Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Właścicieli Pasków !!!

 

Mam przyjemnośc być na forum od niedawna i jak to bywa proszę o udzielenie informacji (bo jak Wy nie wiecie to kto ? ;)) na temat nast. komunikatu:

 

- "AFS inoperative! See owner's manual 1/1", który wyświetla się przy odpalaniu auta ?!

 

Chciałem zauważyć, iż komunikat ten pojawił się zaraz po przepaleniu żarówki ksenonowej :( i jeszcze jej nie wymieniłem, gdyż w ASO wołają 880zł + wymiana :( No ale cóż ... trzeba będzie chyba podjechać ...:636:

 

Z góry DZIĘKI za pomoc :)

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupić żarnik na allegro(oryginał osram lub philips) za ok.150zł i wymienić?

jak będziesz długo latał z przepalonym to przetwornica też padnie i będzie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:parael,do wymiany palnika trzeba zdjąc zderzak przedni. Nie każdy ma chęc na taką zabawę.

 

Co do alarmu, jak nie zniknie to będzie ................. bolało. Było już na forum. U mnie padł sterownik lamp. Koszt wymiany w ASO ok 1000 PL.

Edytowane przez stefwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do wymiany palnika trzeba zdjąc zderzak przedni. Nie każdy ma chęc na taką zabawę.

wiem,bo przerabiałem ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to miałem podobny komunikat, rozszczelniła się lampa, do wymiany była prztwornica, lampa i chyba coś jeszcze, jedyna sprawna część, która pozostała to żarnik.

Brak słów na tą fuszerkę VW.

 

PS.Mi cały czas o tej porze roku parują lapmy, i tylko się modlę, żeby znowu nie padło coś od wilgoci w środku, to jest coś niebywałego, miałem poloneza, skody, inne VW, nigdy z lampami nie było problemów, a tu... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem poloneza, skody, inne VW, nigdy z lampami nie było problemów, a tu... :/

 

Tylko w którym z tych aut miałeś oryginalny BiXenon z AFS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko w którym z tych aut miałeś oryginalny BiXenon z AFS?

B6 2.0 TDI Highline 2005 rok (oryginalne skrętne Bi xenony... niestety).

Nawet mam chyba jeszcze zdjęcia zaparowanych lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !!!

Dziękuję za podpowiedzi.

Stety po wymianie żarników, komunikat zgasl. Ale ... po przejechaniu kilkuset metrów pojawil się ponownie - dlaczego? Zgodnie z tym co pisaliście, jedna z przednich lamp delikatnie (na wysokości 1 cm) podczas mycia auta zaparowala. Wniosek - ROZSZCZELNIENIE :((((((((((((((((((((((((( Poszukam jakiegoś klosza na allegro ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas jazdy zapala się ikonka migającej żarówki oraz komunikat "AFS ohne funktion ! Betriebsanleitung.:mad: Proszę o pomoc, czy tak jak powiedział serwis, iż cały reflektor bi-xenon mam do wymiany, czy może to jakiś moduł skrętnego reflektora tylko ??????????:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co VAG im powiedział :eek:. U mnie byl moduł, ale u innych wymienić trzeba było reflektor :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona ;) Rozebrałem dwie lampy na czynniki pierwsze i okazało się że na płytkach wilgość!!! Były mokre i prawdopodobnie stąd ten komunikat. Zostawiłem wszystko rozłożone na 20h w ciepłym pomieszczeniu aby wyschło. Uszczeleczki wkleiłem na bezbarwny silikon-tak delikatnie :) Dodatkowo przesmarowałem silikonem bezbarwnym lampy przy uszczelkach. Jak się dowiedziałem w ASO to bardzo częsta przypadłość lamp VW - jednym słowem fuszera fabryczna, gdyż silikony fabryczne nie trzymają tak długo jak powinny. Teraz komunikat już się nie zapala :) POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z istnej ciekawości ...

masz to auto od nówki ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie, ale jeździło w rodzinie ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jeśli o tylne lampy by się rozchodziło to się zgodzę, ale przód :583: ? :eek:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co przód? U mnie narazie wszystko gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co przód? U mnie narazie wszystko gra

nie no spoko, o lampy przednie mi chodziło, czyt. przód ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, możesz mi pomóc, na jakiej zasadzie działa przycisk od sprawdzania kilometrów do serwisu? Wciskam i wciskam i wyświetlacz się nie zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na włączonym zapłonie wciskasz przycisk z kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, jeśli o tylne lampy by się rozchodziło to się zgodzę
Tyl w b6 tym bardziej, te lampy sa mega poklejone z racji ze sa z ledami, wiec teoretycznei sa nierozbieralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- "AFS inoperative! See owner's manual 1/1", który wyświetla się przy odpalaniu auta ?!

 

W autku moich rodziców pisze tak samo i miga lampa światełek... Teraz mam pytanie, czy to może oznaczać że żarówka do wymiany czy coś tam nie gra z tym sterownikiem ? Jak jest zgłaszany błąd przepalonej żarówki ksenonowej ? Jest jakoś zgłaszany czy tylko po ty widać ze żarówka się nie pali i nie ma żadnego komunikatu ?

 

Passat to B6, biksenony skrętne z doświetlaniem zakrętów, po wyskoczeniu tego komunikatu doświetlanie zakrętów przestało działać, teraz działa tylko przełączanie krótkie/długie na obu lampach, z tym że świeci tylko jedna. Ja już się przymierałem do wymiany z żarówki, ale teraz widzę że AFS to nie żarówka po niemieckiemu i że tanio nie bedzie ;)

Edytowane przez kedzior12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności