Skocz do zawartości
raver32

2.0 TDI - 85.000km czy już czas na wymianę rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

siemkano . mam oznaczenie cbab 2008r i pisze do was w sprawie rozrzadu . auto ma przelatane 242tys . Wg ksiązki rozrzad wymieniony przy 190 tys km ale w 2011 r ;/ i teraz moje pytanie czy to juz czas na wymiane ze wzgledu na wiek ? Dodam ze czasami słysze taki w pół metaliczne i lekko głuche ( tak jak graja szklanki w starym aucie :D ) i dzis usłyszalem w aucie gdzies przy tych wszytskich paskach czyli siedzac za kierownica po po lewej stronie od silnik jakies dziwne jakby ssanie . Na poczatku myslalem ze wiatrak sie wlaczyl ale otwieracaj maske uslyszalem ze to dzwiek dochodzi wlasnie z okolic pasków osprzetu . Czy to moze pompa wody czy pasek rozrzadu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK modelowo do 2010r co 4 lata lub ileś tam mil a powyżej 2010r co 5 lat lub 120 tys mil wiec juz czas na wymianę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec pewnie czeka mnie wymiana jesli co 4 lata ;/ a powiedzcie mi czy te objawy co pisze to moga miec cos wspolnego z rozrzadem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia i ciężko tak na "oko" stwierdzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos inny mial podobne objawy ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

to moze ktos inny mial podobne objawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zauważyłem ze ten pisk czy ssanie co opisałem wyżej na postoju znika po naciśnięciu hamulca . Nacisnę hamulec nic nie słychać a jak odciśne juz słychać . Jakas pompa hamulcowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem i kpl rozrządzu z pompą i wymianą Aso Biała Podlaska Skoda 1500zl . Cena chyba jest dobra ? I Pan mnie poinformował ze jesli Pasek i napinacz alternatora jest dobry to nie trzeba wymieniać . Co wy na to ? Czy lepiej wymienić i mieć juz spokój ?? Co jeszcze warto wymienic przy wymianie rozrzadu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł to chyba przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry zestaw z pompą (contitech i pompa skf) to koszt ok 7-8stówek , wymiana rozrządu w dieslu to 200-300zł w zalezności od dostepu a tu jak wiadomo dostęp normalny/ dobry, wiec po co przepłacac, ale kazdy robi po swojemu. w aso nie jestem pewien ale na 99%pompe dostajesz po regeneracji a nie nową i starą oczywiscie ci zabierają aby ktos sie z niej kiedyś cieszył ze ma nową ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej ludzie :D a powie mi ktoś czy ma dostep do tanich czesci i moze mi ori rozrzad zalatwic ? prosze o pw jak cos .

 

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-vw-passat-b6-2-0tdi-commonrail-i5313886819.html

 

co myslicie o tej aukcji ? bedzie okej ? Może ktoś wam dostęp do czesci ?

Edytowane przez passatcik6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie założony ORI rozrząd - polecam. Jak znajde namiary na goscia to napisze Ci na PW o mial to w bardzo przystepnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi przebiegami do wymiany rozrządu właściwie?

 

Kupiłem z leasingu Passata B6 2.0 TDI - w książce serwisowej przeczytałem rok temu że wymiana rozrządu dopiero po 210kkm - więc przy przebiegu 180kkm robiłem przegląd w ASO i żadnej sugestii żeby robić rozrząd nie było

 

Teraz mam 210kkm - więc planuję wymianę. Auto jeździ odpukać ;)

 

No i kwestia ceny - ASO gdzie dzwoniłem upewnić się co do przebiegu - woła 1700 brutto z wymianą pompy wodnej.

Jakieś alternatywy - w Wawie?

ASO Skody? (ponoć taniej)

W ogóle poza ASO?

Pytania laika - bo też pierwszy raz mam taką potrzebę, z góry dzięki za podpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800zł rozrząd - max 300zł wymiana. Razem 1100zł.

Jak koniecznie chcesz mieć w ASO wpis pod VIN pojazdu to już lepiej jedź do skody.

Będzie z 200-300 zł taniej niż*w VW. Podzwoń po rabaty do kilku ASO najlepiej.

Dziwnie faktycznie robią z tą pompą wody.

Mnie powiedzieli, że nową, nieregenerowaną dostałem, ale starą oczywiście zabrali.

Ale facet od serwisu nie potrafił odpowiedzieć na pytanie po co ją*zabierają?Ponoć taka "polityka firmy".

Może sprzedają*do regeneracji innym zakładom, albo producent odbiera i je regeneruje, tak bardzo, że każda nowa pompa u niego to regenerowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
800zł rozrząd - max 300zł wymiana. Razem 1100zł.

Jak koniecznie chcesz mieć w ASO wpis pod VIN pojazdu to już lepiej jedź do skody.

Będzie z 200-300 zł taniej niż*w VW.

Jakaś masakra... W Skodzie zawołali 2000 (!) z marudzeniem ze nie mają dostępu do katalogów VW żeby po VIN sprawdzić jakie części itd.

Auto ma już ponad 5 lat, więc o ile w 2014 jeszcze stempelek ASO miał sens - to chyba teraz odpuszczę. Pozostaje poszukać jakiegoś sensownego, sprawdzonego warsztatu nie-ASO ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakaś masakra... W Skodzie zawołali 2000 (!) z marudzeniem ze nie mają dostępu do katalogów VW żeby po VIN sprawdzić jakie części itd.

Auto ma już ponad 5 lat, więc o ile w 2014 jeszcze stempelek ASO miał sens - to chyba teraz odpuszczę. Pozostaje poszukać jakiegoś sensownego, sprawdzonego warsztatu nie-ASO ...

 

 

Nie chce cię straszyć ale rozejrzyj się w miarę szybko z tym rozrządem bo może kosztować cię to dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce cię straszyć ale rozejrzyj się w miarę szybko z tym rozrządem bo może kosztować cię to dużo więcej.

 

Zdaję sobie sprawę, na szczęści wyjeżdżam na tydzień pociągiem, autko postoi a ja poszukam opcji

Chyba gdzieś widziałem wątek o polecanych warsztatach - nie-ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość żeby sprawdzić w jakim stanie jest rozrząd ? Nie dawno kupiłem anulowane poprzedni właściciel nie pamięta kiedy go wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku zalecenia vw wymiana rozrządu przy 210 tyś.Tak pisze w książce serwisowej.Mam przejechane 180 tyś i pomału będę się szykował do wymiany, oryginał oczywiście.Dodam że przy przebiegu 153 tyś ciekła pompa wody i w ASO vw wymienili pompę wody ale ani paska ani rolek nie wymieniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 153tys wymieniali pompę i nie założyli nowego rozrzadu? Nie zaproponowali? No szok dla mnie. Ja juz bym po nocach nie spał z takim przebiegiem i starym paskiem. W paru skodach wyciagalem też pompy bo ciekły przy ok 120tys, ale już nie wkladalismy starego rozrzadu, porostu rolki się już nie nadawały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem przy 178 tyś i pasek rolki i pompa wyglądały naprawdę dobrze . W serwisie mówili ,że przy 190 można myśleć o wymianie wolałem nie czekać ,ale mogłem jeszcze spokojnie pojeżdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności