Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

i mnie dopadło.

Odczytany błąd - 2628, czujnik pozycji modułu obrotowego, prawa strona.

I teraz pytanie do mądrzejszych: czy do wymiany jest sterownik doświetlania (5M0907357C) czy coś co ETKA nazywa "moduł zasilający świateł doświetlających" (7L6941330)?

Światła świecą, więc nie palnik, nie przetwornica.

 

To jeszcze jedno, co zauważyłem. Po odpaleniu "test" (prawo/lewo/góra/dół) robi tylko prawe światło, lewe stoi nieruchomo.

I w związku z tym pytanie: ponieważ odczytany błąd 2628 informuje o awarii czujnika... z prawej strony to traktowac to jako zły opis błędu czy jest coś takiego, że sygnał na lewą (martwą) lampę "przechodzi" przez płytkę prawej lamy i jeśli ta jest strzelona to nie ruszy lewa? Trochę zawiłe, ale nie mam jakoś ochoty metodą prób i błędów wymieniać wszystkiego po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witek zobacz czujniki na przedniej osi i na tylnej ostatnio był u mnie kumpel i jemu sie rozpadł czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

jakis tydzien temu padl mi lewy zarnik tzn. poswiecil dwa dni na fioletowo i zgasl diagnoza w ASO zarnik padl ale po wymianie

ten nowy tez nie swiecil wiec panowie powiedzieli ze przetwornica nowa 1700plnow ale mieli uzywana z innego paska zalozyli i dzialaja tylko krotki i dlugie nie dziala samopoziomowanie i doswietlanie zakretow no i pojawil sie komunikat AFS inoper......... szykuje mi sie niedlugo wyjazd a oni nie wiedza co dalej robic jakies sugestie co moze byc nie tak czy moze lepiej szukac nowej przetwornicy?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione.

Błąd 2628 - niesprawny (w moim przypadku przycinający się) silniczek regulacji zasięgu - wyszło podczas aktywacji. Założony z B7 - dział wszystko idealnie, komunikat z deski zniknął.

Przyokazji zdjętego zderzaka poszła nowa pompka sprysk. świateł i czujnik chrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobione.

Błąd 2628 - niesprawny (w moim przypadku przycinający się) silniczek regulacji zasięgu - wyszło podczas aktywacji. Założony z B7 - dział wszystko idealnie, komunikat z deski zniknął.

Możesz nieco rozwinąć temat tego silniczka, może masz jakieś zdjęcia :?: Ja mam u siebie błąd 2629 i w ASO stwierdzili, że jest uszkodzony moduł od doświetlania zakrętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie w opisie masz lewą stronę.

Więc nie jasne dla mnie było określenie "moduł". Byłem przekonany, że chodzi o płytkę sterującą wbudowaną w klapkę zamykającą reflektor. Ale ona jest trochę drogawa (400 zł, na alledrogo, używka). Więc pożyczyłem taką płytkę z innego paska i niestety błąd dalej wyskakiwał. Wykasowałem błąd, i zacząłem robić Mega Macsem adaptację świateł. Błąd wyskoczył przy poleceniu regulacja zasięgu prawej lampy *ja miałem błąd prawej. Kupiłem silniczek regulacji zasięgu świateł (B7=B6), wymieniłem, przeprowadziłem adaptację i jest OK. Sama wymiana to jedno piwo (Paulaner z Lidla po 3,99).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pewnie w opisie masz lewą stronę.

Więc nie jasne dla mnie było określenie "moduł". Byłem przekonany, że chodzi o płytkę sterującą wbudowaną w klapkę zamykającą reflektor. Ale ona jest trochę drogawa (400 zł, na alledrogo, używka). Więc pożyczyłem taką płytkę z innego paska i niestety błąd dalej wyskakiwał. Wykasowałem błąd, i zacząłem robić Mega Macsem adaptację świateł. Błąd wyskoczył przy poleceniu regulacja zasięgu prawej lampy *ja miałem błąd prawej. Kupiłem silniczek regulacji zasięgu świateł (B7=B6), wymieniłem, przeprowadziłem adaptację i jest OK. Sama wymiana to jedno piwo (Paulaner z Lidla po 3,99).

Dokładnie, lewa lampa. Moduł już co prawda zamówiony, także najwyżej będę go sprzedawać, silniczek gdyby był potrzebny też mam na podmianę z lewej lampy z B6 (znajomy mechanik ma taki reflektor rozbity). Cieszy mnie, że silniczek można wymienić i to nawet po piwie ;) Czyli ciężko raczej nie będzie... Czyżby diagnoza ASO była o kant tyłka rozbić :?:;)

U mnie nie da się w tej chwili przeprowadzić adaptacji, bo są błędy, których wykasować nie można. Ale test świateł odziwo bez adaptacji działa-opuszcza światła i podnosi (obie lampy)-brakuje tylko ruchu na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie test światłami też robił, mimo tego, że silniczek niby nie działał. Zakładam więc, że może się już przycinał albo ch go wie co. Wymieniłem, jeżdżę i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie test światłami też robił, mimo tego, że silniczek niby nie działał. Zakładam więc, że może się już przycinał albo ch go wie co. Wymieniłem, jeżdżę i jest OK.

U mnie błąd 2629 zniknął po wymianie modułu. Okazało się, że... miałem moduły różnych generacji w lampach. Teraz już nie ma żadnych błędów i obie lampki działają prawidłowo.

Zastanawiam się teraz, czy wymontowany moduł jest sprawny, czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby nie umiera żarnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kończy się ksenon... też tak miałem, jak się rozpalał to zanim zaskoczył zapalał się i gasł, potem podczas jazdy potrafił zgasnąc, wjeżdżałem na podwórko to się zapalał....itd..... zdecydowanie do wymiany (proponuje od razu oba... drugi pewnie zacznie wkrótce, że o róznicy w świetle przy jednym nowym, a drugim starym nawet nie wspomnę..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem ten jest od 2 lat:) ale ostatnio mnie juz zaczyna to draznić.. przy spokojnej jezdzie nie zgasnie ani razu.. jaka jest zaleznosć ze gasnie akurat na 3 biegu i czasmi przy hamowaniu... bo ja nie widze..

 

wczoraj zczytałem błąd vcdsem ale tutaj chyba cudów nie ma..

Address 55: Xenon Range Labels: 5M0-907-357-V1.lbl

Control Module Part Number: 5M0 907 357 HW: 5M0 907 357

Component and/or Version: AFS-Steuergeraet 0003

Software Coding: 0000001

Work Shop Code: WSC 00028 028 00001

Additional Info: 7L6941329 AFS-Lst.-Modul l X018 7L6941330 AFS-Lst.-Modul r X018

VCID: F1E324609139

1 Fault Found:

 

01328 - Convenience System Data Bus

013 - Check DTC Memory - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11101101

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 236

 

 

Błąd też uzyskuje kiedy włącze zapłon, światła, poczekam chwile, wyłącze je i znowu włącze to po chwili ten ksenon prawy zgaśnie na 3s zapali sie na 3 s i zgasnie na stałe. włączy się po wyłączeniu i włączeniu świateł przełącznikiem do ich zmiany.

 

to nie może być problem z przetwornicą?

Edytowane przez Kamilek1307
dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę się podłączyć pod istniejący wątek. A więc wyskoczyła mi kontrolka z migającą żaróweczką+komunikat o ASF........................................................................................................................

 

 

edyt:// Blop

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pozwolę się podłączyć....Czekam na wasze wypowiedzi.

 

Kolego weź wyluzuj i nie spamuj, już 3 raz piszesz to samo w 3 temacie.

 

Jak będzie ktoś znał odpowiedź na Twój problem to napisze, widać na razie nie ma osoby co przerabiała ten błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś z tym błędem?

 

01328 - Convenience System Data Bus

013 - Check DTC Memory - MIL ON

 

podczas wywalenia gaśnie prawy xenon.

Błąd raczej nie przypomina spalonego/kończącego się żarnika.

 

test xenony dół/prawo/lewo/góra przechodzą poprawnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaświeciła mi się zółta żaróweczka na zegarach i wyrzuciło komunikat "Front right dipped beam not working". Oczywiście prawy xenon nie świeci. Próbowałem poruszać różnymi kabelkami, bo światło padło po tym, jak dolewałem płynu do spryskiwaczy, ale dalej lipa. Możliwe, żeby tak szybko padł mi żarnik ? Wymieniałem obydwa trochę ponad rok temu w ASO i w zasadzie przejechałem niecałem 50k km. Poprzednie starczyły na 180k km i po prostu zaczęły słabo świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejZ miałem to samo,opisane jest to w tym wątku post 41.czy wlałeś wszystko przez lejek ,czy trochę ci się porozlewało?mi się porozlewało i stąd problemy.w skrócie to maiłem zaśniedziałą płytkę z elektroniką w lampie(normalnie biały nalot na scalakach) i jak dostało wilgoci to nie świeciło.trzeba rozebrać zderzak aby dostać się do lampy,wyjąć lampę,wyczyścić płytkę(wd40 i szczoteczka do zębów),potem poskładać i dać silikon na uszczelkach.liczę że na 95% masz to samo co ja.lampa gasła nawet po wjechaniu w dużą kałużę i tak za 2-3 dni znów zaczęła świecić,albo jak postał w ciepłym i suchym garażu.po naprawie i szczelnym zamknięciu ponad rok spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i niestety mnie dopadło,

2 tyg temu wymieniłem oba żarniki, wszystko było ok do wczoraj. lewy żarnik zamrugał kilka razyw trkacie jazdy, po chwili znowu zamrugał i w końcu zgasł/ Na komputerze standardowo AFS.... Dzisiaj podłączyłem VAGA i pokazało następujące błędy:

 

Adres 55: Zasięg xenonów Plik etykiet: 5M0-907-357-V1.lbl

Oznaczenie elementu: 5M0 907 357 HW: 5M0 907 357

Komponent i/lub wersja: AFS-Steuergeraet 0003

Kodowanie: 0000001

Kod serwisu: WSC 05311 000 00000

Dodatkowe informacje: 7L6941329 AFS-Lst.-Modul l X018 7L6941330 AFS-Lst.-Modul r X018

VCID: F1E32E55E8F7EE905EB

Znaleziono 1 błąd:

 

01328 - Magistrala grupowa układu komfortu

013 - Odczytać pamięć usterek - MIL zapalona

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 11101101

Priorytet błędu: 4

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 96

Wskaźnik czasu: 0

 

 

i drugi

 

Adres 09: Centr.zesp.elektr. Plik etykiet: AKP\3C0-937-049-23-H.clb

Oznaczenie elementu: 3C0 937 049 J HW: 3C0 937 049 J

Komponent i/lub wersja: Bordnetz-SG H37 1301

Kodowanie: F78A8F0700041A00460000000F000000001B5D435C0000

Kod serwisu: WSC 05311 000 00000

Dodatkowe informacje: 3C1955419 Wischer VW461 001 0101 1K0955559AE RLS 150906 014 1201

VCID: 30656B51A37D2798915

 

00978 - Żarówka świateł mijania lewego reflektora (M29)

010 - Przerwa / zwarcie z plusem

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01101010

Priorytet błędu: 1

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 97

Przebieg: 232103 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2012.11.03

Czas: 16:44:00

 

Ramka zamrożona:

ON

Napięcie: 14.20 V

ON

ON

OFF

OFF

OFF

 

 

Przeczytałem cały temat i nikt nie pisał że błąd żarnika mu wyskoczył, tylko każdemu 01328.

 

Możlie że żarnik padł?? czy raczej szukać przczyny w sterowniku świateł?? to ten na klapce od reflektora?? dodam że nie działa doswietlanie zakrętów

 

pozdrawiam

Edytowane przez Weso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy dobrze podłączyłeś palnik. NIe pamiętam, jaki miałem błąd w czerwcu, ale po zdemontowaniu reflektora uzmysłowiłem sobie, że bezprzewodowo to telefon komórkowy może najwyżej działać-miałem rozłączony palnik. Z lewej strony jest jeszcze na tyle łatwo, że może dasz radę dostać się przez nadkole do reflektora-bez demontowania zderzaka i samego reflektora-musisz zdjąć tylną osłonę, tam gdzie jest moduł.

Aha-nie przeprowadzisz żadnego kodowania, jeśli oba reflektory nie będą działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności