Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dubol

Panowie mam b6 i podobny problem przy otwartych drzwiach nie działa oświetlenie wnętrza kontrolka otwartych drzwi działa ,przy ręcznym włączeniu świeci może coś z ściemniaczem nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam b6 i podobny problem przy otwartych drzwiach nie działa oświetlenie wnętrza kontrolka otwartych drzwi działa ,przy ręcznym włączeniu świeci może coś z ściemniaczem nie tak
zły dział

sprawdź błędy

sprawdź przewody przy słupku/progu kierowcy

jeśli masz to moduł komfortu też oblukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może moja podpowiedź pomoże. W moim 3B z 2000r oświetlenie wewnętrzne działało prawidłowo podczas otwierania poszczególnych drzwi. Nie działało czasami oświetlenie wnętrza gdy otwierałem drzwi kierowcy i żadna lampka pod drzwiami. Zacząłem myśleć i czytać forum. Rozebrałem "drzwi" i wyjąłem klips mikrostyka z zamka. Wyjąłem mikrostyk i rozebrałem - nie jest to trudne. W mikrostyku było trochę smaru od zamka oraz styki były zaśniedziałe. Po wyczyszczeniu środka i styków oświetlenie pod drzwiami i drzwi kierowcy w pełni wróciły do życia. Mikrostyk to nic innego jak przełącznik hebelkowy gdzie przy zamkniętych drzwiach zwarty jest jeden styk, a przy otwartych drugi styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Zakupiłem wczoraj VW Passata B5 FL z 2002 r. Gdy zakupię alu, pochwalę się nim :) Chciałbym wymienić żarówkę / dobrać się do niej z zmierzyć czy V dochodzi, w podświetleniu progowym w drzwiach od strony pasażera przód. Po otwarciu i zamknięciu, oświetlenie wew reaguje, na desce pojawia się ikonka. Wygląda, że żarówka padła. Czy muszę ściągać cały boczek czy można dostać się do niej od dołu?

pozdrawiam

 

BTW: raz się przejechałem paskiem qmpla - zakochałem się z nim i go kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Zakupiłem wczoraj VW Passata B5 FL z 2002 r. Gdy zakupię alu, pochwalę się nim :) Chciałbym wymienić żarówkę / dobrać się do niej z zmierzyć czy V dochodzi, w podświetleniu progowym w drzwiach od strony pasażera przód. Po otwarciu i zamknięciu, oświetlenie wew reaguje, na desce pojawia się ikonka. Wygląda, że żarówka padła. Czy muszę ściągać cały boczek czy można dostać się do niej od dołu?

pozdrawiam

 

BTW: raz się przejechałem paskiem qmpla - zakochałem się z nim i go kupilem.

nie wystarczy podważyć od strony słupka środkowego i wyskoczy oprawka z żarówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wystarczy podważyć od strony słupka środkowego i wyskoczy oprawka z żarówką
Wybacz Rafał,że Cię poprawiam ale powinno być -

nie,wystarczy podważyć lampkę od strony słupka środkowego i wyskoczy oprawka z żarówką.

Ta mała kreseczka zwana przecinkiem całkowicie zmienia sens zdania.

Pozdrawiam,Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) dokładnie, byłem przed chwilą sprawdzić i faktycznie lekko wychodzi. Ale nie dochodzi do kostki "V", więc pozostaje rozebrać boczek :/

Trudno, dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może być walnięty czujnik w zamku, albo wyrobiona krańcówka zamka.

Można podobno krańcówkę jakoś na krótko zrobić jeżeli czujnik jest sprawny oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedna z bolączek B5 mnie dopadła? Czytałem gdzieś o wiązce kabli z modułu komfortu, która potrafi się "rozpaść". Ale poszukam dokładniej, czy to jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po parodniowych deszczach miałem mała powódź w aucie na dywanikach mokro od strony kierowcy gdy przyszły słoneczne dni osuszyłem podniosłem dywaniki osuszyłem moduł komfortu lecz wtyczki nie wyjmowałem bo nie wiem czy trzeba najpierw otworzyć pokrywe, czy poprostu pociągnąć za wiązke? dziś zauważyłem brak oświetlenia progu od strony pasażera reszta działa pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy trzeba najpierw otworzyć pokrywe, czy poprostu pociągnąć za wiązke?

Najpierw otwierasz pokrywę, a dopiero później rozłączasz wtykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli u mnie można dobrać sie do komfortu i zobaczyć połączenia do oświetlenia progu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czyli u mnie można dobrać sie do komfortu i zobaczyć połączenia do oświetlenia progu?

A czemu niby nie można było by się dobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał Poochini Zobacz post

Witam

Czyli u mnie można dobrać sie do komfortu i zobaczyć połączenia do oświetlenia progu?

A czemu niby nie można było by się dobrać?

Tak tylko napisałem... Nie jestem czy dobrze wyczytałem, że ośw progu po otwarciu konkretnych drzwi "wychodzi" z modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poochini, jak nie święci Ci oświetlenie dolne drzwi to sprawdź krańcówkę i zimne luty w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poochini, jak nie święci Ci oświetlenie dolne drzwi to sprawdź krańcówkę i zimne luty w zamku.

 

Po otwarciu i zamknięciu, oświetlenie wew reaguje, na desce pojawia się ikonka.

 

Jeżeli światło wewnątrz reaguje prawidłowo to krańcówka jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sygnalizacja otw drzwi, oświetlenie w kabinie działa. Nie dochodzi "V" do wtyczki.

Znalazłem stronę

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Gdzie jest opisane jak rozebrać boczek. Sprawdzę wcześniej czy nie dochodzi "V" czy masa. Looknę gdzieś w schematy, odnośnie podpięcia się pod ośw wew. Ew skąd wychodzi "V" do wtyczki.

dzieki za rady jakby coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy,

 

mam pytanie, w moim pasku mam centralny ale bez pilota, z drzwi pasarzera i z klapy tylniej zamek dziala jak powinien ale u kierowcy otwiera i zamyka tylko drzwi kierowcy(czasem zaskoczy ze dziala ale jest to 1,2 na 10 razy) pozatym lampka progowa nie zawsze dziala i ostatnio nie dziala buzzer ostrzegawczy o zalaczonych swiatlach,

pozatym od momentu kupna nie dziala skladanie lusterek zewnetrznych,

 

naczytalem sie duzo ale ciezko mi znalezc przypadek taki jak moj, jak moge sprawdzic czy to mikrostyk czy inna usterka, gdzie ten mikrostyk się znajduje i jakie inne punkty nalezy sprawdzic oraz na co musze zwrocic jeszcze uwage???

 

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że ktoś sugerował sprawdzenie przewodów przy słupku kierowcy? Szukać tego w okolicach nóg na dole (bez skojarzeń proszę :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze rozumiem, że ktoś sugerował sprawdzenie przewodów przy słupku kierowcy? Szukać tego w okolicach nóg na dole (bez skojarzeń proszę :D).
tak słupek/próg przewody w ori otulinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności