Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pykanie jak się załącza jest denerwujące... Jeśli chodzi o takie pierdółki, trzeszczenia, to Passat jest chyba jednak troszkę poniżej nawet w swojej klasie, a gdzie tu go wyżej przyrównywać :)

pewnie jak sie ma gwarancję i czas to mozna.

ja nie mam już ani pierwszego a drugiego tez nie :)

passek nie jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mini problem z climatroniciem. Otóż grzeje, chłodzi itp., ale głośno pracuje, tzn. włączenie nawiewu jest z cyknięciem z prawej strony, wyłączenie również tylko głośniejszym. Nie ważne czy nawiew czy klima, i jak przełączam na wianie na szybę, na stopy czy inne opcje to słychać też takie brzęczenie, coś jak zmieniarka w radiu. Wiem, wpadnę do ASO, ale najpierw wolałbym zapytać większych ekspertów

 

A sprawdzałeś błędy w climatroniku?

U mnie też takie niby podobne to twoich odgłosów dochodzą z prawej strony i to właśnie jest u mnie silniczek klapy Right (V159) który działa cały czas i nie może znaleźć swojej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zadam troche z boku pytanie.

Jak właczyc nawiew na szybe i nogi jednoczesnie.

w wiekszosci aut jest to mozliwe w moim pasku 3c NIE.

a stare auta to mialy nawet oddzielna pozycje do dmuchania jednoczesnie na nogi i szybe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie :) wszystko działa na zasadzie klap kierujących strumieniem powietrza.jeśli włączysz nawiew na szybe to cały nadmuch jest tam skierowany.jest opcja, że powietrze bedzie wydostawało się z tego samego miejsca co przy nawiewie na szybe ale z mniejsza czestotliwością i pod innym kątem.właczasz to guzikiem ze strzałką do góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzałeś błędy w climatroniku?

U mnie też takie niby podobne to twoich odgłosów dochodzą z prawej strony i to właśnie jest u mnie silniczek klapy Right (V159) który działa cały czas i nie może znaleźć swojej pozycji.

właśnie go wymieniłem,stukanie i brak ogrzewania prawej strony.Koszt w aso 500-550 zł.

Edytowane przez w1011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B6 z 2007 1.9 tdi i pytanie:kupiłem go kilka dni temu,zaglądam pod maskę sobie wczoraj i zaciekawiła mnie sprawa pompy klimy,czy ona powinna się kręcić cały czas?Miałem wcześniej hondę accord i owszem koło pasowe się kręciło ale klimę załączał elektromagnes jak ją włączałem a tu się kręci "wszystko" cały czas i nie wiem czy tak powinno być a z racji niskich temperatur to nawet nie wiem czy się załącza czy nie.Dodam jeszcze,że nawet odłączyłem przewód zasilający i dalej się obraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bullet77

 

"to zadam troche z boku pytanie.

Jak właczyc nawiew na szybe i nogi jednoczesnie.

w wiekszosci aut jest to mozliwe w moim pasku 3c NIE.

a stare auta to mialy nawet oddzielna pozycje do dmuchania jednoczesnie na nogi i szybe."

 

 

Też miałem z tym problem. Ale jest pewne rozwiązanie: na climatronicu na prawym pokrętle (górna jego część) wciskasz "AUTO". Wtedy wieje równomiernie wszędzie. Zawsze możesz sobie wylot środkowy po prostu zamknąć ręcznie. Wtedy zostanie Ci właśnie szyba i nogi. Mnie to zadowala.

Edytowane przez Marcin.S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin,chodziło mi o post mareckiwawa07 ;)

 

A ja chcialem pomóc bulletowi77, ale jakos nieudolnie go zacytowałem :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh,zapytam może inaczej,czy Wam się kręci cała sprężarka klimy czy tylko koło pasowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popros kogos aby stanął właczyl i wylaczyl klime w twoim aucie a sam stan z przodu przy otwartej masce i bedziesz slyszal czy sie załacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylkoże ciągle temperatura na minusie a klima włączy się jak jest chyba powyżej +4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:niekumama jam takie pytanko bo sa klimatroniki z przyciskiem DUAL i bez co daje ten przycisk

bez dual.jpg

dual.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual zapali się kiedy zaczniesz regulować temperaturę pasażera.

Wtedy wchodzi w tryb dwustrefowy - lewo/prawo.

Jak naciśniesz dual (wyłączysz) to na obu wyświetlaczach wskoczy temperatura kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tylko tyle bo ja mam z dual ale bez podgrzewamia i bede kupował bo zakupiłem tapicerke highline z podgrzewaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh,zapytam może inaczej,czy Wam się kręci cała sprężarka klimy czy tylko koło pasowe?

to sprężarka bez sprzegłowa i bedzie sie kręciła caly czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 bylo tak:

AUTO - sürezarka klimy wlaczona

ECON - sürezarka klimy wylaczona i dziala tylko dmuchawa.

 

W B6 jest kosmodrom.

Zakladam ze AUTO i ECON wlaczone pojedynczo, dzislaja wlasnie jak w B5, ale co sie dzieje, gdy wlaczone sa jednoczesnie AUTO i ECON, oraz co sie dzieje gdy obydwie sa wylaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B6 jest kosmodrom.

Zakladam ze AUTO i ECON wlaczone pojedynczo, dzislaja wlasnie jak w B5, ale co sie dzieje, gdy wlaczone sa jednoczesnie AUTO i ECON, oraz co sie dzieje gdy obydwie sa wylaczone?

 

mysle ze wtedy automatycznie dmucha wybranymi przez siebie dmuchawami ale bez uzycia klimy.

 

niech ktos mnie naprostuje jesli sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, jaki jest proces odgrzybiania klimy, czyli mam wymieniony cały czynnik wraz z olejem przez firmę bosch ale mam jeszcze do zrobienia odgrzybianie bo wtedy nie mieli filtra kabiny. Czy faktycznie zmieni się zapach wnętrza auta ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności