Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy w temacie passatów ponieważ od miesiąca jestem posiadaczem passata B5 FL z silnikiem turbodiesla 130 KM. Moje pytanie dotyczy sygnalizacji otwarcia drzwi przednich (lewe+prawe). Brak sygnalizacji na liczniku co za tym idzie brak podświetlenia przednich drzwi oraz podsufitki. Zamek centralny też się zamyka jeśli nie otworzymy drzwi tylnych albo bagażnika . Sprawdzałem moduł komfortu czy czasem jakoś woda nie podeszła i nie zawilgł , jednak wszystko z nim raczej ok. Czy moglibyście mi podsunąć jakieś rozwiązanie tej zagadki. Czy to czujniki w drzwiach padła razem lewy i prawe czy jednak może jakiś problem w oprogramowaniu. Pozdrawiam i oczekuje na podpowiedzi.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jestem nowy w temacie passatów ponieważ od miesiąca jestem posiadaczem passata B5 FL z silnikiem turbodiesla 130 KM. Moje pytanie dotyczy sygnalizacji otwarcia drzwi przednich (lewe+prawe). Brak sygnalizacji na liczniku co za tym idzie brak podświetlenia przednich drzwi oraz podsufitki. Zamek centralny też się zamyka jeśli nie otworzymy drzwi tylnych albo bagażnika . Sprawdzałem moduł komfortu czy czasem jakoś woda nie podeszła i nie zawilgł , jednak wszystko z nim raczej ok. Czy moglibyście mi podsunąć jakieś rozwiązanie tej zagadki. Czy to czujniki w drzwiach padła razem lewy i prawe czy jednak może jakiś problem w oprogramowaniu. Pozdrawiam i oczekuje na podpowiedzi.:-)

Sam moduł sprawdziłeś, a kable dochodzące do niego? Nie chodzi mi tutaj o same wtyczki, ale dalszą część wiązki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jestem nowy w temacie passatów ponieważ od miesiąca jestem posiadaczem passata B5 FL z silnikiem turbodiesla 130 KM. Moje pytanie dotyczy sygnalizacji otwarcia drzwi przednich (lewe+prawe). Brak sygnalizacji na liczniku co za tym idzie brak podświetlenia przednich drzwi oraz podsufitki. Zamek centralny też się zamyka jeśli nie otworzymy drzwi tylnych albo bagażnika . Sprawdzałem moduł komfortu czy czasem jakoś woda nie podeszła i nie zawilgł , jednak wszystko z nim raczej ok. Czy moglibyście mi podsunąć jakieś rozwiązanie tej zagadki. Czy to czujniki w drzwiach padła razem lewy i prawe czy jednak może jakiś problem w oprogramowaniu. Pozdrawiam i oczekuje na podpowiedzi.:-)

Temat stary jak świat,poczytaj dokładnie ten wątek a znajdziesz rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja w pasku swoim za 40 zl elektryk wstawił mi w słupek tradycyjny pstryczek do światła i spokój na wieki polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ja w pasku swoim za 40 zl elektryk wstawił mi w słupek tradycyjny pstryczek do światła i spokój na wieki polecam

 

Pisałem już o tym-to tylko półśrodek,poza tym jak na mój gust to wygórowana cena.Za mikrostyk płacisz około 10 zeta więc nie wiem czy aż tak się opłacało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w b5 kable łączące moduł komfortu na zgrzewkach porozczepiały się tam poszukaj , lub czujnik w drzwiach to możesz sprawdzić włanczając światła i otwierając drzwi jak włączy się brzęczek to raczej ok o ile się nie myle to są te same krańcówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mikrostyk kosztuje 10 zl ale z wstawieniem zabulłem 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego mikrostyk kosztuje 10 zl ale z wstawieniem zabulłem 200 zł

 

Za dużo jak na mój gust,z resztą spokojnie można to sobie zrobić wg opisu na forum :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego mikrostyk kosztuje 10 zl ale z wstawieniem zabulłem 200 zł

no a nowy zamek na alledrogo dobry zamiennik 70,00zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oświetlenie padło całkiem. Nie świeci żadna lampka przy otwieraniu drzwi, wyciągnięciu kluczyka... Nawet ręcznie nie da się zapalić żadnej lampki. Po za tym wszystko inne działa: brzęczek, szyby, lusterka. Gdzie mam szukać przyczyny? nie chciał bym bez potrzeby rozbierać drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie oświetlenie padło całkiem. Nie świeci żadna lampka przy otwieraniu drzwi, wyciągnięciu kluczyka... Nawet ręcznie nie da się zapalić żadnej lampki. Po za tym wszystko inne działa: brzęczek, szyby, lusterka. Gdzie mam szukać przyczyny? nie chciał bym bez potrzeby rozbierać drzwi.

 

W bezpiecznikach :hyhy

Od modułu są trzy ;)

TU MASZ opis co i gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dziś nr. 6, 14, 38. Są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem dziś nr. 6, 14, 38. Są OK.

 

W takim razie dobierz się do modułu i posprawdzaj wsio wokoło,kabelki,połączenia a i moduł w środku też by wypadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jestem nowy w temacie passatów ponieważ od miesiąca jestem posiadaczem passata B5 FL z silnikiem turbodiesla 130 KM. Moje pytanie dotyczy sygnalizacji otwarcia drzwi przednich (lewe+prawe). Brak sygnalizacji na liczniku co za tym idzie brak podświetlenia przednich drzwi oraz podsufitki. Zamek centralny też się zamyka jeśli nie otworzymy drzwi tylnych albo bagażnika . Sprawdzałem moduł komfortu czy czasem jakoś woda nie podeszła i nie zawilgł , jednak wszystko z nim raczej ok. Czy moglibyście mi podsunąć jakieś rozwiązanie tej zagadki. Czy to czujniki w drzwiach padła razem lewy i prawe czy jednak może jakiś problem w oprogramowaniu. Pozdrawiam i oczekuje na podpowiedzi.:-)

 

Cześć

Identyczny problem rozwiązałem w sobotę - nawaliła krańcówka w drzwiach a konkretnie pękają lutowania mikrowyłączników w zamku - wystarczy przelutować i po temacie. Niestety żeby się do tego dobrać potrzeba trochę czasu, cierpliwości i uwagi żeby potem wszystko do kupy poskładać. U mnie się udało i teraz działa bez zarzutu. W necie znalazłem kilka anglojęzycznych instrukcji ze zdjęciami - poszukaj. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W necie znalazłem kilka anglojęzycznych instrukcji ze zdjęciami - poszukaj. Pozdrawiam.
A po co błąkać się po necie skoro na Forum taki temat istnieje ? - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?18834-Rozbiórka-drzwi-i-naprawa-zamka-Almannah-dla-potomnych-)&highlight=zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dosyć już zostało napisane,wsio już jest więc wystarczy poszukać a nie pisać ponownie tego,co i tak już jest.

Proszę o zamknięcie tematu.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ale do rzeczy. Od jakiegoś czasu nie zapalało mi się oświetlenie wewnętrzne po otwarciu drzwi przednich pasażera. Temat znany pierwsze skojarzenie zimne luty w zamku, albo padnięty mikrostyk. Naprawiałem już inne zamki w passatach więc to nie problem. Rozebrałem drzwi dobrałem się do zamka i .... w zasadzie wszystko okej. No, ale skoro już go miałem rozebranego to poprawiłem wszystkie luty. Zacząłem składać drzwi i przypadkiem dostrzegłem, że przy otwartych drzwiach nie świeci mi oświetlenie wewnętrzne, a żarówka pod drzwiami ledwo się żarzy. W momencie w którym odłączyłem dolną lampkę wszystko zaczęło działać jak należy. Nawet po wymianie żarówki po podłączeniu tej lampki ponownie żaróweczka tylko żarzyła a oświetlenie wewnętrzne nie włączało się, po odpięciu wszystko działa jak należy. Myślę, że to jest temat dla jakiegoś elektryka a ja niestety nim nie jestem.

 

Może jakieś sugestie????

Edytowane przez rainman777
Już OPEN ;). Przeniesiony re. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody do lampki z żarzącą się żarówką. Może masz gdzieś przebicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbieralem kiedys zamek, sprawdzalem luty i mikrostyki i niby wszystko bylo ok, a podstwietlenie pod drzwiami nadal nie swieci ani z przodu ani z tylu. Czy za podswietlenie pod drzwami wszystkimi odpowiada zamek kierowcy? Jezeli go wymienie powinno dac efekt?

mam jeszcze jeden problem - gdy ustawie lampki nad glową z tylu i lampke z przodu na otwarte drzwi to swieci tylko przy otwieraniu drzwi kierowcy, czy nie powinno przy wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moduł komfortu na swoim miejscu i suchy czysty i styki ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności