Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

witam spotkal sie ktos z was z takim bledem po podpieciu waga mam 01592 g238(jakis czujnik)... dalej po sprawdzeniu klimy w sposob obieg zamkniety+AC przez chwile pokazuja sie zera a po sekundzie

wyskakuje z lewej 63 i takie mniejsze 8 (załózmy 63,8) a z prawej OAH co to jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo jadę na przegląd przy 60k km. Mówić w ASO, żeby robili coś z klimatyzacją? Chłodzi jak trzeba, nie śmierdzi? Warto coś robić raz na te 1,5 roku jak wszystko działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klime co dwa lata się nabija czyści i ozonuje

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że nabjja się wtedy gdy przestaje chlodzic a odgrzybia i ozonuje co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problemy ze swoją klimą w B6 2005 r 105 km. Klimatyzacja zwykła klimatik. Byłem dziś w warsztacie zajmującym się tylko klimatyzacją. Mechanik najpierw sprawdził mi ilość czynnika - powiedział że poziom jest prawidłowy. Następnie stwierdził że należy wymienić sprężarkę razem z elektrozaworem i chłodnicą klimatyzacji (w której znajduje się skraplacz). Jego diagnoza była następująca: Że może wymienić tylko sprężarkę albo tylko elektrozawór ale klima będzie działać na krótką metę ponieważ cały "syf" który znajduje się w chłodnicy/ skraplaczu ponownie zepsuje sprężarkę/ elektrozawór. Jeśli wymienię ten cały zestaw który wyniesie mnie wg. jego 1800 zł to da mi roczną gwarancję.

 

Podkreślam że mechanik nic nie rozbierał tylko podłączał się pod urządzenie do napełniania klimatyzacji. Tylko dwa razy kazała zapalić samochód i włączyć klimę. Tylko tyle.

 

Co wy o tym sądzicie ??? Cena 1800 trochę mnie przeraża i nie jestem pewien czy należy wymieniać wszystkie te komponenty...

 

Za pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

I mi klimatyzacja przestała działać :wkurzony. Test klimatronika i0, i0. Test wyjść klimatyzacji VCDSem i podgląd na błędy, brak błędów. Po włączeniu AC wiatraki nie załączają sie(na rozgrzanym silniku). Bezpieczniki ok. Klima nabijana ok3 tygodni temu. czynnik w układzie obecny. Wyczytałem za ciśnienie w układzie po włączeniu AC powinno wzrosnąc do ok 10barow. U mnie oscyluje w granicach 7,5-8 barów. Dorzucam jeszcze bloki pomiarowe z włączoną Klimatyzacją ac off.jpg . Czy po takich objawach już mogę szukac nowej /regenerowanej sprężarki czy to tylko czujnik ciśnienia padł. Co o tym wszystkim myślicie :ocochodzi. Proszę o porady.

 

Pozdr.

ac on.jpg

Edytowane przez zajob777
Błędne foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Czy panel klimatyzacji z passata b7 http://moto.allegro.pl/panel-sterowania-klimy-b7-vw-passat-2011-tdi-cay-i2450069950.html bedzie pasowal za panel z b6 http://moto.allegro.pl/panel-sterowania-klimatyzacja-vw-passat-b6-climati-i2427200580.html. Chodzi mi oto czy musze to jakos przerabiac oprocz tego ze musze inna ramke kupic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Czy panel klimatyzacji z passata b7 http://moto.allegro.pl/panel-sterowa...450069950.html bedzie pasowal za panel z b6 http://moto.allegro.pl/panel-sterowa...427200580.html. Chodzi mi oto czy musze to jakos przerabiac oprocz tego ze musze inna ramke kupic??

 

nie, w nowym brak podgrzewanych foteli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc.

 

I mi klimatyzacja przestała działać :wkurzony. Test klimatronika i0, i0. Test wyjść klimatyzacji VCDSem i podgląd na błędy, brak błędów. Po włączeniu AC wiatraki nie załączają sie(na rozgrzanym silniku). Bezpieczniki ok. Klima nabijana ok3 tygodni temu. czynnik w układzie obecny. Wyczytałem za ciśnienie w układzie po włączeniu AC powinno wzrosnąc do ok 10barow. U mnie oscyluje w granicach 7,5-8 barów. Dorzucam jeszcze bloki pomiarowe z włączoną Klimatyzacją [ATTACH=CONFIG]86261[/ATTACH] jak i wyłączoną [ATTACH=CONFIG]86279[/ATTACH] . Czy po takich objawach już mogę szukac nowej /regenerowanej sprężarki czy to tylko czujnik ciśnienia padł. Co o tym wszystkim myślicie :ocochodzi. Proszę o porady.

 

Pozdr.

 

Z tego co widzę to masz niskie ciśnienie. Może to być wina sprężarki. Ja zauważyłem że jak spada poniżej 8 barów to zaczynają się problemy. Co do regenerowanych to jeżeli masz pewne źródło i dobrze zregenerowaną to tak. Jeżeli nie to tylko nową.

 

---------- Dodano o 08:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:22 ----------

 

Witam

 

Mam problemy ze swoją klimą w B6 2005 r 105 km. Klimatyzacja zwykła klimatik. Byłem dziś w warsztacie zajmującym się tylko klimatyzacją. Mechanik najpierw sprawdził mi ilość czynnika - powiedział że poziom jest prawidłowy. Następnie stwierdził że należy wymienić sprężarkę razem z elektrozaworem i chłodnicą klimatyzacji (w której znajduje się skraplacz). Jego diagnoza była następująca: Że może wymienić tylko sprężarkę albo tylko elektrozawór ale klima będzie działać na krótką metę ponieważ cały "syf" który znajduje się w chłodnicy/ skraplaczu ponownie zepsuje sprężarkę/ elektrozawór. Jeśli wymienię ten cały zestaw który wyniesie mnie wg. jego 1800 zł to da mi roczną gwarancję.

 

Podkreślam że mechanik nic nie rozbierał tylko podłączał się pod urządzenie do napełniania klimatyzacji. Tylko dwa razy kazała zapalić samochód i włączyć klimę. Tylko tyle.

 

Co wy o tym sądzicie ??? Cena 1800 trochę mnie przeraża i nie jestem pewien czy należy wymieniać wszystkie te komponenty...

 

Za pomoc z góry dziękuje.

 

Ta kwota 1800 to z częściami?

Jeżeli tak to pewnie nie wszystkie nowe bo sam kompresor kosztuje prawie 1800 zł nowy a gdzie jeszcze robocizna i chłodnica i skraplacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sprawdzenie samego czujnika cisnienia w sprężarce da rade jakoś zrobić, bez jego demontażu ze sprężarki. Czy tylko odessanie czynnika, wyjęcie czyjnika i sprawdzenie go na ''stole''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, w nowym brak podgrzewanych foteli

 

Ale ja akurat mam bez podgrzewanych foteli zapomnialem o tym dodac. Oprocz podgrzewanych foteli to bedzie pasowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od mechanika. Kompresor do wymiany:smutek. 8barów to za mało. Regenerowany 400zł + nowy osuszacz 100zł + robocizna. Osuszacza miałem nie wymieniać ale jak wymieniam sprężarke to i on przy okazji idzie do wymiany( mechanik powiedział mi ze zaleca si jego wymianę co dwa,trzy sezony). Jutro odstawiam auto. Tak więc wieczorem opisze co i jak w moim temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam problem z klima (passat B6 FSI 2.0 2007 rok) - do wymiany sprężarka.

Czy ktoś może mi podać numer katalogowy oryginalnej sprężarki do tego modelu?

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Obiecałem że wczoraj wieczorem napisze co i jak z moim autem ale byłem trochę zabiegany. Auto odstawiłem rano a wieczorem odebrane. Wsiadam do auta i załączam klime na maxa LO. Po chwili z nawiewów zaczyna lecieć zimne powietrze :hurra . Po rozmowie z mechanikiem, powiedział mi ze mierzył temperaturę przy wylocie środkowego wylotu i wyniosła ona 0 stopni, mam zamiar to sprawdzić i samemu zmierzyć temp. Ale jeśli to prawda to :respect mojemu mechanikowi. Wczoraj mogłem sprawdzić dłonią i po krótkiej chwili trzymania dłoni przy nawiewie, aż szczypało delikatnie w skórę. Koszt całej naprawy to 700zł netto. Więc jeśli tak będzie chłodziło(wydajnie), to było warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czeka mnie ta sama "przyjemność"....gdzie nie dzwonie wołają minimum 1800 zł (brutto) za wymianę sprężarki+osuszacz:/

jeśli jesteś z Warszawy daj namiar na warsztat gdzie Ty robiłeś auto.

 

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jestem z okolic Łosic. Jeśli twoja spręzarka jest zatarta to dużo z tej kwoty nie zejdziesz. Moja już powoli się kończyła ale nie staneła. Wiec i koszta niższe. A jak byłeś u mechanika to co masz do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

czeka mnie ta sama "przyjemność"....gdzie nie dzwonie wołają minimum 1800 zł (brutto) za wymianę sprężarki+osuszacz:/

jeśli jesteś z Warszawy daj namiar na warsztat gdzie Ty robiłeś auto.

 

dzięki!

 

Z kad wiesz ze to samo, koledze najpierw mechanik powiedział 1800 a skonczyło sie na 700, podejzewam ze czynnika brakowało i dobił klime a koles sie jara ze mu sprezarke wymienił.

Ja mieszkam pod Wawa i naprawiam klimy w autach jak masz ochote sie spotkac na diagnoze twego auta to moj numer 500 236 866

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś uważnie czytał to byś wiedział że to nie mi proponowano naprawe za 1800zł. Jak ktoś ma dobry wzrok to zauważy nowy kompresor. A po drugie wiedziałbyś że czynnik miałem uzupełniany ok 3tygodni temu. I chyba sam się jarasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chciał bym wrócić do mojego pytania. Czy konieczna jest wymiana wszystkich tych komponentów skoro np. sprężarka i skraplacz są sprawne. Mechanik powiedział że jest tam jakiś syf który ponownie zepsuł by nową sprężarkę. Czy to realne ???

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

PS: 1800 zł to same części te które wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja miałem podobny problem z klimą. Klima zaczynała chłodzić dopiero po przejechaniu około 5-7 km. Do tego chłodziła lepiej przy wyższych obrotach silnika. Myślałem, że poszła sprężarka, a okazało się że poszedł zawór sterujący. Tak mi powiedział mechanik. Koszt zaworu jakieś 180 zł + 80 robota. Klima chłodzi w tej chwili od razu, nie ma problemu z wydajnością. Powiedział, że te zaory dość często się sypią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności