Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Thomsoon napisał:

Przy serwisie na 30k wymieniałem oczywiwcie filtr.

Filtr po 30k? Po sezonie zimowym filtr jest czarny jak smoła :) Parować może także przez klimę. Ja w zimę jeżdżę na econ i nic nie paruje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten serwis z wymianą filtra miałem nie dalej jak trzy miesiące temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2016 o 10:51, szylton napisał:

LED Top - ....W standardzie montowane są spryskiwacze reflektorów.

A ja myślałem ,że mam tylko zaślepki.  Dzisiaj zrobiłem test ,włączając światła mijania i rzeczywiście wysuwają się spryskiwacze i działają :)

Edytowane przez Hendrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

zbliża się 100kkm na liczniku i chciałem wymienić olej w manualnej skrzyni biegów (tak wiem, producent nie przewiduje.....ale...)

moje pytania:

-jaki olej wchodzi do skrzyni i ile ? 

-czy ktoś robił to w ASO i ile to kosztuje? 

 

Wolałbym to zrobić poza ASO, z kilku względów, jak trzebabędzie to też w ASO kupię ten olej, ale chciałem zapytać najpierw czy ktoś miał z tym doświadczenie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj oznaczenie skrzyni

na 99%  olej OE G052527A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenia skrzyni nie znam, ale mogę podać VIN: WVWZZZ3CZGE039450

ile L tam wchodzi? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w październiku o ile się nie mylę trzeba liczyć 2 litry.Mogę potem napisać ile dokładnie zapłaciłem jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia QEY  MQ350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam QXA i za 2 litry zapłaciłem 154 zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2019 o 14:26, rosol napisał:

skrzynia QEY  MQ350

dzięki, czyli potwierdzasz że do MQ350 wchodzi olej OE G052527A2 ?   2 litry wystarczy ? 

są tam jakieś filierki / jednorazowy korek jak przy oleju silnikowym? 

 

Edytowane przez sadam1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, sadam1988 napisał:

dzięki, czyli potwierdzasz że do MQ350 wchodzi olej OE G052527A2 ?   2 litry wystarczy ? 

są tam jakieś filierki / jednorazowy korek jak przy oleju silnikowym? 

 

olej G052527A2

filtra nie ma.

skrzynia rodziny 02Q to wchodzi około 1.7-1.9 litra.... ale to musi ktoś potwierdzić co wymieniał

 

skrzynia1.jpg

skrzynia2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o opinię doświadczonych użytkowników. Czy warto na siłę szukać B8-mki w ledami, czy zwykłe reflektory na H7 też zapewniają dobrą widoczność? Mam takiego B8 do kupienia, ale ma zwykłe halogenowe i nie wiem czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaKażdy będzie chwalił ledy bo faktycznie są dobre i fajnie wyglądają.Ja mam biedne halogeny ale jestem również bardzo zadowolony z widoczności w nocy.Mam założone troszkę lepsze żarówki a do jazdy dziennej kupiłem żarówki led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.05.2019 o 21:12, MichalSWD napisał:

Poproszę o opinię doświadczonych użytkowników. Czy warto na siłę szukać B8-mki w ledami, czy zwykłe reflektory na H7 też zapewniają dobrą widoczność? Mam takiego B8 do kupienia, ale ma zwykłe halogenowe i nie wiem czy warto.

Różnica H7 vs. Top Led to "skok w nadprzestrzeń" serio: WARTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się jaka jest różnica między zwykłą H7 a Led, ale jeśli chodzi o zwykłe H7 w B8 to są naprawdę dobre. Mogę powiedzieć że świecą lepiej jak nie jeden ksenon w innych autach. 

Jak zależy ci na wyglądzie to warto , ale jak masz to gdzieś, to gwarantuję ci że się nie zawiedziesz na jakości świecenia H7. Lampa jest tak wyprofilowana że idealnie oświetla pobocza prawe i lewe i nie oślepia jadących z przeciwka nawet jak są podniesione do góry mocno.  

Są jeszcze inne plusy. Tanie żarówki, brak drogich modułów, które trzeba kodować po wymianie i tania lampa używana nie wspomnę o cenie zakupu auta. Ja bym nie dał kilka tysięcy więcej za lampy.  Dobrze że jest wybór i wszyscy nie muszą na siłę mieć tylko ledy.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ktry napisał:

Nie wypowiem się jaka jest różnica między zwykłą H7 a Led, ale jeśli chodzi o zwykłe H7 w B8 to są naprawdę dobre. Mogę powiedzieć że świecą lepiej jak nie jeden ksenon w innych autach. 

Jak zależy ci na wyglądzie to warto , ale jak masz to gdzieś, to gwarantuję ci że się nie zawiedziesz na jakości świecenia H7. Lampa jest tak wyprofilowana że idealnie oświetla pobocza prawe i lewe i nie oślepia jadących z przeciwka nawet jak są podniesione do góry mocno.  

Są jeszcze inne plusy. Tanie żarówki, brak drogich modułów, które trzeba kodować po wymianie i tania lampa używana nie wspomnę o cenie zakupu auta. Ja bym nie dał kilka tysięcy więcej za lampy.  Dobrze że jest wybór i wszyscy nie muszą na siłę mieć tylko ledy.

Przejedz się autem z Led Top to zmienisz zdanie. Bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo. W cenie różnica praktycznie żadna. W Polsce praktycznie każdy bierze do auta pakiet business w którym są lampy, nawigacja, DLA i bezkluczykowa obsługa. I to kosztuje około 4 tys. Wiec przy zakupie auto to żadna różnica w cenie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy H7 a TOP LED w passacie B8 ale pamiętam gdy przesiadłem się z H7 które miałem w golfie 6  do Passata B8 z top led. Było wow. (nie wspominam nawet o DLA bo to też fajny feature z którego korzystam). Białe światło moim zdaniem lepiej wpływa na koncentrację w nocy. Żółty kolor z H7 sprzyja bardziej usypianiu.

Generalnie żarówki wolframowe to już nie ta epoka   - więcej energii idzie na oddawanie ciepła niż na cel do którego została stworzona :)  , kiepska żywotność. Same minusy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StefanT1982 napisał:

Generalnie żarówki wolframowe to już nie ta epoka   - więcej energii idzie na oddawanie ciepła niż na cel do którego została stworzona :)  , kiepska żywotność. Same minusy. 

Tylko dlaczego w aucie za ponad 100 tyś nadal standardem są zwykłe H7?Też wolałbym ledy ale w salonie gdzie kupowałem mojego passata były tylko poleasingowe niemieckie które wszystkie miały zwykłe lampy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, 1285 napisał:

Tylko dlaczego w aucie za ponad 100 tyś nadal standardem są zwykłe H7?

A Ty produkując auto byś dokładał coś bez dopłaty w ramach idei? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dreyfus napisał:

A Ty produkując auto byś dokładał coś bez dopłaty w ramach idei? 

W tak prestiżowym aucie powinny być w standardzie.To tak jakbyśmy zamawiali a8 i musieli dopłacić za szyby w prądzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności