Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Wowo napisał:

A trzeci też do mijania. Na światłach mijania świecą po dwa moduły z każdej strony. Mam takie światła, są niezłe, ale brak automatycznego poziomowania oraz gałki do ręcznego (trzeba 7-8 kliknięć w menu by zmienić) to dramat, głupota i dno. 

Dzięki za odpowiedzi.

Pomyśl że w nowych Octaviach wyłączanie Start Stop jest tylko w menu radia. Tak samo jak sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...spokojnie, za 5 lat dojdą do cudownych wniosków jak francuzi i przywrócą przyciski.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona ma tak samo w nowym Golfie. Średnio wygodne to jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do świateł - dla tych nowych LED Basic strumień powinien być poniżej 2000lm, ponieważ ani samopoziobowania ani spryskiwaczy nie ma. Więc choć subiektywnie świecą ładnie, światła jest mniej niż przy ksenonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem. Niemieccy producenci już znaleźli lukę w przepisach i LED nie musi być mieć spryskiwaczy oraz poziomowania. Jeśli strumień jest podzielony na kilka źródeł (tutaj jak widzę na 3) to patrzą na każde z osobna. Limit w takim wypadku dzielimy przez liczbę źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odczucie subiektywne odpowiada faktom - a to spryciarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata z LED Top (przedlift) i LED Basic (polift) - gdy stoja w garazu to poliftowy subiektywnie swieci jasniej. Ma tez chyba nieco mniej niebieska barwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze temat był już poruszany ale Jak by ktoś miał problem ze zbyt krótko świecącymi światłami Top Led to polecam podjechać na stacje diagnostyczna i podciągnąć trochę światła (oczywiście w granicach normy) ja dzisiaj to zrobiłem j powiem szczerze ze poprawa jest duża w końcu nie jeżdżę na ślepo ? u mnie światła były ustawione trochę poniżej dopuszczalnej granicy , widocznie fabryczne ustawienie jest dość asekuracyjne żeby nikogo nie oślepiać bo same światła są dość mocne. 

Edytowane przez BartekV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie

Chciałbym podnieść troszkę światła, następnie sprawdzę na oskp czy jest ok. Na filmiku wrzuconym na stronie pierwszej, 12 minuta, serwisant kręci śrubkę bliżej środka lampy. Ale Kolega @szylton na stronie 3 tematu sugerował:

 

Cytat

taki hint, że w czasie sprawdzania trzeba przysuwać ten miernik tylko do zewnętrznych soczewek, zarówno w trybie ECO jak i SPORT, bo to one odpowiedzialne są za realizację tego niesymetrycznego"schodka". Do wewnętrznych nie ma sensu bo one tylko symetrycznie oświetlają.

To którą śrubą operować? Muszę je delikatnie unieść, bo jadąc wieczorem, bez włączonego DLA, jest po prostu dramat. A nie chcę walić mocnym światłem za każdym razem jak jest ciemno.

Wrzucam zdjęcie z zaznaczonymi śrubami:

 

regulacja 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Pytanie techniczne, dotyczące lamp full LED w passku 2015r. Auto po kolizji, prawa lampa cała. Muszę kupić lewą, bo został z niej tylko jeden moduł i soczewka. Prawa lampa ma symbol widoczny na załączonym zdjęciu. Moje pytanie, jakie ma znaczenie litera po numerze? U mnie jest "C". Czy może być lampa z oznaczeniem np. G? H? Na co zwrócić uwagę szukając tej lewej do kompletu?IMG_20210530_203059.thumb.jpg.1f9f4deb8e26e45e30e52c102d61f6ae.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wiem co jest grane ale wcześniej miałem lekko podniesione mijania i wycinanie na długich działało bardzo dobrze i szybko. Po przeglądzie w ASO i wymianie szyby przedniej coś chyba namieszali i teraz żeby drogowe+wycinanie działało jak wcześniej to muszę mieć dość mocno podniesione mijania ale to nie może tak być bo są za wysoko .Jak obniżę do serii to wycinanie  nie działa tylko długie po prostu przygasają .Czy mogli coś pozmieniać w kodowaniu ??? Wcześniej jazda była mega przyjemna, a teraz lipa. Czy na OBD11 da się sprawdzić czy ktoś coś grzebał przy ustawieniach ???   Poza tym normalnie przełącznik jest na AUTO, tryb sport itd, wcześniej miałem tak że na sport wycinanie jakby działało bardziej dynamicznie niż na standard.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie choć odpowiedź jest raczej oczywista -  reflektory wyglądają jak Top Led (są soczewki) ale nie ma żadnej kamery. Handlarski Passat Janusz&Mirek edition? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, radekrp90 said:

Takie szybkie pytanie choć odpowiedź jest raczej oczywista -  reflektory wyglądają jak Top Led (są soczewki) ale nie ma żadnej kamery. Handlarski Passat Janusz&Mirek edition? :D

To nie jest oczywiste - są pasaty z LED i TOP LED. W top LED masz kamerę, natomiast bez kamery to zwykle LED, które wyglądają identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w numerach części jest LED (odbłyśnik) albo Top Led (soczewka) z kodem 8IT jesli dobrze pamiętam. Nie ma dwóch numerów reflektorów z soczewkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, radekrp90 napisał:

Takie szybkie pytanie choć odpowiedź jest raczej oczywista -  reflektory wyglądają jak Top Led (są soczewki) ale nie ma żadnej kamery. Handlarski Passat Janusz&Mirek edition? :D

Masz światła Top Led bez DLA czyli bez wycinania wiązki światła. Masz możliwość dołożenia kamerki w szybę oraz dokodowania DLA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego auta. Tak zaintrygowało mnie kilka aut z ogłoszeń. Pewnie fronty były w komplecie tańsze niż same lampy zgodne z VIN.

Podobne widoki są w Audi C7 - Matrix LED, zwykłe lampy tylne i goła szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy widziałem B8 na zagranicznych numerach które miały top ledy ale be kamery z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wymieniłem lampy przednie z halogenów na Led Low, zrobiłem jako taką konfiguracje w BCM, tak jak mi się wydawało że powinno być, ale jednak nie wszystko zachowuje się tak jak powinno. 

Czy mógłby ktoś wrzucić mi oryginalną konfiguracje kanałów Leuchte w BCM dla takich lamp? 

Mam jeszcze dodatkowe pytanie odnośnie działania paska LED w lampach LED Low, tzn. czy włączając kierunkowskaz to biały pasek z ledami gaśnie czy nie? Bo w tym momencie gdy jadę na dziennych to ledy gasną gdy włączam kierunkowskaz, natomiast gdy przełączę światła na mijania to wtedy nie gaśnie led gdy włączam kierunek. Mógłby jakiś użytkownik passata z takimi lampami odpisać jak to wygląda?  Dzięki 

Edit

Nikt nie jest w stanie sprawdzić na swoim samochodzie jak to działa? W tym momencie mam zakodowane tak że led drl gaśnie przy kierunkowskazie ale jednocześnie gasną też pozycyjne. Czy to jest tak jak fabrycznie? Mowa o led low/basic. 

Edytowane przez pogromca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie czy ktoś w passacie b8 wymieniał lampy ze zwykłych na LED Basic ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Korzystałem z usługi u kolegi z Kalwarii Zebrzydowskiej. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności