Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, Borsehunga nie dostaniesz w byle jakim sklepie.

 

LCC (akusan) to firma w stylu Hart/Maxgear, Topran. Nie wiem czy to dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dzieki za info kolego ? czyli lepiej poszukać germańskiego zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kolego za info tylko brak czasu na takie zabawy z lutownicą

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Super info a czy taki zamek w kazdym sklepie dostane pytałem i facet w sklepie z czesciami chwalił nowy zamiennik zamka firmy LCC zero zwrotów i klienci zadowoleni

 

Kolego jeśli wyjmiesz już zamek to przelutowanie go to jest 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inne pytanie jest gdzies moze rozpiska jakie zarowki led mozna zastosowac do poszczegolnych wejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem tego typu gdy otworze auto z pilota i drzwi kierowcy alarm nie widzi otwarci i kluczy go po czasie , lampki w srodku pala się wszystkie , ale progowa i kontrolka licznika nie , gdy drzwi domknę to sie zapala i wszystko działa. co jest winą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek. Zimne luty. Miałem tak w drzwiach pasażera. Dopiero przy zamknięciu drzwi i trzasnieciu na moment zapalała się kontrolka na blacie.

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł komfortu znajdziesz pod dywanikiem kierowcy jest tam taka niewielka skrzynka otwuż ją i tam jest moduł komfortu pozdro

:roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

.Jak po otwarciu wszystkich drzwi nie pali Ci sie oswietlenie wnetrza to problem modulu lub wiazki.

 

Ja mam teraz problem :

Wymienilem modul na inny o tym samym numerze oraz s0003 - bo poprzedni mi zalalo.

Mam problem bo nie moge otworzyc tylnej klapy , a jak zamykam drzwi to tylna klapa sie otwiera ( kombi )

Ktos z forumowiczów przerabiał temat ?

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może głupie pytanie ale przelutowanie czyli jak? Jak to się robi?

Wlutowuję się nowe mikrostyki?

Mam tez problem, po stronie kierowcy i pasażera raz świeci raz nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Passata B5 97r.

Mam problem z szybą od kierowcy....najpierw raz sie odsuwała a raz nie a teraz ciągle jest jak by zablokowania......chcąc ją odsunąć słychać tylko jak by "pyknięcie". Pytanie czy to wina panelu czy modułu komfortu. Dodam że silniczek był wymieniany. I druga sprawa: chciałem sprawdzić czy to może panel a posiadam panel KOL 3B5959793 i pytanie czy można zrobić przejściówkę bądź zamienić wtyczki bo nie mogę nigdzie znaleźć tego panelu a te co oglądałem maja mniejsze gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego w aukcjach na Allegro, prawie przy wszystkich zamkach jest napisane, że pasują do Passata B5 do 2002 roku :?: Co się zmieniło po 2002 roku :?:

 

Druga sprawa.

Zaznaczam, że przebrnięcie przez dwa tematy po 26 stron każdy jest trudne.

 

Mam taki objaw:

Drzwi kierowcy, nie działa oświetlenie, brzęczyk itp, ale..... przy domykaniu drzwi przed samym zamknięciem zapala światłow i widzi otwarte drzwi, inaczej pisząc, jak trzymam klamkę wew. w pozycji do otwarcia i tak zamykam drzwi to wszystko działa, jak trochę drzwi odskoczą to już nie działa. Czy to padł mikrostyk w zamku, ten na kablach:?:

 

Drzwi tylne za kierowcą. Nie widzi otrwartych drzwi, nie zapala się lampka, ale jak kilkukrotnie szarpnę na maxa klamką wew. to zapala wszystko wraca do normy. Czy to też może być wina tylko mikrostyku :?:

 

Czy to chodzi o te dziadostwa :?:

http://www.aliexpress.com/item/Audew-Brand-New-Left-Right-Door-Lock-Micro-Switch-for-VW-Passt-B5-Golf-4-MK4/32544513077.html?spm=2114.01010208.3.2.SRkyzT&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_4_10057_10056_10055_10049_10017_10059_10058_10060_10061_10062,searchweb201603_3&btsid=7823f909-255f-4aea-bb4d-044397c64ebd

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wszystkie pytania odpowiedź brzmi TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego w aukcjach na Allegro, prawie przy wszystkich zamkach jest napisane, że pasują do Passata B5 do 2002 roku :?: Co się zmieniło po 2002 roku :?:

 

 

do 2002 stosowali zamki dwuryglowe

Później stosowali zamki jednoryglowe

 

Powód prosty. Dwuryglowe jak się zablokowały nie można było otworzyć drzwi ani z zewnątrz ani ze środka.

Jeśli ktoś miał włączone autoblokowanie drzwi po przekroczeniu 15kmh i był np wypadek i ktoś szarpnął klamką na zablokowanych ryglach zamek blokował się na amen. Nie było możliwości wyjścia z auta...

Kilka razy już miałem na warsztacie auta z zablokowanym na amen zamkiem. Najgorsze są tylnie drzwi...

Rwanie tapicerki, demontaż podnośnika szyby ... i rozwalanie zamka który jest w drzwiach, uwierz na słowo nie chciałbyś tego robić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy były klasyczne (brak brzęczyka oraz oświetlenia) od strony kierowcy. Wymieniłem zamek, wszystko było ok. Po dwóch dniach brzęczyk oraz oświetlenie padły. Raz na 10 dni brzęczyk się załącza. Czy to znów zamek padł czy może być coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznać ze zamek 2 ryglowy? Idzie sie zorientować bez rozbierania drzwi?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do 2002 stosowali zamki dwuryglowe

Później stosowali zamki jednoryglowe

 

Powód prosty. Dwuryglowe jak się zablokowały nie można było otworzyć drzwi ani z zewnątrz ani ze środka.

Jeśli ktoś miał włączone autoblokowanie drzwi po przekroczeniu 15kmh i był np wypadek i ktoś szarpnął klamką na zablokowanych ryglach zamek blokował się na amen. Nie było możliwości wyjścia z auta...

Kilka razy już miałem na warsztacie auta z zablokowanym na amen zamkiem. Najgorsze są tylnie drzwi...

Rwanie tapicerki, demontaż podnośnika szyby ... i rozwalanie zamka który jest w drzwiach, uwierz na słowo nie chciałbyś tego robić. :)

 

Coś mylisz bo w każdym B5 autoblokowanie powoduje zamknięcie tylko na 1 rygiel i klamki wewnętrzne są cały czas aktywke.

 

Jeżeli w pasku po 2002r. nie działało Ci podwójne ryglowanie, to znaczy, że zamki działały w trybie awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ja mam 2003 rok i jak zamykam od środka to zamki robią "jeb", a Jak z pilota to jest "jeb jeb", więc dwa razy ryglują tak :?::D

Nie wiem czy będe wymieniał tylko mikrostyki czy same zamki, anie mogę znaleźć zamków od 2003 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam to samo w 99 - zamkniecie pilotem to 2 odglosy rygla a zamkniecie od srodka daje pojedynczy klik zamkow. Ktos wprowadzil Cie w blad z roznicami w zamkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jesli raz zamek lapie a raz nie lapie to raczej nie same zamki czy mikrostyki jest problemem tylko wiazka kabli w drzwiach przy zawiasach struchlala i sie zaczyna lamac i przestaje laczyc w pewnych polozeniach, sprawdzic koniecznie wiazke kabli. Jesli przy okazji nie dziala silnik od opuszczania szyby to najprawdopodobniej wlasnie problem z ta wiazka kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności