Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

koszt zaworu około 200 zł, wymiana zaworu może odbyć się bez demontażu sprężarki z auta, mi się udało, należy tylko odchylić wentylatory, konieczność odessania czynnika chłodzącego z układu i ponownie napełnić

poniosłem koszt 250 zł bo sam wymieniałem zawór, kolega odessał czynnik za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie bo zaraz jadę do warsztatu.

 

Tydzień temu byłem zmuszony wymienić sprężarkę w passacie na nową bo podobno się zatarła i uszkodziła sprzęgiełko. Dodatkowo wymieniony został osuszacz a przed założeniem sprężarki układ został wypłukany. Oczywiście klima nabita i działa ale jej wydajność to już druga sprawa, chłodzi bardzo słabo wnętrze auta.

Zaobserwowałem że po dłuższej trasie przewody pod maską całe są pokryte lodem, wcześniej tylko szron.

Na klime mam rok gwarancji więc coś z tym muszą zrobić.

 

Proszę tylko o jakieś rady co może być nie tak żeby nie sprzedali mi bajek.

Dodam że zakład jest dość profesjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

10 stron ma wątek, wiele osób zwraca uwage na fakt, że klima załącza się dopiero po kilku minutach i jak już pracuje to ja np. mam odczucie, że mogłaby lepiej, mimo, że generalnie jest ok. Czy ktoś ustalił przyczynę? Bo propozycje pojawiały się w tym wątku różne, ale generalnie dotyczły innych objawów (ludzie się podpinali pod temat). Coś wyraźnie jest nie tak, klima powinna chodzić odrazu, a nie czekać na rozgrzanie silnika, u mnie wentylaotry itd. ruszają odrazu, ale klima ma opóźnienie... Ktoś w miedzyczasie się dowiedział czegoś nowego?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

10 stron ma wątek, wiele osób zwraca uwage na fakt, że klima załącza się dopiero po kilku minutach i jak już pracuje to ja np. mam odczucie, że mogłaby lepiej, mimo, że generalnie jest ok. Czy ktoś ustalił przyczynę? Bo propozycje pojawiały się w tym wątku różne, ale generalnie dotyczły innych objawów (ludzie się podpinali pod temat). Coś wyraźnie jest nie tak, klima powinna chodzić odrazu, a nie czekać na rozgrzanie silnika, u mnie wentylaotry itd. ruszają odrazu, ale klima ma opóźnienie... Ktoś w miedzyczasie się dowiedział czegoś nowego?

 

pozdrawiam

 

podam kontakt na pw. jeżeli jesteś oczywiście zainteresowany by porozmawiać ???

 

moja działa tak jak książka pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz coś podpowiedzieć, pomóc to chętnie zadzownię i pogadam, czekam na kontakt na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chcialem sie podpiac do tematu Moj problem z klimatyzacja polega na tym ze gdy wlacze klimatyzacje to prawa strona mi chodzi dobrze temperarura jest taka jaka ustawie,ale z lewej strony obojetnie co ustawie leci caly czas cieble powietrze co moge miec nie tak i jakie koszty tej naprawy ewenualnie moge sie spodziewac.auto vw b6 angielskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jakiś czujnik lub silnik sterujący klapkami, ale najlepiej podepnij kompa i zobacz jakie się błędy zapisały. Można też zrobić test klimy, powinny się też pojawić jakieś błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Chcialem sie podpiac do tematu Moj problem z klimatyzacja polega na tym ze gdy wlacze klimatyzacje to prawa strona mi chodzi dobrze temperarura jest taka jaka ustawie,ale z lewej strony obojetnie co ustawie leci caly czas cieble powietrze co moge miec nie tak i jakie koszty tej naprawy ewenualnie moge sie spodziewac.auto vw b6 angielskie.

 

stawiam na problem z silniczkiem sterującym klapą temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moze pojecie ile taki silniczek sterujacy moze kosztowac i czy duzy problem jest z wymiana jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy w PL około 350 zł. a używany na allegro około 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 stron ma wątek, wiele osób zwraca uwage na fakt, że klima załącza się dopiero po kilku minutach i jak już pracuje to ja np. mam odczucie, że mogłaby lepiej, mimo, że generalnie jest ok. Czy ktoś ustalił przyczynę? Bo propozycje pojawiały się w tym wątku różne, ale generalnie dotyczły innych objawów (ludzie się podpinali pod temat). Coś wyraźnie jest nie tak, klima powinna chodzić odrazu, a nie czekać na rozgrzanie silnika, u mnie wentylaotry itd. ruszają odrazu, ale klima ma opóźnienie... Ktoś w miedzyczasie się dowiedział czegoś nowego?

 

 

Kolego sensowne wyjasnienie jest w tym watku ,poczytaj a zrozumiesz ,ze kolega ktory to pisal ma racje . Mysl i mechanizm dzialania jest klarowny ,logiczny .

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=972019#post972019

 

Post 89.

 

Wiatraki czekaja az cieply czynnik zrobi kolo w obiegu , wczesniej nie maja co latac . Kiedy klima juz chodzila ,silnik goracy/cieply to temp. czynnika tez podobna i dlatego wiatraki ruszaja odrazu .

 

Wydaje sie to odpowiednim wyjasnieniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem sugerujesz, że mogę mieć mało czynnika? Niestety nie to jest przyczyną, w konkretnym warsztacie zajmującym się głównie klimatyzacją to sprawdzali, miałem ściągany czynnik i uzupełniany kilka razy przy jednej wizycie, Panowie wszystko sprawdzali, za 2 kolejne dni kazali znowu przyjechać i znowu sprawdzali - wszystko szczelne, czynnika pełno, układ szczelny - więc nie to jest przyczyną.

Z moimi wiatrakami wszystko jest ok, są wymienione na te nowszej konstrukcji (z 2009 roku), więc jeżeli układ jest szczelny i pełny czynnika, a wiatraki zachowują się prawidłowo (tak jak opisujesz, że startują po chwili dopiero) to przyczyna jest inna.

Klimatyzacja za zimnym silniku zaskakuje zdecydowanie za późno, a jej wydajność nie jest taka jak powinna.

 

PS. W międzyczasie rozmawiałem z Sławkiem z forum i konkluzja jest taka, że to zawór sprężaki wariuje, ja sobie go wymienię bo koszta nieduże i dam znać czy pomogła, kolega Sławek mówił, że u niego przy tych objawach wymina zaworu pomogła.

Edytowane przez Piotrekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to normalne jest ze mi wentylatory dwa nie kreca sie jak silnik pracuje, wiem ze jeden jest od klimatyzacji jak wlacze to sie kreci, ale drugi nie kreci sie...a temperatura silnika jest 90 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim przypadku klima załączała się po ok 10 min od rozpoczęcia jazdy (po dłuższym postoju) i i czasami przestawała chłodzić podczas jej trwania. Na postoju raz działała raz nie. Komputer wykazywał jakieś spadki napięcia. Pomogła wymina czujnika nasłonecznienia (180 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam o moim przypadku.

Klima działa dziwnie odrazu jak kupilem auto, po roku pojechalem do norauto w sosnowcu na komlete czyszczenie klimy itd... Gosciu podpina i mowi mi moze ze ukad jest ok tylko jakis madry mechanior nabil za mocno klime i nie mogla sie ustawic, wiec wszytko sposcili wyczyscili nabilo od nowa , chodzila pieknie az milo koszt 350zl. Po dwoch latach przyszlo znowu uzupelnic i wymienic klime , pojechalem do innego zakladu nie wiem dlaczego moze chialem zaoszczedzic bo za wsjo wzieli 180 zl, ale do rzeczy , zrobili wszystko i po tygodniu stwierdzam klima mi sie wlacza jak silnik sie rozgrzeje do 70-90 st, wracam do nich i mowie ze klima jest do dupy zrobiona!! Oczywiscie sprawdzili i nic nie widza , wiec znow jade do norauto, i tu co , zrobili w godzinke wyminili czynnik i wszyko chodzi zajebiscie!! Wiec z klima bede jezdzil juz do norauto jest troche drozej ale normalni ludzie i nie piepsza ze kompresor do wymiany!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorki że się podpinam ale szukałem już na forum i nie znalazłem odpowiedzi dotyczącej mojego pytania.

A mianowicie: Jak się dowiedzieć jaką klimatyzację mamy? Valeo czy Denso. Po czym odróżnić. Pytam gdyż padł mi silniczek nastawu klapy temperatury od strony kierowcy V-158, a z tego co wyczytałem te silniczki się różnią w zależności od modelu klimy.

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się dowiedzieć jaką klimatyzację mamy

 

Wykręć radio/navi i zobaczysz obudowę klimy a na niej naklejkę stosowną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czytałem w wątku o hałaśliwej pracy ( stukach ) klimatyzacji - ponoć jest to wina silniczków. Już nawet się do tego przyzwyczaiłem. Dwa tygodnie temu pojawił się kolejny dziwny dźwięk w moim "super" autku. Jak skręcam w prawą stronę to w okolicach radia lub środkowych nawiewów słyszę krótki metaliczny dźwięk jak by się klucze lub jakieś moneta w schowku przesuwała z jednej strony na drugą i analogicznie skręcając w drugą stronę.

Może to wina jakiś poluzowanych wiązek za radiem lub jakiś części w środkowych nawiewach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa tygodnie temu pojawił się kolejny dziwny dźwięk w moim "super" autku. Jak skręcam w prawą stronę to w okolicach radia lub środkowych nawiewów słyszę krótki metaliczny dźwięk jak by się klucze lub jakieś moneta w schowku przesuwała z jednej strony na drugą i analogicznie skręcając w drugą stronę.

Może to wina jakiś poluzowanych wiązek za radiem lub jakiś części w środkowych nawiewach ??

 

Szufladki masz na drobiazgi po boku awaryjnego? jeśli tak to pytaj Bimbasza,bo on pół auta rozebrał zanim znalazł skitrane pod szufladkami chyba 2 czy 5euro :lol:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo on pół auta rozebrał zanim znalazł skitrane pod szufladkami chyba 2 czy 5euro

 

2x2 euro, za 10h pracy :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności