Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem zamieniając elementy lamp.

Żarniki ok, padła przetwornica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie jakiś namiar w okolicach warszawy gdzie można by kupić po taniości całą prawą lampe bixenon skrętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie można by kupić po taniości całą prawą lampe bixenon skrętny?
To raczej nie jest tania cześć. Co prawda nie w okolicach W-wy ale jak nic nie znajdziesz to dzwoń do tego gościa. http://allegro.pl/vw-passat-b6-2005-2009-lampy-biksenonowe-i1709672145.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewy ksenon po wymianie mi glupieje, raz swieci raz nie dodatkowo pojawia sie komunikat AFS inoperative..... doswietlanie dziala natomiast nie poziomuje, jak myslicie chyba moge wykreslic zepsuty zarnik (kupiony na allegro) skoro swieci, natomiast zastanawiam sie czy to nie jest wina tego ze jezdzilem 1 miesiac na swiecacym tylko prawym (przetwornica) lub to ze zaraz po zamontowaniu sprawdzalem poziomowanie na podnosniku - czujnik polozenia mogl zgłupieć, moze ktos spotkał sie z taką sytuacja, we wtorek jade do magika ale moze macie jakies zugestie od czego zaczac, pozdrawiam i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża szansa, że to właśnie przetwornica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moja radość nie trwała długo, po 3 tygodniach od wymiany przetwornicy znowu zgasł lewy ksenon. Po podmianie elementów okazało się, że nowa przetwornica przestała działać (jest na niej info o żywotności 2000h). Czy może to być spowodowane jakąś usterką w elektryce, czy raczej trafił mi się felerny egzemplarz?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam B6 kombi 2006 z niewielkim przebiegiem i wyświetla mi się co jakiś czas AFS inoperative i zapala się lampka świateł. Na początku oporowo wku....ło, w ASO powiedzieli, że to "Sterownik ksenona", i że trzeba całą lampę wymienić (tysiąc "SZESTCET") - więc popukałem się w głowę i powiedziałem nara:) i od 2 lat jeżdzę i co jakiś czas się zapala, czasami wystarczy odpalić samochód, zgasić silnik i odpalić na nowo - i komunikat znika.

 

Ogólnie komunikat pojawia się przy odpalaniu samochodu - kiedy to ustawiają sie (góra-dól, lewo-prawo ksenony) - wtedy dochodzi najprawdopodobniej do chwilowego zacięcia się i wyskakuje - błąd sterownika. (błąd koncepcyjny według mnie)..

 

Innym razem (przy okazji naprawy innych felerów elektrycznych, które pojawiają się w naszych Passatach, u mnie były to wiązki od poduszek pow.) elektryk powiedział, że ogólnie nawet kupując nową lampę z nowym sterownikiem i tak nie ma gwarancji, że AFS się znowi nie pojawi - tak po prostu te lampy mają ... (czyli potwierdził moją teorię, błędu w koncepcji działania lamp i powiadomienia o błedach)..

 

2. (drugi powód zapalania sie kontrolki świateł na desce u mnie): Dzisiaj wymieniałem lampy tylne i gość powiedział, że w starych lampach były przepalone różne diody i dlatego sie zapalała kontrolka. Teraz wszystko jest ok i nie powinien wyskakiwać już ten błąd.

 

Zobaczymy co będzie, na razie od tygodnia nie zaświeciło mi się AFS inoperativ, a jak się zaświeci ..to dalej będe miał to w dupie. :)

Edytowane przez Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem po kieszeni za to ze chcialem zaoszczedzic na zarnikach i na fachowcu z dupy :)

pierwsza rzecz to nie kupujcie zarnikow philipsa bo potrafia palic przetwornice /nawet w salonie zalecaja tylko osram po prostu philips nie wspolgra z valeo/

druga sprawa to jak padnie zarnik wymieniajcie natychmiast i tylko u ludzi ktorzy znaja sie na vw /zdemontuja zderzak w 15 min. i nic nie spieprza/

ja na razie wydalem na 2 przetwornice i 2 komplety zarnikow :)

CHYTRY TRACI 2 RAZY - i mnie dopadlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po starcie silnika lampy ustawiają się prawidłowo tj. dół-na zewnątrz-do środka- do góry.

 

Hmm... do środka? U mnie idą jakoś najpierw na dół, potem każda na swoją zewnętrzną stronę i powrót, a potem do góry na pozycję wyjściową. Nie skręcają mi do wewnątrz tj. w stronę atrapy chłodnicy.

Czy u mnie jest coś nie tak, czy kolega użył złego określenia? ;)

 

No i całe szczeście, że kupiłem żarniki Osram.... Bo zastanawiałem się nad Philips. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie miał na myśli ,że wracają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nowa przetwornica padła po przejechaniu ok 500km, żarniki osram ( wymieniane już kiedyś w aso). Czy jest możliwe aby żarnik powodował uszkodzenie przetwornicy? może zanim zamontuje nową (już trzecią) warto również wymienić żarniki?

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mój problem wygląda tak, wjechałem w jakiś złom który uszkodził mi czujnik poziomowania ten przy kole, przestało mi działać skręcanie lamp, w miedzy czasie zaczęła gasnąc lewa lampa, wymieniłem czujnik, skręcanie + doświetlanie poziomowanie działa, ale lampa raz świeci raz nie świeci oczywiście afs pisze, to może być przetwornica czy sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może palnik się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palnik czyli zarówka? jest prawie nowa wczesniej jak gasła to nie swieciło afs tylko blad zarowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem że przy przy odpalaniu auta słabo zakręcił silnik (tak jakby był słaby akumulator) ale odpalił pomyślałem trzeba wymienić akumulator tylko że zaświeciła się na chwilkę pomarańczowa żarówka i komunikat AFS inoperative!... Proszę o jakieś sugestie, co może być uszkodzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam taki problem że przy przy odpalaniu auta słabo zakręcił silnik (tak jakby był słaby akumulator) ale odpalił pomyślałem trzeba wymienić akumulator tylko że zaświeciła się na chwilkę pomarańczowa żarówka i komunikat AFS inoperative!... Proszę o jakieś sugestie, co może być uszkodzone?

 

Faktycznie masz kłopot ze słabym akumulatorem. To że wyleciał błąd jest raczej spowodowane tym że przetwornice nie były w stanie wystartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że może być wina akumulatora bo raz w zimę też słabo zakręcił ale go podładowałem prostownikiem i od wtedy był spokój. Tego dnia co nie chciał odpalić słuchałem radia trochę na postoju, akumulator słaby to go radio rozładowało pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o podpowiedź czy ktoś miał taki objaw.

Jadac przy skręcie pokazał mi się komunikat ABBLENDLICHT VORNE LINKS DEFEKT! i zgasł żarnik.Następny komunikat po chwili się pojawił AFS OHNE FUNKTION BETRIEBSANLEITUNG .Oczywiście już się nie zaświecił (lewy). Postanowiłem zamienić żarniki z prawej na lewą /z lewej na prawą . Okazało się że żarnik zdrowy świeci. Złożyłem wszystko dająć sobie spokój, i w drogę po jakimś czasie około 20 minut jazdy następny komunikat ABBLENDLICHT VORNE RECHTS DEFEKT i oczywiście zgasła prawa lampa. Moje pytanie co to są za komunikaty i co może być problemem.Czy moduł skrętu jak nie działa to żarnik ma prawo zgasnąć? I czy żarnik może byc wadliwy i uszkodzić następny moduł prawej strony? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mnie dopadło.

Odczytany błąd - 2628, czujnik pozycji modułu obrotowego, prawa strona.

I teraz pytanie do mądrzejszych: czy do wymiany jest sterownik doświetlania (5M0907357C) czy coś co ETKA nazywa "moduł zasilający świateł doświetlających" (7L6941330)?

Światła świecą, więc nie palnik, nie przetwornica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, własnie sprawdziłem kompem i mam takie błędy

 

znaleziono 1 błąd

01328-magistrala danych - BUS systemu komfort

013-odczytać pamięć usterek- mil zapalona

Ramka zamrożona:

stan błedu: 11101101

 

Proszę dajcie jakąś podpowiedź co to za błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności