Skocz do zawartości
raver32

2.0 TDI - 85.000km czy już czas na wymianę rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniałem rozrząd przy 198 tyś. i u mnie również pasek i rolki wyglądały całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim pasku zalecenia vw wymiana rozrządu przy 210 tyś.Tak pisze w książce serwisowej.Mam przejechane 180 tyś i pomału będę się szykował do wymiany, oryginał oczywiście.Dodam że przy przebiegu 153 tyś ciekła pompa wody i w ASO vw wymienili pompę wody ale ani paska ani rolek nie wymieniali.
Kiepski serwis.... Ja często proponuje swoim klientom np. przy okazji wymiany uszczelniacza wału na gwarancji i dużego przebiegu, płatną wymianę sprzęgła-same koszty części.

 

Sam mogłeś też poprosić o wymiane, teraz zapłacisz podwójnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś opcja żeby sprawdzić stan w jakim jest rozrząd ? Kupiłem nie dawno auto ale nie wiem kiedy ostatnio był wymieniamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan samego paska sprawdzisz ściągając pokrywe rozrządu. Jest to oczywiście oględne, bo nikt Ci gwarancji nie da, że nie pęknie do x czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Myślałem może że jest jakaś kartka kiedy była wymiana lub kiedy ma być, tak jak przy wymianie oleju ale nic takiego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś objawy, że już pora wymienić? u mnie na blacie 192 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są jakieś objawy, że już pora wymienić? u mnie na blacie 192 tys

 

Jak pokaże się objaw to nie będziesz szukać nowego rozrządu tylko cały silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są jakieś objawy, że już pora wymienić? u mnie na blacie 192 tys

 

Mam ten sam silnik i rocznik. W cbbb wymiana rozrządu przy 210 tyś. ale ja wymieniłem wcześniej bo przy 198 tyś. i tobie radzę to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane 133 tys,auto z 2010r.Mimo,że przebieg mały zdecydowałem się zmienić rozrząd bo już minęło 6 lat.Wymiana rozrządu i oleju cena w ASO 600zł,graty moje.Uważam,że ok. auto od nowości serwisowane w tym ASO ,niech ma pełną historię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam przejechane 133 tys,auto z 2010r.Mimo,że przebieg mały zdecydowałem się zmienić rozrząd bo już minęło 6 lat.Wymiana rozrządu i oleju cena w ASO 600zł,graty moje.Uważam,że ok. auto od nowości serwisowane w tym ASO ,niech ma pełną historię..

600zl za samą usługę wymiany?!

 

Co oni tam dodają do kawy ? O ile dostałeś kawę czekając aż zrobią z autem.

 

Ostatnio miałem ofertę z ASO wymiany rozrzadu za 1200zl ( usługa + części)

 

 

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje rozrząd z pompą?Myślę że w 700 zł się zmieszczę.Dodając 600zł za usługę wychodzi 1300zł.W tym wymienią mi olej.Robiąc u Zenka w garażu zapłacę z 200-300 zł mniej,ale w ASO mam gwarancję i pieczątkę w książce co dla mnie jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ASO mam gwarancję i pieczątkę w książce co dla mnie jest ważne.

W aso masz gwarancję na pasek i elementy które tam kupiłeś i wymieniłeś. Jeżeli okaże się że pasek z aso pięknie lub inna cześć rozrządu zawiedzie i zniszczy ci silnik to oczywiście gwarancja obejmuje rozrząd a nie zniszczony silnik. Tak więc dostaniesz od nich nowy rozrząd i pojedziesz do zenka wymieniać silnik. Nie zapomnij że w aso połowa mechaników umie tylko wymieniać olej i płyn hamulcowy

 

Za 700 zł nie kupisz rozrządu ina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na Allegro ,rozrząd ina z pompą kosztuje 550zł...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Naprawiałam w ASO wcześniej touarega ,teraz paska ,zawsze byłem zadowolony.Nie uwazam tamtejszych mechaników za łamagi.To jak z lekarzami,jeden jest gorszy ,drugi lepszy,a niektórzy uważają ,że lepiej iść do znachora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi sms od VW o promocji, która trwa do końca sierpnia. Promocyjna cena wymiany rozrządu z częściami + pompa wody = 1800 zł, bez promocji = 1990 zł.

 

U sprawdzonego mechanika, gdzie specjalizują się w VW powiedzieli mi za całość 1350 zł (na częściach CONTINENTALA). Na oryginalnych + 200 zł więcej.

 

Może ktoś podać jakiś link lub nazwę części oryginalnych jakie trzeba zakupić? może faktycznie lepiej kupić swoje graty i jechać do ASO żeby włożyli i zapłacić tylko za usługę.

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszedł mi sms od VW o promocji, która trwa do końca sierpnia. Promocyjna cena wymiany rozrządu z częściami + pompa wody = 1800 zł, bez promocji = 1990 zł.

 

U sprawdzonego mechanika, gdzie specjalizują się w VW powiedzieli mi za całość 1350 zł. Teraz tylko pytanie czy też na częściach oryginalnych, tak jak to jest w ASO, a czy jakieś zamienniki... Niestety nie dopytałem, ale jutro to zrobię.

 

Może ktoś podać jakiś link lub nazwę części oryginalnych jakie trzeba zakupić? może faktycznie lepiej kupić swoje graty i jechać do ASO żeby włożyli i zapłacić tylko za usługę.

Do cffb będzie przynajmniej to:

 

03L109119E pasek

03L121011PX pompa

03L109244J

03L109244G

Jeszcze rolka i napinacz

 

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie rozrządu,oleju z kompletem filtrów oraz akumulatora(słaby był)ogólnym sprawdzeniu auta.Za wszystko z częściami ,aku zapłaciłem 1800zł,wszystko w ASO.Uważam,że całkiem uczciwa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bijcie za banalne pytanie, ale zielony jestem.

 

Przymierzam się do "wymiany rozrządu" i serwis, a że mało wiem co i kiedy było robione (ostatni serwis to 4 filtry i olej) to mam pytanie. Co należy wymienić, aby zrobić kompletny rozrząd:

1. Rolki napinacza (dwie)? - napinacz też się wymienia?

2. Pasek rozrządu

3. Pompę wody (?) - konieczne? Jak to wygląda - ogólnie nie wiem czy była w ogóle w moim wymieniana.

To wyżej to już "cały" rozrząd?

 

I dalej serwis:

4. Olej

5. Filtr (x4 - powietrza kabinowy/pyłkowy, powietrza, oleju, paliwa)?

 

Edit:

- z tego co wyczytałem to jeszcze śruby, nakrętki oraz uszczelka przy pompie wody - czy to przypadkiem nie jest w zestawie z rolkami/pompą (bo wydaje się oczywiste?)?

Edytowane przez Swiezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Passacik 2008r CBAB przebieg 250kkm, rozrząd wymieniony przez poprzedniego właściciela przy 149kkm. Zabieram sie profilaktycznie do wymiany i Serwis skody proponuje 1150zł za wymianę razem z pompą wody, zestawem pasek-napinacz mikro oraz uszczelniaczami na wałek rozrządu i korbowy i nowa śruba do napinacza. Wszystko INA LUK FAG jak wspomniał Pan konsultant. Co sądzicie o tym zestawie i ew. przy jednej robocie warto coś jeszcze wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy Passacik 2008r CBAB przebieg 250kkm, rozrząd wymieniony przez poprzedniego właściciela przy 149kkm. Zabieram sie profilaktycznie do wymiany i Serwis skody proponuje 1150zł za wymianę razem z pompą wody, zestawem pasek-napinacz mikro oraz uszczelniaczami na wałek rozrządu i korbowy i nowa śruba do napinacza. Wszystko INA LUK FAG jak wspomniał Pan konsultant. Co sądzicie o tym zestawie i ew. przy jednej robocie warto coś jeszcze wymienić?

 

Przy okazji również wymień pasek wielorowkowy napędu alternatora i sprężarki klimy oraz cały płyn chłodzący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności