Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie był ten sam komunikat,po wymianie żarników(powinieneś wymienić oba) wszystko wróciło do normy.Drogo też nie,żarniki po 150zł(oryginały)+wymiana,chyba,że zahaczysz o aso.

Edytowane przez azrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W autku moich rodziców pisze tak samo i miga lampa światełek... Teraz mam pytanie, czy to może oznaczać że żarówka do wymiany czy coś tam nie gra z tym sterownikiem ? Jak jest zgłaszany błąd przepalonej żarówki ksenonowej ? Jest jakoś zgłaszany czy tylko po ty widać ze żarówka się nie pali i nie ma żadnego komunikatu ?

 

Passat to B6, biksenony skrętne z doświetlaniem zakrętów, po wyskoczeniu tego komunikatu doświetlanie zakrętów przestało działać, teraz działa tylko przełączanie krótkie/długie na obu lampach, z tym że świeci tylko jedna. Ja już się przymierałem do wymiany z żarówki, ale teraz widzę że AFS to nie żarówka po niemieckiemu i że tanio nie bedzie ;)

 

moi rodzice kupili żarniki, 160 zł za sztukę, pojechali do kolesia na wymianę, wymienili i żarówka poświecila kilka minut i padła przetwornica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kedzior12, jaki przebieg ma autko rodziców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To mój pierwszy post.

U mnie też miesiąc temu padła jedna lampa i pojawił się komunikat o tej samej treści. Myślałem, że to palnik, ale po przeczytaniu forum to już nie było takie oczywiste. Nie chciałem czegoś kupować w ciemno, dlatego też zdjąłem zderzak i zacząłem podmieniać elementy między lewą a prawą lampą. Najpierw palnik, później moduł skrętu a na końcu przetwornicę. Okazało się, że to padła przetwornica. Kupiłem nową (używanych nie ma sensu kupować, mają ograniczoną żywotność - jest to nawet napisane na obudowie). Uwaga, okazuje się, że są też podrobione przetwornice (chińskie w opakowaniu z naklejką Valeo). Ja kupiłem w sklepie za 400Pln z gwarancją. Założyłem i wszystko działa jak należy.

Widać było, że przetwornice były od nowości. Auto z polskiego salonu, kupione z firmy w której pracuję. Październik 2006, przebieg 150Tkm.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska 2005 high line bixenon skrętny. 170 tkm podczas jazdy komunikat sie wyswietlił AFS inoperative i miga żarówka na desce. Wjechałęm na parking i sprawdzałem wszystkie swiatła, zarniki sie swiecą, doswietlanie zakrętów , sprawdzałęm nawet lampki w drzwiach i w schowkach. Wszystko gra. Samochó był myty wczoraj i nie zauwazyłem zadnych śladów zaparowania.

Jak poznać ,że padłą przetwornica???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio ten komunikat pojawił się dwa razy, wszystko świeciło.

Podpiąłem VCDS'a i wyszedł błąd czujnika skrętu w lewej lampie. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika problem znika.

 

Czekam teraz na moment gdy już nie będzie się chciał sam naprawić... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak poznać ,że padłą przetwornica???
Gdyby Ci padła przetwornica to nie świeciłby któryś z żarników bo nie było by napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. skoro przetwornica jest ok bo światła są , gdy skręcam też sie wszystkie lampy skręcają i doswietlają a błąd jest za każdym razem po zapaleniu auta...

myty pod cisnieniem karcherem po lampach i zero parowania.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podepnij gdzieś do kompa i wszystko będzie jasne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myty pod cisnieniem karcherem po lampach i zero parowania.......
Sprawdż jeszcze dobrze przewody może gdzieś jest przetarty, no i musowo tak jak pisał Bartek podepnij Vag-a to może Ci w znacznym stopniu ułatwić diagnozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam dokładnie tak samo. Wszystko działa, bixenony skręcają się, tańczą aż miło, lampy nie są zaparowane .... no kur.. wszystko cymes.

 

A to gówno się zapala AFS itd itd .... :) No i bądź mądry i pisz wiersze :) Jechać teraz i wydawać 50zł na kompa żeby sobie udowodnić, że wszystko ok ? :) bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Komunikat powodował uwalony silniczek nastawiający położenie świateł. Niestety silniczka samego nikt nie chciał mi wymienić wiec musiałem wymienić całą reflektor (bez osprzętu). Na szczęście używany kosztował kolo 500zł. Od tamtej pory spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość juchim
U mnie ostatnio ten komunikat pojawił się dwa razy, wszystko świeciło.

Podpiąłem VCDS'a i wyszedł błąd czujnika skrętu w lewej lampie. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika problem znika.

 

Czekam teraz na moment gdy już nie będzie się chciał sam naprawić... :)

Bartek,

 

Możesz się spodziewać, że już niedługo zgaszenie i odpalenie silnika nic nie da. Miałem identyczne objawy tj. lewe doświetlenie przestało skręcać i po ponownym uruchomieniu silnika błąd znikał. Teraz mam to na stałe.

I szczerze mówiąc nie bardzo wiem co z tym zrobić bo w ASO powiedzieli mi, że naprawa w najgorszym przypadku może kosztować 2,5 kpln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I szczerze mówiąc nie bardzo wiem co z tym zrobić bo w ASO powiedzieli mi, że naprawa w najgorszym przypadku może kosztować 2,5 kpln

 

Optymistycznie to reflektor do wymiany (nie przechodzi testu) pesymistycznie to reflektro z modułem skrętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jednak dałem te 50zł i podjechałem do ASO, wszystko gra, żarniki swieca lampy doswietlaja a komunikat od 2 tygodni non stop bez przerwy. Okazało sie ze padł czujnik określania odległości świecenia, Jak ten czujnik pada to nie działa poziomowanie. Mozna z tym jeździc , ale trzeba sie liczyc ze błąd non stop bedzie migał a druga sprawa to jak załadujesz bagaznik i rodzine na wakacje to bedziesz siwecił po drzewach albo oslepiał innych kierowców.

Naprawa jest tylko jedna.-- nowa lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W moim pasku wyskoczyła ta sama przypadłość:( (migająca żarówka i AFS...) po podłączeniu do komputera:

7L6941330 - VAG number

Program status X0, data status 18

Coding: 35

Suppler number: 5311

System Description: AFS-Lst.-Modul r

1/1 0A44

Status : pernament error

defect

Organoleptycznie wszytko działa jak powinno, światła pracują - zmieniają ustawienie startowo, żarniki nowe. Lampa lewa (od kierowcy) odmawiała posłuszeństwa ale po rozebraniu sprawdzeniu wtyczek działa bez zarzutu. Przy wymianie żarników grożącej firmy wilgoci w lampach nie stwierdziłem. Początkowo problem znikał po wyłączeniu kluczyka teraz już niestety nie. Nawet po wykasowaniu błędów najdalej po 2-im zapaleniu silnika wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem lampy świeciły a zapalał się napis " AFS ..... " okazało się że zacina się silniczek od poziomowania , wyczyścili i posmarowali na pół roku się udało , później musiałem kupić lampę . Dodam że był to bi-xenon skrętny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komunikat powodował uwalony silniczek nastawiający położenie świateł. Niestety silniczka samego nikt nie chciał mi wymienić wiec musiałem wymienić całą reflektor

 

U mnie to samo i czeka mnie również wymiana lampy.

Dowiedziałem się, że to bardzo częsty objaw i lecą przeważnie lewe reflektory ( sterowanie poziomowaniem ) koszt lampy 2.340 + wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem,

diagnoza VAG wykazała błąd czujnika położenia modułu przechylania z prawej strony (kod: 02628) - czy taka diagnoza może być powodowana zacinaniem się silniczka od poziomowania, o którym piszecie powyżej?

Prosze o jakieś informację gdzie dokładnie zlokalizowany jest ten silniczek, jak się do niego dobrać by go przesmarować - może jakis skan z tzw. ETKi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pojawil sie u mnie problem ze swiatlami w moim passacie. swieci kontrolka na zegarach ze zarowka jest zjarana a wszystk odziala. lampy skretne nie dzialaja i dosweitleniowki takze. Prawa lampa sweici 3 m przed auto a lewa w kosmos... podlaczylem auto do kompa i spisalem bledy :

02233

01042

02656

02657

01539

 

Pomoze ktos "zdekodowac" te cyferki? pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności