Skocz do zawartości
Gość jędrek

Pasek rozrządu - co ile wymieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś potrafi RZECZOWO odpowiedzieć ???

 

Serwisówka mówi ze sprawdzasz stan paska i jego naprężenie co 30 tys km, co jeszcze chciałbyś wiedzieć ?

Jeżeli mechanik stwierdzi że jest sparciały, bez zębów, pęknięty, wystrzępiony to się go wymienia.

Uprzedzając kolejne Twoje pytanie, tak, należy zajrzeć do rozrządu co 30 tys km a nie szukać oszczędności i robić to przy 90 tys km bo może być za późno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuczlaw ->>>>> nie ośmieszaj się

U mnie co 60kkm jeśli nie wiesz jaki mam silnik,czy ktoś potrafi odpowiedzieć ???

@Duży jw !

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kuczlaw ->>>>> nie ośmieszaj się

 

Pytałeś - odpowiedziałem

 

Nie wiem o co Ci biega....

--- scalone ---

Ta druga część mojego zdania dotyczyła silników, w których wymiana jest co 90 tys.

 

Żeby Cie usatysfakcjonować to masz skana

 

9fbd274eb9b5a187.jpg

rozrzad.jpg

Edytowane przez Kuczi
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W roku produkcji dodatkowo wymiana co 24 miesiące, mogę tez wkleić :) lub wierz na slowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na pytanie kolego !

Jaką żywotność ma pasek,ile to jest lat od montażu ,wymiany, bo widzę ,że macie problemy z czytaniem ! Proszę o link do jakiejkolwiek informacji na ten temat ,a nie pisanie " nie wiem o co ci chodzi" !!! Tysiące kilometrów mnie nie interesują bo JESTEM NIEDZIELNYM KIEROWCĄ

Nikt nie wie ile lat ten pasek ma wytrzymać ???

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedz na pytanie kolego !

Jaką żywotność ma pasek,ile to jest lat od montażu ,wymiany, bo widzę ,że macie problemy z czytaniem ! Proszę o link do jakiejkolwiek informacji na ten temat ,a nie pisanie " nie wiem o co ci chodzi" !!! Tysiące kilometrów mnie nie interesują bo JESTEM NIEDZIELNYM KIEROWCĄ I

 

 

Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem, napisałem wyżej że co 24 miesiące ( dwa lata ) i proszę mi tu nie krzyczeć !

 

Ty się naucz czytac ze zrozumieniem....

rozrzad.jpg

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie wiem dlaczegp odpowiadasz gościowi... Wszystko co istotne w temacie zostało już napisane a na dodatek gość robi sie nieprzyjemny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż, wszystkim staram się pomagać ale czasami to wychodzę na balkon po kilka wdechów świeżego powietrza i .............wracam na forum bo to lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuczlaw czy wiesz co napisałeś ?? 2 lata ?

@Stern gdzie widzisz udokumentowaną w tym temacie wymiane paska ?

Ja tylko proszę o info, ile lat producenci pozwalają jeździć na pasku ?

Czy ktoś widzi w tym temacie taką odpowiedź ???

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kuczlaw czy wiesz co napisałeś ?? 2 lata ?

 

Kolego, wytrzeźwiej. Tak, 24 miesiące to są dwa lata

--- scalone ---

A w załączniku masz potwierdzenie. Napisz jeszcze jednego posta to potraktuje to jako spam/OT i dostaniesz bana na pisanie przez jeden miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś widzi w tym temacie taką odpowiedź ???

 

 

 

Ooo, widzę że już dodałeś dwa zdania do posta ale odpowiadając na cytowane zdanie - tak, ja widzę w załączniku który umieściłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wytrzeźwiej. Tak, 24 miesiące to są dwa lata

Czyli 60-90 kkm to bzdura producenta jak napisałeś.

Jestem niedzielnym kierowcą czyli wymieniam pasek co dwa lata jeśli dobrze przeczytałem.

NC.

Pozdro i dla mnie koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tymi przebiegami, każdy mówi inaczej, ja mam paska z 2000r. ATJ 115KM Tiptronic.

W książce serwisowej mam wyraźnie podane ze rozrząd był wymieniany przy 90 i 180 tys km. Również naklejki VW pod maską mówią wyraźnie o wymianie co 90 000 km lub 60 000 mil.

Może automaty mogą mieć rzadziej wymianę? Faktem jest ze silniki w automatach dostają dużo mniej w kość, są mniej przeciążane i szarpane i ogólnie żywotniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kuczlaw ->>>>> nie ośmieszaj się

U mnie co 60kkm jeśli nie wiesz jaki mam silnik,czy ktoś potrafi odpowiedzieć ???

@Duży jw !

Spuść trochę powietrza, bo zaczynasz przeginać.

I naucz się korzystać z np. googli. LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesław

w instrukcji obslugi wymiana rozrżadu co 90tys ..tak każe farbryka,jak masz oryginalne części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie też odpowiem co mnie mechanik powiedzial

- pasek przewidziany jest na 90 kkm

- pozostałe częsci 60 kkm (rolki , napinacze )

nic z tego nie rozumiem, ale jak widze ze rozrząd mnie kosztował ok 1kzł a uzywany silnik mozna kupic za 1,5kzł (bez osprzętu) to zobacze i zaryzykuje te 90kkm :-)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a używany silnik nie wiadomo w jakim stanie, ja miałem wymieniany w stanach przy przebiegu 74000mil, czyli 119000km w serwisie, istnieją tam takowe tylko, że razem z mazdą. dostałem całą historie auta od nich. łącznie z datami przeglądów, ale podyktowali mi to drogą telefoniczna bo meilowo nie chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był wymieniony pierwszy na 76 tys mil :) ale nie ja byłem wtedy właścicielem :P

Ale za to moja znajoma ma vw transporter 2.5 tdi 130 koni i dzwoni do mnie jakiś czas temu że coś jej stuka w silniku :D miała troszke ponad 100 tys mil naszczęście sie nie zerwał pasek :) (ona nie wiedziała że coś takiego jak rozrząd sie wymienia)

Więc paski potrafią wytrzymać ale jest to ryzyko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berdok
co ile wymienia sie pasek rozrzadu w passacie b5 tdi 1.9

Instrukcja VW Passat przewiduje pomiar szerokości paska zębatego rozrządu , graniczny wymiar dopuszczalny dla silnika AFN , AHH, AHU, AVG to 22 mm , lub przebieg 90 000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To muszę zmienić .Mam 55 tys mil, czyli ok. 88 tys km. W książce serwisowej nie było zmiany paska rozrządu a serwisowany w VW do września 2008. Do jutra jeszcze mam Vectrę B rok 97. Tam wymiana (w momencie wejścia do produkcji) była przewidywana po 120.000 km ale później producent zweryfikował te dane na 80.000 km z racji tego, że paski pękały jak cnoty na wiosnę:D. ja wymieniałem przy 115.000 km i mechanik mówił, że to był tzw. "ostatni dzwonek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności