Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

01042 Moduł kontroli nie zakodowany

01539 Reflektory nie ustawione

tyle znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I mnie dopadła ta sama sytuacja. Wywala bezpiecznik prawej strony sterowania lampy. Brak świateł skrętnych. Swiatła ustawiły się chyba w pozycji neutralnej bo nikogo nie oślepiam a i sam dobrze widzę. Mruga oczywiście żółta lampka i komunikat "imperative afs ....." Po odłączeniu prawej lampy bezpiecznika już nie wywala ale po podłączeniu znowu. Lampy się nie poziomują. Zaczęło się kilka miesięcy temu, czasami przy zakręcie w lewo zapalała się lampka żółta ale po zgaszeniu silnika wszystko wracało do normy. Usterka ta była sporadyczna. Wczoraj błąd się pojawił przy skręcie w prawo (pierwszy raz) i zaraz potym przy kolejnym zapalaniu silnika pojawiła się mrugająca lampka na stałe i objawy jak wyżej. Jadę do magika może coś poradzi. Może ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam dosyć dziwny problem z prawą lampą.autko to passat 2007 2.0 170 km.lampy bixenon skrętny.teraz do rzeczy.dolewałem płynu do spryskiwaczy i dosyć sporo rozlało mi się po bokach,jakie było moje zdziwienie gdy odpaliłem auto i świeciła się kontrolka przepalonej żarówki i nie działało doświetlanie zakrętów w prawej lampie.myślałem że poszła żarówka,zacząłem już szukać ale trochę pojeździłem autem(było jeszcze ciepło) i na drugi dzien było wszystko ok.wczoraj zakopałem się w śniegu i wiadomo gaz do przodu,tyłu itd.śnieg latał ponad maską i znowu porażka.tym razem nie działa cała lampa(świeci tylko postojówka).dam sobie odciąć mały palec lewej ręki że żarówka jest ok.(a i kontrolka na konsoli świeci cały czas,nawet bez włączonych świateł)i jak się zagrzeje i osuszy to wszystko będzie ok ale trochę mnie to denerwuje.teraz pytanie.co takiego elektryczno-elektronicznego znajduje się po prawej stronie w okolicach zbiorniczka spryskiwaczy lub przy prawym przednim kole,co ma bezpośredni wpływ na sterowanie prawą przednią lampa.podejrzewam że jakaś złączka(moduł itp)jest odkryta i woda robi zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już od długiego czasu mam problem z komunikatem "AFS..." bixenon skrętny po diagnozie w serwisie wymiana lewej lampy. Ostatnio podpowiedziano mi że wystarczy wymienić silniczek skrętu reflektora - sprawdzałem można kupić używany za 80 pln i jest dość łatwy dostęp do wymiany. Czy ktoś może coś takiego praktykował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.mam dosyć dziwny problem z prawą lampą.autko to passat 2007 2.0 170 km.lampy bixenon skrętny.teraz do rzeczy.dolewałem płynu do spryskiwaczy i dosyć sporo rozlało mi się po bokach,jakie było moje zdziwienie gdy odpaliłem auto i świeciła się kontrolka przepalonej żarówki i nie działało doświetlanie zakrętów w prawej lampie.myślałem że poszła żarówka,zacząłem już szukać ale trochę pojeździłem autem(było jeszcze ciepło) i na drugi dzien było wszystko ok.wczoraj zakopałem się w śniegu i wiadomo gaz do przodu,tyłu itd.śnieg latał ponad maską i znowu porażka.tym razem nie działa cała lampa(świeci tylko postojówka).dam sobie odciąć mały palec lewej ręki że żarówka jest ok.(a i kontrolka na konsoli świeci cały czas,nawet bez włączonych świateł)i jak się zagrzeje i osuszy to wszystko będzie ok ale trochę mnie to denerwuje.teraz pytanie.co takiego elektryczno-elektronicznego znajduje się po prawej stronie w okolicach zbiorniczka spryskiwaczy lub przy prawym przednim kole,co ma bezpośredni wpływ na sterowanie prawą przednią lampa.podejrzewam że jakaś złączka(moduł itp)jest odkryta i woda robi zwarcie.

 

Najprawdopodobniej dzieje ci się coś z przetwornicą. Jak pada przetwornica to automatycznie nie działa funkcja doświetlania zakrętów i jest ten komunikat . Bardzo delikatny moduł nie lubi wilgoci. W internecie kupisz za 350-400 pln z przesyłką. W ASO cena wyjściowa to około 1500 pln za przetwornicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem tj pojawia mi sie komunikat "AFS ohne funktion ! Betriebsanleitung". dzieje sie to zazwyczaj w momencie kiedy wjade w dziure. w tym samym czasie zgasnie prawy xenon,po chwili sie zapali i tak ze 2 razy poczym zgasnie na dobre. Odpali sie ponownie kiedy wylacze i wlacze ponownie swiatla i wszystko jest ok do czasu kiedy znow wjade w jakas wieksza dziure.

Pomozcie prosze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, podczas jazdy zapala się ikonka migającej żarówki oraz komunikat "AFS ohne funktion ! Betriebsanleitung. Proszę o pomoc, czy tak jak powiedział serwis, iż cały reflektor bi-xenon mam do wymiany, czy może to jakiś moduł skrętnego reflektora tylko ??????????

Miałem podobny motyw ;) pewnego razu prawy xenon zgasł, zgasiłem światła odpaliłem ponownie wszystko ok, po pewnym czasie to samo i ten sam komunikat, co u Ciebie, oczywiście początkowo cały reflektor do wymiany, ale skończyło się na wymianie modułu i do dziś wszystko gra jak należy.

 

---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

 

I jeszcze jedno; jak błąd wywala np. dla prawej lampy to można zmienić moduły z lampy lewej do prawej, a z prawej do lewej ;) i sprawdzić błędy jak wywali, że teraz błąd występuje w lampie lewej to wszystko jasne :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobny motyw pewnego razu prawy xenon zgasł, zgasiłem światła odpaliłem ponownie wszystko ok, po pewnym czasie to samo i ten sam komunikat, co u Ciebie, oczywiście początkowo cały reflektor do wymiany, ale skończyło się na wymianie modułu i do dziś wszystko gra jak należy.

 

---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

 

I jeszcze jedno; jak błąd wywala np. dla prawej lampy to można zmienić moduły z lampy lewej do prawej, a z prawej do lewej i sprawdzić błędy jak wywali, że teraz błąd występuje w lampie lewej to wszystko jasne

 

Rozumiem ze chodzi o modul od xenonow skretnych? Jaka jest tego cena i gdzie mozna to znalezsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ze chodzi o modul od xenonow skretnych? Jaka jest tego cena i gdzie mozna to znalezsc?

Tak to jest ten moduł na rysunku nr. 8 ;)

7L6 941 329 - str. lewa

7L6 941 330 - str. prawa

 

beztytulub.th.png

 

Najlepiej kupić w ASO, nie jest tani, bo kosztuje ok. 750zł, ale mamy pewność, jak kupimy używany nie wiadomo ile na nim pojeździmy, o ile w ogóle jest sprawny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SebastianB5

U ojca było to samo; moduł do wymiany. Szkoda, że one nie są symetryczne tylko osobno prawy i lewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem jest podobny a zarazem inny. Jak powyżej pali mi się pulsującym (wku**cym) żółtym światłem z symbolem żarówki, autko kupiłem z taką wadą. po włączeniu świateł skrętne bixenony nie ustawiają się, a jak jadę to świecą za wysoko. Pewnie moduł poszedł, a czy jest taka możliwość, że po odpięciu lamp i po ponownym ich podłączeniu nie został zaprogramowany sterownik, czy może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości , jak moduły odepniesz i załączysz światła to wywali błąd ale po ponownym podpięciu i załączeniu błąd zniknie jak jest wszystko Ok , zostanie zapisany tylko w pamięci sterownika .Podłącz pod kompa i sprawdź błędy i wszystko będzie jasne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poraz kolejny porusze problem odnośnie gaszących świateł mijanie. Problem mam juz od pewnego czasu i wyglada to tak ze podczas jazdy ( przewaznie wjezdzajac w dziure ) gasło mi światło mijania prawe a teraz gaśnie mi również lewe po czym wyrzuca mi błąd AFS inoperative! See owner's manual a nastepnie Front right dipped beam defective oraz Front left dipped beam defective. Dodam ze posiadam bixenon skrętny z doswietlaniem. Wiem ze może to byc moduł AFS ale nie chce mi sie wierzyc ze padl jeden po drugim w krotkim odstepie czasu. Czasami jest tak ze dziala wszysko przez dluzszy czas a czasami ze co chwile wariuje. Wyglada to tak jakby cos nie laczylo. Powiem jeszcze ze w ubieglym roku wymienilem zarowki z oryginalnych osram na zamiennik o barwie 6000. Od czego zaczac bo co chwile slysze ze to moze byc zarnik,za chwile slysze ze to przetwornica, potem moduł AFS. Ktos jeszcze inny stwierdzil ze gubi gdzies mase. A nie chce wymieniac wszystkiego pokolei bo to spore koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Poraz kolejny porusze problem odnośnie gaszących świateł mijanie. Problem mam juz od pewnego czasu i wyglada to tak ze podczas jazdy ( przewaznie wjezdzajac w dziure ) gasło mi światło mijania prawe a teraz gaśnie mi również lewe po czym wyrzuca mi błąd AFS inoperative! See owner's manual a nastepnie Front right dipped beam defective oraz Front left dipped beam defective. Dodam ze posiadam bixenon skrętny z doswietlaniem. Wiem ze może to byc moduł AFS ale nie chce mi sie wierzyc ze padl jeden po drugim w krotkim odstepie czasu. Czasami jest tak ze dziala wszysko przez dluzszy czas a czasami ze co chwile wariuje. Wyglada to tak jakby cos nie laczylo. Powiem jeszcze ze w ubieglym roku wymienilem zarowki z oryginalnych osram na zamiennik o barwie 6000. Od czego zaczac bo co chwile slysze ze to moze byc zarnik,za chwile slysze ze to przetwornica, potem moduł AFS. Ktos jeszcze inny stwierdzil ze gubi gdzies mase. A nie chce wymieniac wszystkiego pokolei bo to spore koszta.

 

Usterka może być prosta, ostatnio rozbierałem xenony w A4 i co ciekawego zauważyłem, wsuwki przewodów prawie wysunęły się z wsuwek męskich, jak wiemy soczewki ciągle się ruszają a wsuwka powoli się wysuwa i w twoim przypadku tak może być ale musisz to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem pojawił się około 4 tygodnie temu.

Wyskoczył komunikat AFS... Następnie gasło i zapalało się światło prawe. W efekcie końcowym zgasło na stałe i pojawił się drugi komunikat o przepalonym żarniku.

 

4 tyg temu wymieniłem żarniki + postojówki + H7 doswietlające.

Wszystko było ok.

 

Jednakże 2 razy wyświetlił się komunikat o AFS i miga kontrolka na tablicy kontrolek.

Po starcie silnika lampy ustawiają się prawidłowo tj. dół-na zewnątrz-do środka- do góry.

 

Niestety nie znalazłem zależności w jakiej sytuacji wyświetla sie ten komunikat.

 

Postanowiłem, że do czasu przegladu czyli za około 2 miesiace bedę obserwował.

Niestety to tylko elektronika a ona lubi czasem wariować.

 

Narazie nie zaobserwowałem nieprawidłowego działania świateł.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wreszcie udało mi się uporać z problemem "AFS inoperative...." i migającą żółtą kontrolką na desce. Problem tkwił w czujniku położenia zamontowanym na silniczku sterującym ruchami poziomymi prawego reflektora (dynamiczne doświetlanie zakrętów). Wymiana silniczka wraz z zespolonym czujnikiem załatwiło sprawę. Trochę kłopotliwe jest tylko wymontowanie reflektora dla wymiany czujnika (demontaż zderzaka konieczny). Polecam w tym zakresie usługi serwisu XENON SERWIS z Jaworza k. Bielska-Białej, tel. 601536370

http://www.xenonservis.pl - jak macie problemy z reflektorami walcie tam śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mnie również dopadł problem AFS... :(

Za pierwszym razem po pojawieniu się komunikatu obydwa ksenony świeciły ale nie działało poziomowanie oraz doświetlanie zakrętów. Okazało się, że padł bezpiecznik (lewa strona, nr 5). Po wymianie wszystko wróciło do normy ale niestety nie na długo.

Za drugim razem po pojawieniu się komunikatu zgasł lewy ksenon (dodatkowy komunikat: Front left dipped beam defective). Bezpieczniki ok, poziomowanie działa, VAG pokazuje błąd 1328 - Magistrala danych układu komfortu.

Czy ktoś spotkał się z takim błędem? Czy może to być rzeczywiście przepalony żarnik czy cos innego?

 

Dodam jeszcze, że obydwa "incydenty" miały miejsce podczas opadów deszczu.

 

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety za wcześnie cieszyłem się z rozwiązanego problemu, już po kilku dniach problem wrócił, liczę się z wymianą całego reflektora.

Wg mnie problem tkwi w silniczku odpowiedzialnym za sterowanie reflektorem prawo/lewo Na silniczku zabudowany jest prawdopodobnie potencjometr, który to pełni rolę czujnika położenia reflektora wspołpracujący ze sterownikiem (zabudowanym z tyłu reflektora modułem - nie mylić z przetwornicą) Wg mnie, a jestem samochodowym laikiem aczkolwiek elektrykiem, powody moga być dwa:

 

1. Zuzyty potencjometr (tak jak w starym radio regulacja głośności powoduje trzaski w głosnikach) i sterownik odczytuje je jako błąd czujnika.

 

2. błędna synchronizacja modułu z czujnikiem (położenia krańcowe i zerowe reflektora itp.).

 

Całkiem możliwe, że oba te czynniki występuja jednocześnie. To by tłumaczyło politykę ASO VW zakładającą wymianę całego reflektora - właściwa regulacja możliwa jest tylko na specjalistycznej linii produkcyjnej. Każda ingerencja w bardzo czuły układ powoduje problemy. Tak wg mnie sprawa wyglada, oczywiście komunikat "AFS inoperative..." może sygnalizować wiele róznych usterek, ja omawiam mój przypadek, zdiagnozowany przez VAG: "02628 czujnik połozenia modułu przechylenia z prawej strony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności