Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.08.2020 o 09:11, marcinsgdz napisał:

A Led Basic jakie ma żarówk?

Jak sama nazwa wskazuje ;)

https://volkswagen.7zap.com/en/rdw/passat+4motion+santana/pa/2016-793/9/941-941010/

BTW: Nie żarówka, a lampa. Tak samo jak nie ma palnika/żarnika ksenonowego tylko również, lampa ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się czy grill wz wersji Highline 3GO 853 651 A będzie pasował do reflektorów full led czyli tych najprostrzych ledowych?

Na oko nie powinien się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 17:33, mbieg napisał:

Palą mi się lamki nad głową pasażerów tylnej kanapy, ktoś wie jak to zmienić żeby paliły się tylko po naciśnięciu guzika? 

Jak się palą to już tylko gaśnica pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinsgdz napisał:

Czy orientujecie się czy grill wz wersji Highline 3GO 853 651 A będzie pasował do reflektorów full led czyli tych najprostrzych ledowych?

Na oko nie powinien się różnić.

Według ETKA ma kody 8IT i 8IU, więc pasuje do obu wersji LED. Kwestia jaka wersja silnikowa ma być ale jest tu tyle kodów, że nie chce mi się sprawdzać :D Tak na szybko kod do jakiegoś 1.4 TSI jest, więc powinno pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego trybu świateł używacie do jazdy dziennej?

Pozostawiając przełącznik w pozycji AUTO w ciągu dnia światła mi się nie włączają, no chyba, że po zmierzchu.

Oświetlenie jest stałe w ciągu dnia dopiero po przełączeniu w pozycję świateł mijania.

Czy tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu OŚWIETLENIE trzeba ustawić czułość tego trybu, są 3 nastawy (chyba wcześnie, średnio i póżno). Możesz mieć na późno.

Edytowane przez M77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś już sam przerobił zwykłe halogenowe na basic led i mógłby udzielić wskazówek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2020 o 23:17, brono napisał:

Technologią. W IQ są bodajże po 44 diody LED na lampe. Każda oświetla jakiś obszar. Przy wicinaniu diody wygasają. Mogą wycinać do 4 obiektów (np. brak odblasków ze znaków drogowych). W LED Top obiekty wycinane są poprzez przesłonkę która jest w reflektorze. Wycina do 2 obiektów.

Mam takie światła (IQ light) jednak wycinania znaków drogowych tak jak to prezentowali w reklamie nie zauważyłem.  

W miarę sprawnie to działa. Kierowcy z przeciwka raczej nie sygnalizują, że są oślepiani. Problem jest tylko w sytuacji, gdy ciężarówka wyłania się z za górki. Do momentu, gdy Passat "nie zobaczy" głównych świateł kierowca jest oślepiany. System "nie widzi" obrysówek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedliftowych Led Top tak samo jest z ciężarówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie kwestia świateł, a oprogramowania i osprzętu do realizacji funkcji DLA/LA. Na oko i tak ciężko zauważyć często te obrysówki, więc samodzielnie również byś go oślepiał. Różnica w przypadku automatu jest taka, że kamera jest wyżej niż oczy kierowcy i dzięki temu światła wyłączą się nieco szybciej niż to zrobi człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

 W Passat B8 full led - najprostrzy led z opoznieniem zapala sie swiatło w lewym reflektorze (to zewnetrzne). Pasek led (ten u dołu reflektora) zapala się w tym samym czasie w lewym jak i w prawym reflektorze. Mam tam przetworniki: 7PP.941.571.AC oraz 4G0.907.697.F. Czy to może być przetwornica? Która jest odpowiedzialna za to świało?

 

Winowajcą jest małą przetwornica z literką F  - zlokalizowana na dole reflektora.

Czy ktoś się orientuje czy po wymianie przetwornicy należy coś kodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym zapytac czy da sie cos z tym zrobic poniewaz jesli jade sam w aucie swiatla swieca super w miare daleko nie oslepiaja, gdy auto jest obciazone np jada 4 osoby swiatla doslownie swieca przed autem i nic prawie nie widac. czy da sie to jakos skorygowac to samopoziomowanie, posiadam vaga i obd 11 ogarniam kodowania ale niewiem jak to ugrysc. Dzieki za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poziomowanie jest ograniczone w wąskim zakresie .Ja poradziłem sobie z tym ustawiając światła mijania jak najwyżej ale tak żeby nie oślepiać innych kierowców . Robi się to imbusem ,na lampach są śruby regulacyjne .Po ustawieniu rzadko przełączam na drogowe bo jest bardzo dobra widoczność na mijania . Pod obciążeniem 4 osób i bagażu jest OK ale nie tak dobrze jak bez obciążenia .Może rzeczywiście można to ustawić VCDS-em ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O imbusie wiem ustawialem nim. Wczesniej, mialem passata na xenonach i tam robilo sie to vcds em a potem krecilo sie imbusem na koniec dalawo sie wyuczenie i swiecilo ladnie za kazdym razem a tu na ledach jest calkiem inaczej. Wchodzilem w sterownik zasiegu swiatel nastawy podstawowe jest tam klika opcji ale nie wiem jak to zrobic przydal by sie jakis opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio w lampach halogenowych wymieniłem żarówkę na LED h7 Narva, wiem Jest to niezgodne bo nie mają homologacji. Ale Efekt super teraz widzę droge! Granicą światłocień zachowana jednak niepokoi mnie  podcięcie doświetlające pobocze niby zachowane są te same wartości co halogen ,bo miałem zaznaczone granice światłocień kreskami na drzwiach garażu, to jednak snop światła z podcięcia wysoko świeci na pobocze , jadąc w lesie ładnie oświetla pobocze ale wysoko.  jadąc nie oslepiam aut z naprzeciwka jednak jakbym wyprzedzał inne pojazdy i no dojeżdżał do skrzyżowania gdzie po prawej stronie stoi jakiś pojazd mógłbym go oślepiać. Pytanie moje czy da się wyregulować samo podcięcie w lampie halogenowej. Bo jak kręcę wysokością przy halogenie to  obniżam tylko słup światła a to z kolei skaraca cała wiązkę przez co odległość jest za krótka. 

IMG_20201016_192019.jpg

IMG_20201016_202122.jpg

IMG_20201016_192007.jpg

IMG_20201016_202312.jpg

IMG_20201016_193957.jpg

IMG_20201016_194003.jpg

Edytowane przez Radektraveller
Błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Bosma LED H7. Mam ustawione światła na pozycję 1, obniżone. Nikogo nie oślepia, jest ładne odcięcie. W planach mam lampy full LED z Ali.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osram h7 led night braeker mają już homologację na niemieckie drogi do passata b8 w wersji ze zwykłymi halogenami. Rozmawiałem z Osram i powiedzieli że pracują aby w Polsce można było też na nich jeździć. Czy te LEDy z Ali mają homologację bo ostatnio widziałem za 2.2k z polskiego magazynu.???

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaje się dokładnie na te że screena. Homologacji pewnie nie mają, natomiast mają znaczek E. Więc nikt się pewnie nie doczepi. Są to światła firmy AKD, produkują światła do wielu aut. Sąsiad ma ich światła w Captivie i wyglądają super. Działa regulacja wysokości i podłączenie jest pług and play. Światła są full LED z przetwornicami. Sprzedawca zapewnia że będą działały 5 lat.

Screenshot_2020-10-29-22-20-52-875_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają dopuszczenie do ruchu na terenie Niemiec o ile będą jako światła mijania. Żadne inne zastosowanie nie jest dozwolone, więc tak - w DE jest to legalne (ale tylko ten konkretny model lampy LED).

Z drugiej strony w UE chyba funkcjonuje przepis iż jeśli coś jest dopuszczone w jednym kraju (ma homologację) automatycznie ma homologację w całej UE. Pytanie czy to też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część, 

przed wizytą w serwisie (miesiąc do końca gwarancji ehh) chciałbym Was popytać czy też zauważyliście, że przy zmianie kierunku świecenie TOP LEDÓW w górę lub w dół jest takie pykanie.... Szczególnie to słychać przy wyłączonym radiu. Zastanawiałem się co mi pyka od kilku miesięcy i wczoraj jak zjeżdżałem do garażu to zauważyłem że to LEDY. Zjawisko można zaobserwować przy zjeździe w dół i zatrzymywaniu co metr jak światła się przestawiają. Sprawdzi ktoś pls...oczywiście światłą mijania muszą być włączone.dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności