Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wystąpiła ciekawostka, już miałem czarny scenariusz wymiany mikrostyku lub zamka ponieważ, ani brzęczyk, ani oświetlenie nie działało po otwarciu drzwi kierowcy, z racji tego, że miałem akurat preparat do regeneracji styków i potencjometrów to popsikałem tym zamek. O dziwo po godzinie wszystko zaczęło działać, minął miesiąc i dalej wszystko jest ok i mam nadzieję, że tak będzie dalej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejałem to jakiś miesiąc temu. 40zł za sztukę to dość drogo, aczkolwiek jakbym miał wybierać między tym, a dorabianym - wybrałbym rozwiązanie oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160126_145249.jpgWitam,

 

Naprawiłem ostatnio (a jeżdżę juz 6 lat passatem :) )oświetlenie wewnątrz. Generalnie działa jak należy ale pod słonecznikiem od strony kierowcy jak i od strony pasażera są lamki, które nie świecią, a chyba powinny. Są one na jednym obwodzie z resztą oświetlenia ?

To samo tyczy się oświetlenia progowego czy te lamki ( na zdj) powinny sie świecić czy to tylko odblask?

 

20160126_145234.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone to tylko odblaski. Odnośnie lampek pod slonecznikiem to sprawdzałeś czy prąd tam wogole dochodzi? Dodam że klapka lusterka musi chyba być otwarta żeby działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta klapka na sto procent musi byc otwarta

Edytowane przez maniekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jaka różnica miedzy zamkiem od 3b a 3bg bo na allegro wiekszosc do fla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam problem z zamkiem kierowcy wymienilem wczoraj na nowy bo stary mial zepsute mikrostyki bo nie dzialalo oswietlenie w kabinie przy otwarciu , bezczek i alarm gdy otwieralem z klucza a w nowym wszystko dziala ale swiruje otwieranie szyb z kluczyka bo jak otwieram z klucza to zaraz sie wszystkie szyby otwieraja bez trzymania go co to moze byc czyzby trafilem na uszkodzony zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to moduł konfortu :) jest to częsta usterka w tych autach jest ona spowodowana wilgocią :) ponieważ jest on umieszczony pod nogami kierowcy :) wiem bo sam miałem podobne objawu:) nie włączało się światło pod otworzeniu drzwi a późniejszym okresie szalał zamek centralny i warioła siłownik od klapy :) naprawa takiego modułu u elektryka to około 200 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czy nie stoi woda w podszybiu która lubi zalewać moduł komfortu przez niedrożne odpływy. Potem sprawdź stan modułu i jego wiązki bo jeśli nawet kiedyś się tam dostała woda to może robić problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście złamał się przewód w drzwiach tylnych (pod ta osłoną gumowa) przez co była przerwa w obwodzie na wszystkie krancówki w drzwiach.

Swiatło zaświeciło po usunięciu przerwy.Połączyłem przewody małą kostką łączeniową. Usterke wykryłem przypadkiem bo przerywał mi głośnik podczas otwierania drzwi tylnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem z oświetleniem wnętrza a mianowicie, gdy otworze centralnym to lampki sie pala w środku, gdy otworze tylne drzwi to się zapalają w podsufitce a w progu raz na 1000 razy przednie drzwi nie działają niestety ale gdy wloze kluczyk do stacyjki i wlacze zapłon to już żadne drzwi nie działają :-/ ktos wie co to moze być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam taki problem z oświetleniem wnętrza a mianowicie, gdy otworze centralnym to lampki sie pala w środku, gdy otworze tylne drzwi to się zapalają w podsufitce a w progu raz na 1000 razy przednie drzwi nie działają niestety ale gdy wloze kluczyk do stacyjki i wlacze zapłon to już żadne drzwi nie działają ktos wie co to moze być?

 

Wszystkie przyczyny Twojego problemu są opisane w tym temacie, poczytaj trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post więc wrazie czego proszę o wyrozumiałość. Odrazu mówię że próbowałem szukać pomocy poprzez wyszukiwarke ale nie znalazłem takiego przypadku jak mój. Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz w moim passacie B5. Kiedy zamykam auto pilotem (org. w kluczyku) to dopiero po trzecim kliknięciu mrugnął kierunki i załączy się dioda sygnalizująca włączenie alarmu. Wcześniej wystarczyło kliknąć dwa razy co i tak wydawało mi się dziwne. Kolejny problem to to że kiedy otwieram tylne prawe drzwi nie zapala sie oświetlenie wnętrza, ani lampka pod drzwiami. Jednak jeśli najpierw otworze i zamkne drzwi przednie pasażera, oświetlenie wnętrza zapali się. Lampki pod drzwiami od prawej strony nie zapalają się z przodu jak i z tyłu. I jeszczo jedno :/ Po otwarciu auta centralnym zamkiem rygiel w drzwiach pasażera unosi się do połowy. Dopiero po drugiej próbie otwarcia można od zewnątrz otworzyć drzwi. Czy ktoś miał może taki problem? Zaczyna mnie to denerwować, bo ostatnio sporo zainwestowałem w auto więc chciałbym żeby wszystko było jak należy. Z góry przepraszam za ewentualne błędny, wrazie czego poprawie się za drugim razem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam i jeszcze raz prosze o pomoc. Dzisiaj zajrzałem do modułu komfortu. Faktycznie pod wykładziną jest "wilgotno" kable lekko mokrawe. Po otwarciu puszki z modułem jest on suchy i wygląda jak nowy, auto mam od roku więc może Niemiec wcześniej wymieniał. Może ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprowadź kable do kultury, sprawdź czy nie są gdzieś zasniedziale, musisz, jak to będzie ok to mikrostyki w drzwiach do sprawdzenia. Poczytaj jeszcze to:http://forum.vw-passat.pl/threads/102298-wymiana-zamka-rygiel-odskakuje-do-po%C5%82owy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam i jeszcze raz prosze o pomoc. Dzisiaj zajrzałem do modułu komfortu. Faktycznie pod wykładziną jest "wilgotno" kable lekko mokrawe. Po otwarciu puszki z modułem jest on suchy i wygląda jak nowy, auto mam od roku więc może Niemiec wcześniej wymieniał. Może ktoś, coś?

Wiele osób miało problem z przewodami, tam gdzie się łączą razem, pod ta czarną materiałową taśma, może warto sprawdzić. No i sprawdź tą niebieską kostkę na słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiele osób miało problem z przewodami, tam gdzie się łączą razem, pod ta czarną materiałową taśma, może warto sprawdzić. No i sprawdź tą niebieską kostkę na słupku.

 

O jaką kostke kolego chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności