Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

tak, sprawdzalem modul, nie zalany, wszystko z nim ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kompa podłączałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zaprogramowania czasu świecenia oświetlenia wnętrza?

Po wyjęciu kluczyków ze stacyjki - chciałbym by świeciło.... z minutę....

da się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić passata b5 fl 2002 po otwarciu drzwi od kierowcy nie zapala się światło nie pokazuje na wyświetlaczu że są drzwi otwarte itd.

Inne drzwi po otwarciu pokazuje że są otwarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam taki problem, że nie gaśnie mi oświetlenie podsufitki po zamknięciu drzwi kierowcy, zapala się, działa buzer, światło pod drzwiami, wszędzie ok tylko od kierowcy nie gaśnie, dopiero po przekręceniu kluczyka na zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja miałem taki przypadek, po otwarciu drzwi przednich pasażera nie było żadnej reakcji elektroniki, brak reakcji na desce i żadna żarówka nie zaświeciła się (inne drzwi działały jak należy). Nie opisując historii całej okazał się wadliwy mikro styk w zamku. Mechanicznie działał, tylko że zbyt duża rezystancja była na nim coś koło kilku ohmów kiedy to drzwi były otwarte. Rozebrałem pstryczka i okazało się że styki były upalone/syf jak zwał tak zwał, delikatnie przeczyściłem, sprawdziłem multimetrem i po reanimacji miał poniżej ohma, kilka testów przed ostatecznym poskładaniem i działa :)

Mała rada ode mnie, jeżeli będziecie rozbierać drzwi to wyciągnijcie szybę :) ja pozostawiłem na chwilkę zamkniętą z nadzieją że utrzyma się, po kilku sekundach spadła do środka - na szczęście nie pękła - kto inny może nie mieć tyle szczęścia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny problem.

Nie działa mi oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi po prawej stronie, tj. drzwi pasażera i tylne drzwi za pasażerem. Tak samo nie działa podświetlenie podłogi. W pozostałych drzwiach wszystko OK. Dodatkowo duży głośnik w drzwiach pasażera również wariuje, a jest to seria. Oglądałem moduł komfortu - wszystko ładnie podłączone, suche. Gdzie tak mniej więcej mógłbym szukać przyczyny? Ktoś miał taki problem? Bo wyczytałem sporo informacji o rozebraniu zamka i zobaczyć stan przewodów, a nie chcę wykonywać pracy na marne.

 

Pozdrawiam. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem,a mianowicie każde otwierane drzwi sygnalizuje mi na liczniku,światełka pod tapicerką na dole świeci,światełko w bagażniku zapala sie po otwarciu klapy,natomiast po otwarciu obojętni których drzwi nie zapala się lampka na podsufitce.Co to może być?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja mam podobny problem,a mianowicie każde otwierane drzwi sygnalizuje mi na liczniku,światełka pod tapicerką na dole świeci,światełko w bagażniku zapala sie po otwarciu klapy,natomiast po otwarciu obojętni których drzwi nie zapala się lampka na podsufitce z przodu i po bokach.Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem,że nie działa mi w passacie lusterko,szyba,centralny zamek i podświetlenie guzika od prawych drzwi.Inne drzwi działają dobrze. Problem dotyczy tylko przednich prawych drzwi.Co może to powodować,złamany kabelek zasilania czy może moduł komfortu?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złamany kabelek zasilania czy może moduł komfortu?

 

Raczej kable, sprawdź przewody pod manszetą lub zdejmij boczek z dołu przy nogach i zobacz jak kostka wpięta/czy jest tam zasilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bmateuszd,dzięki za odpowiedz,przy najbliższym wolnym czasie wezmę się za to by już konkretnie sprawdzić co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam taki problem w swoim samochodzie:

 

wczoraj wsiadłem rano do samochodu zamknąłem drzwi, odpaliłem samochód, a że było jeszcze dość wcześnie i ciemno:hyhy zauważyłem że nie zgasła lampka podświetlania - ta pod drzwiami, więc spróbowałem kilka razy otworzyć i zamknąć drzwi, ale nic to nie pomogło,

zauważyłem również że jak otwieram to na wskaźnikach pojawia się kontrolka otwartych drzwi natomiast nie zapala się górna lampka.

 

Kilkukrotne otwieranie i zamykanie nic nie dało lampka ciągle świeciła więc postanowiłem wyjąć zarówkę żeby nie rozładowała mi akumulatora, przez cały dzień pod pracą, no i niestety pod ręką miałem tylko scyzoryk, a żeby wyjąć tą żaróweczkę trzeba mieć bardzo małe paluszki, więc niechcący zrobiłem zwarcie zwarłem styk pomiędzy żarówką a tą diodą która tam jest wlutowana.

 

no i teraz nie wykrywa mi otwarcia tych drzwi wcale, ani na wyświetlaczu, ani światło we wnętrzu się nie zapala, nie działa brzęczyk ,

jak również po otwarciu pilotem jak wsiadam do samochodu to po chwili się zamyka jeśli szybko nie włoże kluczyka do stacyjki.

 

Pozostałe drzwi działają normalnie, czyli pojawia się kontrolka na wyświetlaczu, zapala się górne światło i to pod drzwiami, więc chyba bezpieczniki są ok.

 

Vag po podpięciu nie wyrzuca żadnych błędów, i teraz czy to mikrostyki w zamku, czy moduł komfortu, i co mogło się przepalić przy zwarciu w lampce jeśli nie bezpiecznik????

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jeszcze raz podbiję

 

co mogło sie spalić - uszkodzić przy zrobieniu zwarcia na żaróweczce pod drzwiami że przestał komputer widzieć te drzwi, wszystkie pozostałe są ok. tych jednych nie widzi.

 

nie wiem czy zacząć od dobierania sie do modułu komfortu, czy do zamka

 

Bezpiecznik chyba jest ten sam na wszystkie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdźcie sobie krańcowki w drzwiach :)

Co to są te krańcówki ze to tyle kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to są te krańcówki

Mikrostyki

to tyle kosztuje?

Bardzo tanie. Najważniejsza trafna diagnoza awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikrostyki

 

Bardzo tanie. Najważniejsza trafna diagnoza awarii.

ale pier...nia na caly dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w prosty sposob sprawdzic te krancowki bo mam taki problem iz przy zamknietych drzwiach na desce pokazuje mi kontrolka ze mam otwarte i po przesunienciu na lampce na opcje podawietlania przy otwartych drzwiach lampka swieci czego to moze byc powód??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu szwankuje mi centralny zamek,a mianowicie zamykanie zamkiem od kierowcy nie zawsze centralny się załączy,przez co tylko jedne drzwi się zamykają. Jeżeli zakluczam od klapy to zamyka mi wszystkie prócz tych od kierowcy. Dodam że jeśli centralny nie działa właśnie w tych drzwiach kierowcy to podświetlenie również nie działa. Taka sytuacja jest co jakiś czas że nie działa ten centralny. Zamykanie z pilota zamyka też wszystkie drzwi,prócz tych od kierowcy. Moduł komfortu suchutki w plastikowym pudełku szczelnie zamknięty. Dzwięk zapalonych świateł po wyjęciu kluczyka przy otwartych drzwiach również nie działa.

CO może być przyczyną tej sytuacji? Jak to naprawić? Mam teraz sporo wolnego czasu i wolałbym sam to zrobić.

Edytowane przez krzysiu_123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

od jakiegoś czasu szwankuje mi centralny zamek,a mianowicie zamykanie zamkiem od kierowcy nie zawsze centralny się załączy,przez co tylko jedne drzwi się zamykają. Jeżeli zakluczam od klapy to zamyka mi wszystkie prócz tych od kierowcy. Dodam że jeśli centralny nie działa właśnie w tych drzwiach kierowcy to podświetlenie również nie działa. Taka sytuacja jest co jakiś czas że nie działa ten centralny. Zamykanie z pilota zamyka też wszystkie drzwi,prócz tych od kierowcy. Moduł komfortu suchutki w plastikowym pudełku szczelnie zamknięty. Dzwięk zapalonych świateł po wyjęciu kluczyka przy otwartych drzwiach również nie działa.

CO może być przyczyną tej sytuacji? Jak to naprawić? Mam teraz sporo wolnego czasu i wolałbym sam to zrobić.

 

To wygląda że winny jest zamek kierowcy. Na forum ogrom tematów jakie objawy i jak reanimować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z wszytskimi 4 drzwiami, nie działa podświetlenie po otwarciu drzwi jak i centralny nie działał (mam dokładany jakiś chiński moduł na pilota i tak się dało otworzyć lub zamykać drzwi, z kluczka nie szło). Rozebrałem drzwi kierowcy, zamek do domu i na spokojnie go rozkręciłem, i jak się spodziewałem zimny lut :D

20141216_130018.jpg

przelutowanie, ok ma być lecz zauważyłem że płytka jest pęknięta a razem z tym 4 z 5 ścieżek, nie wiem czy już pękło kiedyś czy może jak wyciągałem płytkę to pękło bo dość ona delikatna to uważajcie. Rozwiązałem to w taki sposób:

20141216_131042.jpg

Z tym że najdłuższy czerwony kabelek musiałem przelutować na drugą stronę płytki bo w tym miejscu jest mechanizm i obcierało, po drugiej stronie jest ok, zamek chodzi jak głupi, brzęczyk działa, podświetlenie kabiny, centralny zamek zaczął działać.

Teraz mam pytanie, każdy egzemplarz miał podświetlenie progu czy nie, bo nic nie mogę u siebie znaleźć, żadnej żaróweczki ani nic

20141216_130036.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności