Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z działaniem podswietlenia wnetrza oraz lampek pod drzwiami.

Czasami wszystko działa, a czasem wogóle.

Dzisiaj jak wszedłem do auta to podswietlenie wnetrza auta działało oraz lampki pod drzwiami, ale podczas jazdy jak sie zatrzymałem i chciałem zapalić oswietlenie wnetrza auta zauwazyłem że nie działa, zatrzymałem sie na poboczu i po otworzenie jakichkolwiek drzwi zauwazyłem tez że lampa sie nie swieci, oraz oswietlenie w bagazniku.

Po kilku godzinach znowu wszystko działało, a za kilka minut zauwazyłem że znowu niedziała.

Zauwazyłem tez że gdy nie działa podswietlenie wnetrza auta to podczas zamykania drzwi z pilota nie mrygaja kierunki, a mrygały.

Gdzie szukać przyczyny.

Nie wiem czy ma to coś wspólnego, ale zaczęło tak sie dziać po wymianie czujnika temperatury cieczy podającego sygnał na wskaźnik.

Może to tylko przypadek, ale nie wiem gdzie leży problem.

Bardzo proszę o jakieś sugestie.

 

Nadmieniam, że raz działa wszystko dobrze , a po jakimś czasie ponownie nie i tak w kółko.

Zacznij od sprawdzenia modułu komfortu i wiazki od niego idącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, inaczej się do nich nie dobierzesz

 

Masakra z tymi zamkami .... że nie mogli normalnej krańcówki wymyślić... Już zmieniałem kiedyś zamek w jednych drzwiach i dziękuję za zabawę z rozbieraniem.... ktoś bardzo mądry to wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj - demontaż zamka trwa około 10-15 minut. Gorzej z montażem - proponuję zaopatrzyć się w D-kształtną uszczelkę do okien, bo montaż blachy do drzwi na silikon to druciarstwo.

 

U mnie krótko po naprawieniu krańcówek zdechła wiązka pod fotelem kierowcy. Dopiero co polutowałem około 10 punktów łączeń. Dla humoru muszę powiedzieć, że pod nogami pasażera też są jakieś łączenia, więc warto to polutować za jednym zamachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie włącza mi się oświetlenie wewnętrzne tylko przy otwieraniu drzwi przednich pasażera. Z tego co czytałem to krańcówka w zamku. Jeśli tak to czy da się to wyczyścić a jeśli nie to czy trzeba cały zamek zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna spróbować, ale w większości przypadków wymiana mikrostyku ostatecznie zaś całego zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie działało mi podświetlenie drzwi przednich prawych i lewych oraz brak brzęczka od świateł po rozebraniu zamka nie mogłem go poskładać jak ktos potrzebuje mikrostyki i ta cała reszte to oddam w dobre ręce albo hasiok

po wymianie lewego zamka na nowy działa brzęczek i podświetlenie lecz w prawych drzwiach nie działa podświetlenie czyli tam też mikro przełacznik jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli tam też mikro przełacznik jest???

 

We wszystkich drzwiach jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam nie działało mi podświetlenie drzwi przednich prawych i lewych oraz brak brzęczka od świateł po rozebraniu zamka nie mogłem go poskładać jak ktos potrzebuje mikrostyki i ta cała reszte to oddam w dobre ręce albo hasiok

po wymianie lewego zamka na nowy działa brzęczek i podświetlenie lecz w prawych drzwiach nie działa podświetlenie czyli tam też mikro przełacznik jest???

 

Kolego a gdzie zakupiłeś nowy zamek i w jakiej cenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a gdzie zakupiłeś nowy zamek i w jakiej cenie ??

 

Też zmieniałem zamek ( w kwietniu tego roku) a zamek brałem stąd http://allegro.pl/show_item.php?item=5015277927

 

Póki co (odpukać) wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wymieniałeś zamek ? ile czasu zeszło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam wymieniałeś zamek ? ile czasu zeszło ?

 

Tak, sam. 20minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wprawy, ja pierwszy raz tył zdejmowałem 3 godziny jako totalny laik nie mowiąc już o montażu bolca w szybie, a ile się na denerwowałem :-). Zdjęcie przodu to 10 minut roboty bo o wiele szybciej się wyjmuje szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ,miałem ten sam problem z drzwiami kierowcy brak oświetlenia i brzęczka.Rozebrałem zamek okazało się, że

bieżnia o mikrostyku jest już tak wytarta że nic z tym nie zrobi.Żeby uratować zamek odnalazłem kabelek od tej krańcówki wchodzący z drzwi przez słupek do środka auta wywiercilem na słupku otwór 8mm i zamontowałem wyłącznik drzwiowy uniwersalny.Podłączyłem go pod odszukany wcześniej kabelek i wszystko śmiga aż miło łącznie z alarmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat ,miałem ten sam problem z drzwiami kierowcy brak oświetlenia i brzęczka.Rozebrałem zamek okazało się, że

bieżnia o mikrostyku jest już tak wytarta że nic z tym nie zrobi.Żeby uratować zamek odnalazłem kabelek od tej krańcówki wchodzący z drzwi przez słupek do środka auta wywiercilem na słupku otwór 8mm i zamontowałem wyłącznik drzwiowy uniwersalny.Podłączyłem go pod odszukany wcześniej kabelek i wszystko śmiga aż miło łącznie z alarmem

Nie łatwiej było nowy mikrstyk albo zamek zalozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do wątku .

 

chodzi o Passata b5 wersja basic 1.8t 97r. chodzi mi o oświetlenie wnętrza pojazdu . Przed tygodniem wszystko było ok ale nie dawno zaczęło się coś psuć. Gdy otworzę drzwi światła się zapalają lecz nie chcą zgasnąć co powinno nastąpić po pewnym czasie. Sprawdziłem moduł i jest ok styk się załącza na przekaźniku w module lecz nie chce już się rozłączyć. Uwaga jeszcze odnośnie drzwi to światło zapala sie tylko i wyłącznie gdy otwieram drzwi przednie i tyle od strony pasażera. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mam taki problem. Po otwarciu drzwi pokazuje się informacja na desce rozdzielczej, działa także brzęczyk. Po otwarciu każdych drzwi (sedan), działa podświetlenie od spodu. Problem w tym ,że w kabinie nie zaświeca się po otwarciu drzwi światło. Żadne drzwi nie uruchamiają światła na podsufitce we wnętrzu pojazdu. Natomiast co ciekawe, światło kabinowe można włączyć używając przesuwki nad kierowcą, czy też z tyłu nad każdym pasażerem. W bagażniku światło działa po uchyleniu klapy. Nawet nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki problem. Po otwarciu drzwi pokazuje się informacja na desce rozdzielczej, działa także brzęczyk. Po otwarciu każdych drzwi (sedan), działa podświetlenie od spodu. Problem w tym ,że w kabinie nie zaświeca się po otwarciu drzwi światło. Żadne drzwi nie uruchamiają światła na podsufitce we wnętrzu pojazdu. Natomiast co ciekawe, światło kabinowe można włączyć używając przesuwki nad kierowcą, czy też z tyłu nad każdym pasażerem. W bagażniku światło działa po uchyleniu klapy. Nawet nie wiem gdzie szukać przyczyny.

 

Do sprawdzenia wiązki przy samym module i moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej

Ja mam taki problem. Po otwarciu drzwi pokazuje się informacja na desce rozdzielczej, działa także brzęczyk. Po otwarciu każdych drzwi (sedan), działa podświetlenie od spodu. Problem w tym ,że w kabinie nie zaświeca się po otwarciu drzwi światło. Żadne drzwi nie uruchamiają światła na podsufitce we wnętrzu pojazdu. Natomiast co ciekawe, światło kabinowe można włączyć używając przesuwki nad kierowcą, czy też z tyłu nad każdym pasażerem. W bagażniku światło działa po uchyleniu klapy. Nawet nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Tak jak Mateusz pisze, do sprawdzenia moduł i wiązka. Miałem tak samo, wszystko działało, jedynie migotaly tylne lampki po włączeniu przyciskiem i oświetlenie wnętrza nie włączalo sie po otworzeniu drzwi, a cała reszta lampek i brzeczyk działały. Przyczyna migajacych lampek byla przerdzewiala niebieska kostka w slupku

 

d4bdb5ce219ce0b807dcd6c70ef0c973.jpg

 

Oświetlenie nie włączalo sie przez przeżarty niemal w całości moduł, az sie dziwie że reszta rzeczy działała.

 

983c6657cde26866a35cbdfb729d8b22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zabierającym się za wymianę mikrowłącznika w zamku, radzę zaopatrzyć się w żywicę epoksydową albo inną izolującą masę uszczelniającą.

 

U mnie rok po wymianie mikrowłącznika (oryginalny Saia Burges) zaczęły migać lampka progowa i w podsufitce.

Po zdemontowaniu zamka okazało się, że między blaszkami przyłączeniowymi w mikrostyku powstał zielonkawy nalot, który przewodził prąd "na skróty". Problem rozwiązałem przez ucięcie jednego zbędnego przyłącza, a całość zasmarowałem żywicą epoksydową, co zabezpiecza metal przez wilgocią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności