Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

wrzuc jakies fotki po zmianie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, będzie duży update w moim wątku, bo w tym tygodniu skończyłem też temat "r line", tzn. Dokladka przód, dokladka tył + dyfuzor, progi i listwy drzwiowe. (grilla nie robię). :)

Edytowane przez Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

kupujcie duże fele!:)

 

 

Moja przekladnie kierownicza tego nie wytrzymala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja przekladnie kierownicza tego nie wytrzymala

 

Jak to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na niskim profilu opony jest slaba amortyzacja przez co koncowki drazkow a potem i przekladnia dostaje luzow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy felgi 17"x 7,5" ET 40 beda pasowac do B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy felgi 17"x 7,5" ET 40 beda pasowac do B6?

 

beda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, wiem, że pisze w watku B6 ale widze , że wypowiadaja sie osoby które znaja sie na rzeczy.

Posiadam passat b5 3b i mam teraz felgi 15" 195/65 zimówki(kończace sie zawieszenie wielowachaczowe i amorki)

zakupiłem już lemfordery, prawie kupiłem gwint fk i mam na oku felgi 18" 8J ET35 z oponkami 235/40/18"

 

Czy takie felgi z tymi oponkami podejda do B5 i czy nie bedzie trzeba żadnych dystansów.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - do Passata B6 w 17kach dedykowana jest felga 7,5 x 17 ET 47. Jeśli założę zatem felgę Phoenix z Passata CC która ma wymiary 7 x 17 ET 41, będzie bardziej schowana w nadkolu? 0,5 cala w szerokości felgi to więcej niż 6mm różnicy w ET czyli będzie bardziej schowana niestety - dobrze rozumuję? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli założę zatem felgę Phoenix z Passata CC która ma wymiary 7 x 17 ET 41, będzie bardziej schowana w nadkolu?

 

Odwrotnie. Im niższe ET, tym felga bardziej wychodzi z nadkola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - do Passata B6 w 17kach dedykowana jest felga 7,5 x 17 ET 47. Jeśli założę zatem felgę Phoenix z Passata CC która ma wymiary 7 x 17 ET 41, będzie bardziej schowana w nadkolu? 0,5 cala w szerokości felgi to więcej niż 6mm różnicy w ET czyli będzie bardziej schowana niestety - dobrze rozumuję?

Adam proste liczenie :) 0,5 cala węższa czyli schowa się o 3mm ale ET odsadzi ją o 6mm w porównaniu z ori felgą. Czyli masz i tak o 3mm bardziej odsadzoną na zewnątrz felge niż w oryginale.

Fakt, skąd ja wziąłem, że pół cala to 6mm. :wstyd:

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół cala to ~12 mm, jak podzielimy to na 2 strony to wychodzi po 6 mm, czyli tyle się schowa.

Ale et ma właśnie o 6 mniejsze, więc wyjdzie na ZERO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak mi się właśnie wydaje że na felgach polerowanych elementy "błyszczące" są całkiem gładkie a u mnie sa wyrażne ślady toczenia ..

 

jedne są na gładko, a inne są ze śladami toczenia - ot taki styl :) Miałem takie polerowane kiedys w focusie :)

 

aep6vs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z kolegów orientuje się jak nazywają się te felgi?

http://moto.allegro.pl/merdeces-clk-ekonomiczny-cdi-220-coupe-diesel-i2212829873.html

 

Strasznie mi sie podobają :mniam

Jak dobrze pamiętam to są Interlagosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pół cala to ~12 mm, jak podzielimy to na 2 strony to wychodzi po 6 mm, czyli tyle się schowa.

Ale et ma właśnie o 6 mniejsze, więc wyjdzie na ZERO...

 

Dzięki za odpowiedzi. Ale z tego co widzę po numerze katalogowym ta felga (wzór "Phoenix" 8J x 17) 8cali i ET41 a nie 7 cali. Czyli wystawać będzie bardziej niż standardowa o 12mm + 6mm = 18mm. Czy ten model felg wejdzie zatem bez problemu do zwykłej B6ki?

 

http://allegro.pl/vw-passat-vw-touran-vw-golf-kola-alu-235-45-17-i2184478593.html

 

Czy przy 8 calowej feldze i ET 41 kołoz felgą nie wystaje poza obrys i nie ociera? To jest w sumie odpowiednik 7 calowej felgi i ET 35 - więc trochę się obawiam.

Edytowane przez ts147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze pamiętam to są Interlagosy.

 

pomyliłeś się, ten model to Sagitta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori od B6 jest 8x18 z et 44, ale chyba ktoś zakładał z et 41 od scirocco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie, wiem, że pisze w watku B6 ale widze , że wypowiadaja sie osoby które znaja sie na rzeczy.

Posiadam passat b5 3b i mam teraz felgi 15" 195/65 zimówki(kończace sie zawieszenie wielowachaczowe i amorki)

zakupiłem już lemfordery, prawie kupiłem gwint fk i mam na oku felgi 18" 8J ET35 z oponkami 235/40/18"

 

Czy takie felgi z tymi oponkami podejda do B5 i czy nie bedzie trzeba żadnych dystansów.?

 

Sprawdz jakie masz w tej chwili szerokie felgi i zmierz jakos ile mm sa schowane od blotnika. Do tego porownaj szerokosc nowej felgi z opona i ET i bedziesz wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to są felgi chicago? http://m.allegro.pl/przedmiot,alufelgi-kola-chicago-oryginalne-vw-passat-pirelli,2226577286.html

Jak sprawdzić czy to oryginały? Czy ktoś ma takie felgi i mógłby opisać czy warto takie kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności