Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, yocker napisał:

Witam wszystkich mam pytanie czy ktoś w passacie b8 wymieniał lampy ze zwykłych na LED Basic ?

 

Ja wymieniałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2021 o 19:02, przemekg napisał:

Panowie mam pytanie

Chciałbym podnieść troszkę światła, następnie sprawdzę na oskp czy jest ok. Na filmiku wrzuconym na stronie pierwszej, 12 minuta, serwisant kręci śrubkę bliżej środka lampy. Ale Kolega @szylton na stronie 3 tematu sugerował:

 

To którą śrubą operować? Muszę je delikatnie unieść, bo jadąc wieczorem, bez włączonego DLA, jest po prostu dramat. A nie chcę walić mocnym światłem za każdym razem jak jest ciemno.

Wrzucam zdjęcie z zaznaczonymi śrubami:

 

regulacja 1.jpg

Witam,

przede wszystkim niniejszym witam się z Forumowiczami pierwszym postem: miesiąc temu kupiłem B8 1.8 TSI 180 KM Highline z 2016 r., z 80 tkm przebiegu, a że pytań masa, to pojawię się z kilkoma (sygnalizuję np. temat ciśnienia w oponach, czy tuningu), a może gdzieś tam pomogę.

Przechodząc do rzeczy w tym wątku: mając ten sam problem ze zbyt niskim (subiektywnie) poziomem świateł TOP-LED biorąc pod uwagę, że tego typu regulacja powinna być intuicyjna uznałem, że właściwe jest użycie śruby bardziej dostępnej (a "ta po lewej" jest wyżej i bardziej widoczna), a dodatkowo "ta po prawej" sprawiała wrażenie, jakby jej regulacja zmuszała użycie narzędzia skierowanego nie prostopadle w dół, z uwagi na widoczny na środku zdjęcia element.

W efekcie: na ścianie w odległości ca 0.5 m odwzorowałem pierwotny przebieg snopu świateł, przekręciłem w lewo regulację o około ćwierć / może jedną trzecią obrotu, tak by podnieść obraz na ścianie może o 2-3 mm. Efekt: w terenie po zmroku jest znacznie lepiej, weryfikacja w OSKP w zeszłym tygodniu - na granicy, ale wszystko OK.

PS. Rejestracja godzinę temu, ale miesiąc spędzony na lekturze.

Edytowane przez RobertM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy czy da się zakodować zwykłe halogeny tak aby automatycznie zapalały się się dógie śiatła i gasły jak nadjeżdża auto z naprzeciwka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znalazłem odpowiedzi więc zapytam. Czy to normalne że jedna lampa ma odcięcie dtuga już nie? Po odpaleniu auta jest w obu, natomiast po wbiciu biegu  odrazu lewa robi się płaska, prawa pozostaje z odcięciem.. zaznaczam że auto ori polskie , nic nie ruszane, nie bite, nie wymieniane. 

20211101_174838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na takie zachowanie nie wpływa bliska odległość od przeszkody.

U mnie tak to właśnie działa. Dojadę do poprzedzającego pojazdu na jakieś 20 m to lewa lampa spłaszcza wiązkę , a jak auto przede mną odjeździe to lampa wraca do normalnego trybu. Dobrze to widać jak jedzie się za jakimś białym busem. Mam auto od nowości i u mnie zawsze tak to działa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Szukałem na forum wątku w którym poruszony jest temat wymiany żarówek na zimne w Passacie B8. 

Lampy zwykłe. 

Chciałbym zmienić na zimną barwę żarówki:

- mijania 

- postojowe

- do jazdy dziennej (z halogenów)

- doświetlające zakręty (z halogenów)

Wychodzi więc, że 4 żarówki.

Czy kojarzycie jakie symbole szczególnie dla halogenów są ? 

Jakie modele/marki - warto kupić. 

Robił to, któś z Was? 

Dziękuję za odpowiedź. 

 

IMG_20211107_163916_1.jpg

IMG_20211108_164641.jpg

IMG_20211108_164656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Czy reflektory Basic to tzw. Ksenony czy są tam zwykle żarówki i soczewki ?

Chodzi mi o to czy do ich montażu trzeba mieć również spryskiwacze reflektorów?

Mam teraz reflektory halogenowe czy mogę zamiast nich zamontować reflektory Basic ?

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość  przeprogramowania tak by w top led nie palił się ten  krótki odcinek  przy grillu.

1649794089809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Panowie pytanko co to za lampy ? Passat z 2020

Screenshot_20220706-125316_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BASIC LED po FL

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam led bez żadnych dodatkowych assistant ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły z ręcznym poziomowaniem ( w menu radia ) i zwykłą żarówką w migaczu, nie wycina, nie skręca. Może być tylko w opcji z kamerą w lusterku i wtedy automatycznie przełącza na drogowe po wcześniejszym aktywowaniu manetką.

 

Edytowane przez M77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda przełożenie na nowsze lampy w sensie te lepsze tył i przód. Opłacalny biznes ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca sie - koszt powyzej 10k.

Te LED Basic po FL sa calkiem spoko. Wiem bo jezdze i LED Top przed FL i LED Basic FL i iQ.Light (w Tiguanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć coś o porównaniu TOP Led przed FL i iQ.Light (matrycowe) ? Jest duża różnica w jasności, jakości oświetlenia drogi?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka sama - iQ.Light sa w stanie "wyciac" wiecej obiektow ale w praktyce to sie sprawdza tylko jesli jestes na autostradzie i masz 3 lub wiecej pasow. 
Co do jasosci to bym powiedzial, ze statycznie najlepiej swieca LED Basic po FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy ta lampa w zaznaczonym na niebiesko miejscu też posiada LED? Jeśli tak to czy jest możliwość zakodować ją aby swieciła razem z DRL?

Dziękuję z góry za podpowiedz. pozdr

lampa_led_b8_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, temat wałkowany tutaj już kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jedną śruba u góry reguluje wysokość dwóch soczewek.

Czy jest możliwość regulacji jedynie soczewki bliżej grila?

Od czego jest śruba regulacyjna ta niżej? Kręcę nią, ale nie widzę różnicy w świeceniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jedną śrubką reguluje się razem dwie ? też mi się wydawało ,bo jak podniosłem mijania to długie za wysoko waliły i jakoś dziwnie działało wycinanie. Są jednak jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności