Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, zarzuciłem wici. W nocy wczoraj sprawdziłem, że jak włączam zapłon, to tylko właśnie lewa lampa idzie w górę i w dół (i wali błędem). Prawa za to się nie rusza. ;) Będę grzebał w tym dopiero w sobotę, ale już mnie nosi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W nocy wczoraj sprawdziłem, że jak włączam zapłon, to tylko właśnie lewa lampa idzie w górę i w dół (i wali błędem)
Przy uruchamianiu podnosi ją do pozycji wyjściowej, załapuje błąd i opuszcza ją do pozycji "awaryjnej" czyli jak najniżej żeby przypadkiem nie oślepiała.

Doraźnie, możesz ją spokojnie podkręcić mechanicznie jak najwyżej. Jak będziesz robił test to wsłuchaj się dokładnie czy silniczek nie pracuje dłużej i głośniej. Osobiście obawiam się, że czeka cię wymiana całej lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie xenony świecą wysoko i dobrze - nie opadają do pozycji awaryjnej. Gdyby nie ta migająca kontrolka i gong to by mi nawet nie przeszkadzało :)

 

Nie bardzo rozumiem konieczność wymiany lampy, tam jest tylko parę elementów, które mogą się zepsuć.

1. Żarówki (wszystkiego typu)

2. Silniczek góra - dół

3. Silniczek lewo - prawo

4. Czujnik przy silniczku lewo - prawo

5. Moduł AFS

6. Przetwornica

7. Sterowanie przesłoną (mijania/drogowe) - tego nie realizuje też moduł AFS?

8. Przesłona jako taka

9. Ew. okablowanie

 

Tam nie ma nic innego do popsucia, a wszystko można wymienić (no z przesłoną byłby problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze trybiki, których nie wymienisz :(. Przerabiałem to u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trybiki od ręcznej regulacji, czy trybiki na silniku od sterowania soczewką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trybiki na soczewce, od elektryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Możecie polecić kogoś od ksenonów z Trójmiasta lub okolic?

Ksenon świeci bardzo nisko. Komunikat jak w temacie, pojawia się po każdym uruchomieniu silnika.

W Gdańsku i nie mam sprawdzonych serwisów (cena/jakość), a google nie znajduje żadnego ksenon serwisu w Trójmieście.

Sprawę chciałbym załatwić jak najszybciej, bo obecny stan utrudnia jazdę nocą.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja na żywo: pierwsze podejrzenie trafne - ktos w nowej lampie podpial silniczki na odwrot, wtyczka dobrze ale silniczki na odwrot.

 

edit: pierwsze odpalenie po zamianie wtyczek z kablami do silniczkow - brak bledu AFS, soczewka sie rusza prawidlowo. Zaraz vcds i testy.

 

edit2: testy bez problemu, blad nie wraca. Auto zlozone.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ostatnio dowiedziałem się żeby usunąć z licznika kontrolkę afs trzeba wypiąć kostkę od modułu afs za schowkiem i wykodowac i tak zrobiłem , przed wypieciem światła chodziły tylko na bok góra dół nie , natomiast l

Jak wypielem kostkę poziomuja się ok 30 sekund po włączeniu zapłonu i co jest najlepsze chodzą na boki i góra dół . Moduł padnięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki miales konkretnie blad? Czy po ponownym wpieciu sterownika cos sie zmienilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były błędy modułu prawego i lewego teraz wszystko chodzi poziomowanie i na boki ale nie ma doświetlania bo wyjęty sterownik afs

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Były błędy modułu prawego i lewego teraz wszystko chodzi poziomowanie i na boki ale nie ma doświetlania bo wyjęty sterownik afs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie wtyczki lamp u mnie brak styku wywal takie błędy jak u was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które zrzucały zderzak. Jako, że kolor jednego ze świateł sugeruje niedługi żywot, planuję wymianę palników. Zastanawiam się, czy są jakieś patenty na odkręcenie tych nakrętek co się znajdują przed nadkolem. Lewe chyba powinny być dostępne po odgięciu osłony. Prawe gdzieś tam giną za zbiornikiem spryskiwacza. Mógłby ktoś podpowiedzieć jakiś sposób na odkręcenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patentow nie ma normalnie srubokret na przedluzce z dluga nasadka. Do prawych tez jest taki sam dostep po odgieciu nadkola, poswiec latarka bedziesz widzial te nakretki. Jak masz chude lapy to dasz rade bez zdejmowania kol (skrec je tylko na zewnatrz), tylko poodgniatasz sobie troche reke. Wygodniej jest na kobylkach po zdjeciu kol, ewentualnie na kobylkach bez zdejmowania kol (poniewaz kolo pojdzie w dol to bedzie dostep do nadkoli).

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

znalazłem serwis w okolicach Łodzi, przyczyną komunikatów okazały się podrobione żarniki made in CHRL, jak ręką odjął, po wymianie na oryginalny OSRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie I Panie, czy ktos sie orientuje czy lampe 3CO941752D mozna zastapic 3CO941752G - przetwornica zarowno w D jak i G jest umiejscowiona w lampie na dole (chyba do 2007 tak bylo)- inaczej niz K i czy nie bedzie jakiegos bledu wywalac ze ma rozne lampy lewa i prawa - wywalilo mi AFS - w zcasie jazdy potrafi sie zapalic, reflektory swieca prosto ale lampka drazni na desce, pozdrawiam i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam podobny problem z błędem AFS Po zakupie samochodu wymieniłem żarniki na philipsa i błąd dalej się pojawia, ale co ciekawe po włożeniu kluczyka lampy sie poziomują góra dól, lewo prawo. Po zapaleniu mam w automacie że świeci się ksenon i jak skręce kierownicą to doświetla zakręt ale wystarczy że przejade kawalek bądź przyjade po studzience kanalizacyjnej i błąd się pojawia (jakiś niekontakt ?) natomiast jak przekręce włącznik świateł to pika jak nie powiem co. Najlepiej rozłożyc lampę i dać żeby wyschła/odparowała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak pojawił się błąd przy wyjeżdzie z garażu to poprawiłem styki w kostkach przy lampach i do dziś spokój .Cięzko je podobinać, cienki twardy srubokręt lub igła ,ja lekko zmasakrowałem przy tym gniazda ale efekt jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Passat CC 2009

Panowie możecie mnie uświadomić co najprawdopodobniej padło?

Błąd AFS inoperative pojawia się podczas próby doświetlania lewej strony lampą przeciwmgłową.

Żarówka H11 sprawna bo jak zapale przednie przeciwmgłowe to świecą. Sprawdzałem też motyw na nowej żarówce i to samo.

Błędu po uruchomieniu samochodu nie ma. Dopiero po załączeniu kierunku lub skręcaniu oczywiście.

Czeka mnie wymiana modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Passat CC 2009

Panowie możecie mnie uświadomić co najprawdopodobniej padło?

Błąd AFS inoperative pojawia się podczas próby doświetlania lewej strony lampą przeciwmgłową.

Żarówka H11 sprawna bo jak zapale przednie przeciwmgłowe to świecą. Sprawdzałem też motyw na nowej żarówce i to samo.

Błędu po uruchomieniu samochodu nie ma. Dopiero po załączeniu kierunku lub skręcaniu oczywiście.

Czeka mnie wymiana modułu?

 

Od kiedy jesteś w posiadaniu auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności