Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2023 o 14:55, Kur2 napisał:

Cześć. Zabrałem się za aktywację tja. Już na początku problem. Instrukcja mówi 

1. Wybież sterownik A5

2. Bajt 16, bit 5(sta)

Jestem w sterowniku a5 no i nie widzę Bit5 tylko bit 4, bit6 i bit7

Zdjęcie do wglądu

20230624_144558.jpg

Musisz kupić Audi na platformie MLB to znajdziesz te bity. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie binarnie tego wpisać ?

10110100

Jeśli masz aktywować bit5 to w szóstej cyfrze w ciągu binarnym (licząc od prawej strony) zmieniasz z 0 na 1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jeżutp napisał:

A nie da sie binarnie tego wpisać ?

10110100

Jeśli masz aktywować bit5 to w szóstej cyfrze w ciągu binarnym (licząc od prawej strony) zmieniasz z 0 na 1

 

No ale po co jak korzysta ze złej instrukcji? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2023 o 17:20, jeżutp napisał:

Korzystałem z tej instrukcji, a pisze w niej że to kodowanie dla vw, a tu nagle że mam kupić audi. Nawet ktoś napisał że aktywował sobie tja. No i teraz już nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno nie bylem posiadaczem paska no ale dzieki burmistrzowi Londynu i pracujac w strefie znow jestem tym szczesliwcem. W mysl zasady lepszem jest wrogiem dobrego i majac nieco zbednego czasu w niestresujacej pracy zaczolem kombinowac z licznikiem lcd ktorego nabylem w dosc przystepnej cenie. Niestety skonczylo sie to rozkodowaniem kilku modulow i mnostwem bledow z ktorych nie moge ogarnac kilku. Stary licznik na miejscu z powrotrm. Najbardziej uciazliwym jest martwa klapa od bagaznika ktora teraz nie reaguje na nic ani na przycisk ani na reczne otwarcie ani na przycisk z pilota. Bezpieczniki sprawdzone. Ma ktos bardziej doswiadczony  jakis pomysl gdzie mozna by tego poszukac? Jest to zwykly sedan bez elektrycznego bagaznika. W zawartm logu jest kilka innych bledow ale najbardziej zalezy mi na problemie z klapa. 

Scan-WVWZZZ3CZGE081479-20230626-0857-196192km-121908mi.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak - ja nie znam się na kodowaniach, jedyne co robiłem to proste rzeczy typu "pamięć czegośtam" czy zimniejsze powietrze z klimy - za pomocą OBD11. Często za pomocą aplikacji tam dostępnych. Ale kodowanie takich rzeczy jak TJA czy czegokolwiek gdzie w grę wchodzą kamerki, zostawiłbym profesjonalistom. Np. Eldarowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinsen a wiesz może jak zmienić kodowanie żeby klima tak nie chłodziła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem programista ze mnie żaden. Jak jest dobry opis można coś pozmmieniać/przekodować w aucie. TJA zostawię w spokoju, wyższa szkoła jazdy. Popatrzyłem dalej co mówi ta instrukcja, niestety w innych sterownikach bity które trzeba zmienić też nie są widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, borus84 napisał:

twinsen a wiesz może jak zmienić kodowanie żeby klima tak nie chłodziła ?

Mam nadzieję, że to oczywiste, ale najprościej to zrobić, wchodząc w MENU klimatyzacji (środkowa gałka klimatronika). Znajdziesz tam coś takiego jak "profil klimatyzacji", jest to ustawienie mocy dmuchawy w trybie AUTO. Masz wybór pomiędzy "delikatnie", "średnio" i "intensywnie".

Zwykle to powinno wystarczyć, ale jeśli to za mało, to dopiero sięgamy do kodowania. Warto jednak być świadomym, co się zmienia, bo namieszać można bardzo łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione na delikatnie dlatego potrzebuje kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kur2 napisał:

Że tak powiem programista ze mnie żaden. Jak jest dobry opis można coś pozmmieniać/przekodować w aucie. TJA zostawię w spokoju, wyższa szkoła jazdy. Popatrzyłem dalej co mówi ta instrukcja, niestety w innych sterownikach bity które trzeba zmienić też nie są widoczne.

Bo masz instrukcję do Audi która nie działa w Passacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, borus84 napisał:

Mam ustawione na delikatnie dlatego potrzebuje kodowanie

W sterowniku klimy długie kodowanie i szukaj "cośtam for hot countries" i sobie ustaw.

10 godzin temu, JanekM napisał:

Mam nadzieję, że to oczywiste, ale najprościej to zrobić, wchodząc w MENU klimatyzacji (środkowa gałka klimatronika). Znajdziesz tam coś takiego jak "profil klimatyzacji", jest to ustawienie mocy dmuchawy w trybie AUTO. Masz wybór pomiędzy "delikatnie", "średnio" i "intensywnie".

Zwykle to powinno wystarczyć, ale jeśli to za mało, to dopiero sięgamy do kodowania. Warto jednak być świadomym, co się zmienia, bo namieszać można bardzo łatwo.

To działa tylko z oryginalnym panelem klimy, u mnie niestety trzeba było kodować. W sensie - miałem dokładane Webasto i do tego jest inny panel. Webasto działa, ale traci się np. profile klimy.

Ja straciłem też ustawienie "Ręcznie/Auto/OFF" z ekranu. Klawisze panela działają, jest AUTO, przekręcenie czegoś przestawia na manual a temperatura max w lewo to OFF.

Zgaduję, bo ekspertem nie jestem - że w wielu autach gdzie coś się dokłada, nie jest to opcja przewidziana przez VAG w opcjach wyposażenia (w zestawie opcji, które sprzedają).

I co prawda wszystko działa bo CAN zawsze będzie działał jak w gateway zakodujemy sterowniki, natomiast możemy stracić pewne opcje których po prostu nie ma w oprogramowaniu.

Bo np. auto bez Webasto z REST, ma profile klimy, a np. Webasto występuję np. w Alltracku gdzie jest inny panel, i tam to w oprogramowaniu jest. Przełożysz panel - opcji nie będzie.

Chyba że źle to rozumiem @Eldar :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podpowiedzcie mi czy da radę zmienić grafikę na analogowych zegarach?

W Passasie z 2015r miałem zegary kolorowe "trójwymiarowe" np obraz auta po otwarciu drzwi wygląda m.in. tak

obraz.png.578864bad6919cf190c6baaaffe522c0.png

 

od wczoraj mam wersję poliftową z 2020r i zegary są jakby z poprzedniej generacji, płaskie, czarno-białe, o takie

obraz.png.e6e555ea04848dae0c2a1a4c70f49621.png

 

Proszę, powiedzcie że da się to zmienić bo czuję się jakbym się do passata b6 przesiadł...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba cały licznik zmienić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra. Normalnie VW by się wstydziło by w takim aucie takie zegary wstawiać :/ Kolejnym zaskoczeniem była jednostka radia - niby discovery media z navi, AA itd a w schowku jednostka bez zmieniarki CD czy slotów na kartę SD :/

No nic, auto w leasingu więc wymiana zegarów raczej odpada :( Ale z ciekawości dopytam czy na nich też jest ochrona komponentu czy to byłby prosty swap? @Eldar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, shibby napisał:

masakra. Normalnie VW by się wstydziło by w takim aucie takie zegary wstawiać :/ Kolejnym zaskoczeniem była jednostka radia - niby discovery media z navi, AA itd a w schowku jednostka bez zmieniarki CD czy slotów na kartę SD :/

No nic, auto w leasingu więc wymiana zegarów raczej odpada :( Ale z ciekawości dopytam czy na nich też jest ochrona komponentu czy to byłby prosty swap? @Eldar?

MIB3 jest online więc nie trzeba przestarzałych slotów  :D :D :D 
Używani licznik to 2 dni zabawy z wymianą bo trzeba pisać maila do VW o zgodę na dopisanie używanego komponentu immobiliser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eldar napisał:

więc nie trzeba przestarzałych slotów  :D :D :D

niby tak ale jednak sporo starszej muzy mam na karcie SD :D Jak na złość wszystkie porty USB są już w standardzie USB-C, więc i pena nie podłączę (nie bez adapterków). Muszę zobaczyć czy AA zadziała przez Hub USB :D Wtedy do podłokietnika poleciałby HUB, do niego pendrive i Motorola MA1 (bezprzewodowe AA).
 

4 minuty temu, Eldar napisał:

Używani licznik to 2 dni zabawy z wymianą bo trzeba pisać maila do VW o zgodę na dopisanie używanego komponentu immobiliser.

No to tym bardziej odpada... Jeszcze jakby to był prosty swap, gdzie w każdej chwili łatwo mogę sam przywrócić stan oryginalny to może i bym się zdecydował a tak to muszę przełknąć "downgrade" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2023 o 15:50, Kur2 napisał:

. Doczytałem że w mqb do aktywacji tja vcds nie wystarczy. Rezygnuję z operacji. Pozdrawiam

 

Samo OBD11 też nie wystarczy, bo do TJA trzeba zrobić parametryzację kamery, do czego potrzebne jest VCP. Natomiast umie to zrobić aplikacja CarScanner ze złączem ELM327 - ja zrobiłem i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś czy mozna zakodowac aby Lane Assist nie wymuszal na nas w tak krótkim czasie złapania kierownicy podczas jazdy ? U mnie po 10 sek system krzyczy zeby złapac kierownice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pliki parametryzacji które wydłużają czas do 60s. Trzeba wgrać i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności