskoczy komunikat to raczej jasne że żarówka.

Ja miałem tak że jak odpalałem samochód i automatycznie zapalały się światła, ale nie zawsze wyskakiwał komunikat przepalonej żarówki. Zachodziłem w głowę czemu tak jest, a przyczyna była prosta nie zawsze miałem koła ustawione na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Passat CC 2009

Panowie możecie mnie uświadomić co najprawdopodobniej padło?

Błąd AFS inoperative pojawia się podczas próby doświetlania lewej strony lampą przeciwmgłową.

Żarówka H11 sprawna bo jak zapale przednie przeciwmgłowe to świecą. Sprawdzałem też motyw na nowej żarówce i to samo.

Błędu po uruchomieniu samochodu nie ma. Dopiero po załączeniu kierunku lub skręcaniu oczywiście.

Czeka mnie wymiana modułu?

 

Sprawdź żarówkę w lampie nie w halogenowa tylko w lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. To od doświetlania zakrętów nie odpowiada ta sama żarówka która jest od normalnych świateł ? Bo światła mijania działają czyli żarówka ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności