Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie czy cos sie bedzie dziac z moim autkiem jak zaloze mu oponki 235/45R18 na feldze 7.5 " czy jednak szukac opon takich jaki powinien byc czyli 235/40r18 ?
Szukaj

 

takie jak powinny być, na pewno będzie Ci przekłamywał prędkościomierz a i na dziurach będzie dobijał do nadkola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba było już poruszane, ale nie mogę odnaleść ;) czy felga 8x18H2 ET41 się zmieści (opona 235/40R18). Chodzi mi o te 3mm na stronę, względem fabrycznych samarkandów i chicago.

 

dobra znalazłem, ale kolega co pisał w tym wątku mówi, że 8x17 ET41 z przodu licuje się z nadkolem, a wcześniej trochę jest post że BBSy CH012 w rozmiarze 8.5x18 ET35 pasują do passata bez problemu, to jak to jest przy węższej feldze i bardziej schowanej licuje się z nadkolem, a przy szerszej o 0.5 cala i większym wypchnięciu jest ok? :P

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba było już poruszane, ale nie mogę odnaleść czy felga 8x18H2 ET41 się zmieści (opona 235/40R18). Chodzi mi o te 3mm na stronę, względem fabrycznych samarkandów i chicago.

 

wchodzisz na tą stronę

 

http://www.willtheyfit.com/

lub

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

 

ustawiasz parametry np dla felg Chicago na jednej feldze a na drugiej ustawiasz parametry tej o którą pytasz obraz pokazuje jak się różnią.

Wiec będziesz wiedział co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ja dla obliczenia różnicy nie potrzebuję programu, wiem jaki wpływ ma zmiana odsadzenia felgi na jej wystawanie itp. Tyle, że nie wiem jak to jest w praktyce bo nie mam jeszcze 18 i nie mogę sprawdzić, czy te 3mm różnicy na zewnątrz dotknie nadkola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, ale ja dla obliczenia różnicy nie potrzebuję programu, wiem jaki wpływ ma zmiana odsadzenia felgi na jej wystawanie itp. Tyle, że nie wiem jak to jest w praktyce bo nie mam jeszcze 18 i nie mogę sprawdzić, czy te 3mm różnicy na zewnątrz dotknie nadkola.

 

felga 8x17" ET 38 nie dotyka i jest OK, to ta Twoja tez będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
felga 8x17" ET 38 nie dotyka i jest OK

 

To ta nowa...? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj

 

takie jak powinny być, na pewno będzie Ci przekłamywał prędkościomierz a i na dziurach będzie dobijał do nadkola.

 

ja mam 225 na 45 na 18 i nic nie obciera na feldze 7,5 cala dwa sezony i jest git wiec 235 tez nie bedzie obcierac a przeklamania sprawdzalem na gps roznice i przy 100 na godzine jest niecale.5 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy,a jak bym założył z et45 będzie lepiej wyglądało?Pozdrawiam

 

Lepiej będzie wyglądało z et38 a jeszcze lepiej z et35 (8,5x18)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 225 na 45 na 18 i nic nie obciera na feldze 7,5 cala dwa sezony i jest git

Masz normalne zawieszenie?

To może jeszcze znajdzie się ktoś, kto jeździ na 235/45 18"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy pod alumy trzeba kupić inne śruby do koła czy idą te same. Sorka za małe OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a czy pod alumy trzeba kupić inne śruby do koła czy idą te same

jak masz ori alu i ori stal to śruby te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz ori alu i ori stal to śruby te same

 

 

Dzięki za odpowiedz :) a jeśli jakieś inne niż ori to już tzreba dobierać nowe śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedz a jeśli jakieś inne niż ori to już tzreba dobierać nowe śruby

jeśli nie ori to najlepiej było by się upewnić jaka ma być śruba - kula / stożek oraz długość gwintu , link http://srubydofelg.pl/modele-samochodow/cat_2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam koła o szerokości 8,5 cala z ET 45, ale jakoś dziwnie mi się jeździ czy to możliwe aby się nie mieściły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam koła o szerokości 8,5 cala z ET 45, ale jakoś dziwnie mi się jeździ czy to możliwe aby się nie mieściły ?

 

Felgi mieszcza sie spokojnie, jakie masz opony? Poza tym co to znaczy dziwnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Felgi mieszcza sie spokojnie, jakie masz opony? Poza tym co to znaczy dziwnie?

 

Opony mam 225/35/19.

Mam wrażenie że ciężko idzie takiego oporu, ale może być to spowodowane zmianą opon na letnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz normalne zawieszenie?

To może jeszcze znajdzie się ktoś, kto jeździ na 235/45 18"

 

tak mam normalne wersja higline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście odczuwalny jest wzrost spalania po przesiadce z 215/55R16 na 235/40R18? Komfort jazdy na seryjnym zawieszeniu też znika?

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz normalne zawieszenie?

To może jeszcze znajdzie się ktoś, kto jeździ na 235/45 18"

 

mam ten sam problem. Mam teraz 215/55/r16. Felgi i opony mam do wymiany a co za tym idzie dylemat, czy nie zmienić na większy. Profil 40 wydaje mi się za mały do R18 i boję się braku komfortu z jazdy. Zastanawiałam się na 225/45/R17 tylko czy nie będzie za dużej przerwy miedzy oponą a nadkolem no i ceny tych opon trochę mnie przerażają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności