Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Zamek dzieli się na 2 części - mechaniczną i elektryczną. W elektrycznej są 4 mikrostyki w przednich, po 2 w tylnich, natomiast z części elektrycznej (plastikowej) wychodzą 2 przewody - niebieski i czerwony, zakończone dużym mikrostykiem umieszczonym w zamku (części metalowej) i to ten mikrostyk szwankuje lub luty na płytce w elemencie plastikowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ja nie mam swiatla w drzwiach od strony kierowcy tak samo dzyndzel od zamykania drzwi sie nie chowa i nie piszczy alarm jak swiatla sa wlaczone i drzwi otwarte przy wylaczonym silniku. poszedl mikrostyk mi tak elektromechanik powiedzial. bo poprzedni mechanik zrobil to na krotko bo cos tam zepsol bo szyba sie nie zamykala. i moje pytanie czy z audicy a4 b5 po lifcie podejdzie taki mikrostyk bo moge dostac go duzo taniej i teraz sam nie wiem a elektromechanik powiedzial ze taki koszt to minimum 400 zl mikrostyku plus robocizna jego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego cały zamek nowy zamiennik to koszt 48zł plus przesyłka

np. http://allegro.pl/zamek-centralny-przod-l-vw-passat-b5-golf-iv-leon-i5084707929.html

 

a sam mikrostyk to koszt od 6zł do 30zł

 

więc chyba elektromechanik chce Cię "oskubać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim problemem jest strasznie pokopana instalacja, i w skutek tego brak oświetlenia wnetrza. Moduł komfortu jest suchy, dlatego chciałbym sprawdzić kable. Móglby mi ktoś powiedzieć którędy dokładnie idzie wiązka odpowiedzialna właśnie za oświetlenie. Kable które idą do lampki głównej z przodu idą jakoś po ziemi od modułu i do słupka? Czy jakoś inaczej? Oraz przy okazji w którędy idą kable do klapy bagażnika bo mi tam prądy zgineły.

 

Jeśli ktoś to przerabiał to prosze mi powiedzieć którędy idą te kable, nie znam sie na schematach wiec wiele mi one nie dadzą :P a pytam sie o to ponieważ nie zamierzam tego naprawiać "fachowo", za dużo dłubania i piepszenia, a mi zależy tylko na tym żeby w razie potrzeby móc sobie pstryczkiem właczyć światło. Więc pewnie jeśli nie znajde uszkodzonego przewodu to po prostu pociągne od jakiegoś plusa kabel do głównego oświetlenia i tak zostanie. Auto zostanie już do końca wiec mi takie druciarstwo nie przeszkadza :)

Passat kombi

Edytowane przez Zamix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, moim problemem jest strasznie pokopana instalacja, i w skutek tego brak oświetlenia wnetrza. Moduł komfortu jest suchy, dlatego chciałbym sprawdzić kable. Móglby mi ktoś powiedzieć którędy dokładnie idzie wiązka odpowiedzialna właśnie za oświetlenie. Kable które idą do lampki głównej z przodu idą jakoś po ziemi od modułu i do słupka? Czy jakoś inaczej? Oraz przy okazji w którędy idą kable do klapy bagażnika bo mi tam prądy zgineły.

 

Jeśli ktoś to przerabiał to prosze mi powiedzieć którędy idą te kable, nie znam sie na schematach wiec wiele mi one nie dadzą :P a pytam sie o to ponieważ nie zamierzam tego naprawiać "fachowo", za dużo dłubania i piepszenia, a mi zależy tylko na tym żeby w razie potrzeby móc sobie pstryczkiem właczyć światło. Więc pewnie jeśli nie znajde uszkodzonego przewodu to po prostu pociągne od jakiegoś plusa kabel do głównego oświetlenia i tak zostanie. Auto zostanie już do końca wiec mi takie druciarstwo nie przeszkadza :)

Passat kombi

 

Najczęściej gnije w miejscu łączeniu się wszystkich kabli, odcinek między lewym przednim słupkiem a modułem. Musisz odizolować kable i o ile mnie pamięć nie myli to 5 kabli schodzi się w jeden. Koloru dokładnie nie pamiętam ale wydaje mi się czarno czerwony ale nie jest pewien więc jak się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokładnie kable właśnie koło modułu komfortu,u mnie własnie tam były utlenione kable. Z zewnątrz wyglądają normalnie,ale w środku był proszek przez co może nie wszystko działac. Warto to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam dość dziwny problem. Miałem walnięte zimne luty w drzwiach pasażera i kierowcy po wyjęciu i naprawie wszystko odżyło, no ale.... po jednym dniu coś się posrało bo teraz gdy zamknę auto z pilota i chce je otworzyć wraz z zamkami otwierają się wszystkie szyby. dodam że nigdy coś takiego nie miało miejsca, i jest to dość upierdliwe. Moduł komf. suchy kable do modułu przelutowane i zaizolowane. Co mogło spowodować taki stan? dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle złożony zamek lub zwarcia w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odp. Dziś wszystko cudownie wyzdrowiało. Poczekam co będzie się działo dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem auto skoda superb nie dziala mi oswietlenie ale tylko na suficie centralne i boczne wszytsko inne git w lusterkach na drzwiach pod nogami i kontrolka tez swieci hmm co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moduł komfortu (pod siedzeniem) jest suchy, to przewody o których kolega Dziadek0000 wspomniał na 95%. Trzeba zdjąć dywanik od strony drzwi kierowcy i sprawdzać przewody.

Edytowane przez KKKW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki konkretnie mikrostyk potrzebuję do zamka drzwi? Chodzi mi o ten co jest na zewnątrz - od niego odchodzą 2 przewody (niebieski i czerwony). Ktoś może podesłać link do takiego np. z Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie stuacja wygląda następująco:

Była zima i mrozy to brzęczek od świateł, podświetlenie drzwi działało ( od strony kierowcy i pasażera), zrobiło się ciepło i nie działa...stawiam na zimne luty, lub coś w module komfortu, ale nie mam się kiedy za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wiele już tu zostało napisane, ale chyba mam ciekawy przypadek :)

jednego dnia padło:

otwieranie drzwi z pilota,

otwieranie klapy bagażnika (sedan)

sterowanie szybami (wszystkimi)

światło w kabinie (podświetlenia zegarów i przycisków działają)

brzęczek od świateł (gdy przy włączonych światłach otwieram drzwi)

trochę dziwny zbieg okoliczności....

generalnie klimatyzacja działa więc oknami mogę się nie przejmować, drzwi po otwieram sobie z kluczyka, światło w środku ... lato jest - dzień jest długi. Ale to że nie mogę otworzyć wlewu paliwa stanie się bardzo poważnym problemem za jakieś 430KM (przynajmniej wedłóg komputera tyle mi jeszcze zostało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszaty, wszystkie objawy wskazują na moduł komfortu, na początek sprawdził bym bezpiecznik od niego a potem czy nie ma wody pod siedzeniem kierowcy i kabelki do modułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powodem, że nie ma światła w środku przy otwarciu drzwi kierowcy jest tylko uszkodzony zamek. Sprawdzałem na allegro używki i są do 100 zł. Nowy natomiast kosztuje 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie powodem, że nie ma światła w środku przy otwarciu drzwi kierowcy jest tylko uszkodzony zamek. Sprawdzałem na allegro używki i są do 100 zł. Nowy natomiast kosztuje 600 zł.

 

kolego jak sie nei znasz to nie wprowadzaj innych w błąd bo nie tylko uszkodzony zamek daje takie efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u sebie jużsprawdziłem modułkomfortu, jest wręcz w stanie idealnym, całe oklablowanie również, sprawdzałem zamek i wszytskie zimne luty są rónież w stanie idealnym, podejżewam że powodem jest w takim razie mikrostyk w zamku w związku z tym planuje zakup zamka http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lewy-vw-golf-iv-4-passat-b5-fl-i5015277927.html, czy wtedty wystarczy P&P czy trzeba coś programować??

jeszcze jedno, czy nie działanie jednego mikrostyku może być powodem nie dziłania reszty??

Edytowane przez Arekr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moglby mi ktos doradzic, mam uszkodzone 3 zamki(blad na kompie odczytuje) przez co nie dziala mi podswietlanie pod drzwiami oraz oczywiscie brzeczyk. Chce wymienic zamek w drzwiach ale problem mam z tym ze nie dziala mi swiatelko z tylu u gory, zarowka jest dobra, bezpieczniki tez, gdzie cos moglo pasc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności