Skocz do zawartości
raver32

2.0 TDI - 85.000km czy już czas na wymianę rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

A jak pęknie to powiedzą jak Pazura w Psach: "Aleś se pan narobił..." :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jako żę mam "dopiero" 120kkm najechane

2006 rok i masz dopiero 120tyś no chyba, że masz go od nowości

 

 

180kkm albo 6 lat

...a już osiem lat minęło :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2009.

jak to mówią co w rodzinie to nie zginie. Mam go dopiero 2 miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to mówią co w rodzinie to nie zginie. Mam go dopiero 2 miesiąc.

 

o co kaman :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam odkupionego od rodziny wiec wiem ze przebieg jest orginalny. obecnie mam 115 tys po 5 latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam odkupionego od rodziny wiec wiem ze przebieg jest orginalny. obecnie mam 115 tys po 5 latach

jeden post wyżej pisałeś że masz 120 tyś teraz piszesz że masz 115 tyś czyli w końcu ile tam masz przelatane.

radziłbym ci wymienić ten rozrząd,będziesz miał spokój na kolejne 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuję się ktoś jaki jest koszt wymiany rozrządu w silniku 1.6 tdi-cr 105 km (CAYC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nieważne jaki silnik ważne że Passat :P przeczytaj cały post to sie dowiesz orientacyjnie

 

120kkm zaokrągliłem w góre, później podałem dokładny ;)

 

W przyszłym miesiącu mam nadzieje go zrobić. Póki co czekam na zjazd do kraju i zobacze kto mi da najlepsza cena, bo jak sami wiecie widełki cenowe są całkiem niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymieniany tydzień temu. Za części (pompa wody, rolki x2, pasek rozrządu, pasek klinowy, filtr paliwa, 5-tka płynu do chłodnicy) zapłaciłem 680 zł. Za wymianę tego wszystkiego 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(pompa wody, rolki x2, pasek rozrządu, pasek klinowy, filtr paliwa, 5-tka płynu do chłodnicy)

... a po co wymieniać filtr paliwa przy wymianie rozrządu :ocochodzi

a tak swoją droga to ja w zeszłym roku za komplet z robocizną zapłaciłem 750pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adii

 

 

 

Około 900zł z robocizną i markowymi częściami, oczywiście komplet z pompą wody. Kilka dni temu mieliśmy taką na warsztacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do silnika CBAB komplet części które szły na pierwszy montaż to koszt blisko 900 zł licząc z pompą wody, a robociznę wiadomo że w każdym warsztacie inaczej sobie liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dmisieekk. A pamiętasz może ile miał najechane? O ile to nie tajemnica :) Według książki serwisowej wymina dopiero przy 210kkm. Ja mam obecnie 162kkm i pomału przymierzam się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie na serwisie po nr VIN powiedzieli, że pierwsza wymiana po 180 tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie na serwisie po nr VIN powiedzieli, że pierwsza wymiana po 180 tys. km.

 

Ja mam wpisane w książce wymianę rozrządu na 210 tys. km :devil Silniki mamy te same, mój rocznikowo młodszy o rok. Ciekawe co zmienili w konstrukcji, że przedłużyli o 30 tys. km?

Wiem jedno - tyle nie będę czekać, więc wymiana max na 150 tys. km, a może nawet prędzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dmisieekk. A pamiętasz może ile miał najechane? O ile to nie tajemnica :) Według książki serwisowej wymina dopiero przy 210kkm. Ja mam obecnie 162kkm i pomału przymierzam się do wymiany.

 

156kkm, ciekło już trochę z pompy wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... a po co wymieniać filtr paliwa przy wymianie rozrządu :ocochodzi

a tak swoją droga to ja w zeszłym roku za komplet z robocizną zapłaciłem 750pln.

 

 

Filtr paliwa zmieniłem przy okazji bo auto mam od nie dawna i nie byłem go pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do silnika CBAB komplet części które szły na pierwszy montaż to koszt blisko 900 zł licząc z pompą wody, a robociznę wiadomo że w każdym warsztacie inaczej sobie liczą

Ja wymieniałem w ub.roku przy 140tys.km. /mechanior powiedział, że pasek i cała reszta jeszcze dobrze wyglądały/, a pełen koszt to dokładnie tak, jak piszesz - 900zł. + 300 robocizna, ale wymieniał jeszcze klocki z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile robi się kolejną wymianę rozrządu ? Co 90 czy 120 tys. ? Silnik CR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem ostatnio w 1.9 rozrząd wraz z pompą, zakupiłem taki zestaw

http://allegro.pl/oryginalny-rozrzad-pompa-wody-hepu-passat-b6-1-9-i4068302297.html

dokładnie u tego Pana i mogę polecić z czystym sumieniem, rozrząd 100% oryginał, a pompa wody hepu myslę że obecnie bardzo dobra firma na rynku (własnie takiego zestawu szukałem, a oddzielnie pompy nie mogłem dostać cena zestaw 600zł) do tego olej Motul (140zł) + płyn chłodniczy G13 (100zł) + filtry Knecht (zestaw 180zł) całość 1020 zł no i do tego koszta robocizny zależy jaki mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności