Skocz do zawartości
Miszka

Hak holowniczy B8

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli plik który jest w VCP i jest przypisany pod markę i model no i oczywiście pod numer sterownika i haka nie jest prawidłowy ? Jesteś w stanie sprawdzić plik który „powinien” być odpowiedni dla mojego passacika ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2016 o 16:16, Miszka napisał:

Witam Forumowiczów.

 

Zakładam nowy temat "Hak holowniczy B8 - fabryczny" bo nie znalazłem takiego a może innym się przyda.

 

Moje obserwacje/pytania.

 

- Hak odblokowuje się elektrycznie ( przycisk w bagażniku )

Po przytrzymaniu przycisku wypada sobie luźno i trzeba go ręką zablokować.

Na tym filmie widać jak to działa

 

 

- Po podłączeniu platformy rowerowej ( złącze 13 pinów )

-- w części gdzie jest obrotomierz pojawia się dodatkowa kontrolka kierunkowskazów przyczepki

( dwie strzałki z jedynką w środku )przyczepka kierunkowskazy.jpg

-- wyłączone są czujniki cofania z tyłu ale tylna kamera działa

-- wyłączone jest tylne światło cofania w samochodzie / włączone w przyczepce

-- wyłączone jest tylne światło przeciwmgłowe / NIE DZIAŁA W PRZYCZEPCE

-- pojawia się w nawigacji ( DM ) dodatkowo informacja o ograniczeniach prędkości z przyczepą

220px-Znak_T-23d.svg.png

 

Mam prośbę o sprawdzenie czy komuś działa światło przeciwmgłowe w przyczepce.

Nie wiem czy tak ma być, czy może u mnie jest coś popsute ?

 

Pozdrawiam Michał

Wnioski podobne.

U mnie niestety problem. Po podłączeniu platformy pojawia się komunikat " sprawdz prawe swiatlo cofania " początkowo swiatlo wsteczne działa w pojeździe i platformie. Następnie całkiem znika, pomimo odpięcia platformy, aż do całkowitego wypięcia modułu haka z BCM. Może ktoś miał podobny problem ?

 

Jutro sprawdzę przeciwmgłowe.

 

EDIT:

 

  

W dniu 7.10.2024 o 23:49, LesLwoo napisał:

Wnioski podobne.

U mnie niestety problem. Po podłączeniu platformy pojawia się komunikat " sprawdz prawe swiatlo cofania " początkowo swiatlo wsteczne działa w pojeździe i platformie. Następnie całkiem znika, pomimo odpięcia platformy, aż do całkowitego wypięcia modułu haka z BCM. Może ktoś miał podobny problem ?

 

Jutro sprawdzę przeciwmgłowe.

Sytuacja na ten moment.

Kontrola całości instalacji pod względem uszkodzeń mechanicznych. Uszkodzeń BRAK

Po odłączeniu modułu światło wsteczne działa poprawnie. Nie pojawiają się błędy.

Ponownie wpinam moduł w instalację. Dorzucam kodowanie i teraz.

Wszystkie światła działają poprawnie w samochodzie - pozycyjne, stop, cofania, przeciwmgłowe, itd.

Wsszystkie światła w przyczepce działają poprawnie - pozycyjne, stop, cofania, przeciwmgłowe, itd.

 

Z tego co wyczytałem po podłączeniu platformy\przyczepki światła cofania i przeciwmgłowe powinny swiecić w przyczepce a gasnąć w aucie. U mnie się tak NIE DZIEJE. Świecą światła w przyczepce i w aucie ! Może ktoś wie jak to naprawić ?

Zauwazyłem też, że gdy auto jest na P, otwieram drzwi kierowcy i wcisnę kilka razy hamulec wyskakuje mi sprężynka od świec żarowych i komunikat usterka START\STOP niezależnie od tego czy START\STOP jest włączone czy nie. Z ciekawości sprawdziłem na innych biegach N i D/S. Sytuacja analogiczna. 

Jeśli ktoś miał podobną sytuację i jest w stanie pomóc, udzielić rady. Chętnie zapłacę

Edytowane przez LesLwoo
Uzupełnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/25/2022 at 3:01 PM, Sajmons123 said:

A macie jakieś doświadczenia z zacinającym się hakiem? W takim sęsie że jak go otwieram z przycisku, a nie był długo otwierany (powiedzmy 2 miesiące) - to nie chce się otworzyć. Jak się mu podczas otwierania pomoże ręką - to puści. Tylko po co sobie brudzić ręce i jak tu się chwalić bajeranckim hakiem jak się zacina ;). Ktoś z Was rozbierał mechanizm? Jakieś doświadczenia?

Czy wiadomo co więcej w tym temacie? U mnie rygiel reaguje, ale nie chce zwolnić haka. Dopiero za którymś razem działa. Jeżdżę z wysunientym hakiem i już mam dosyć ciągle uwalonych spodni....Ghrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić hak z wiązką i modułem. Czy ktoś zakładał taki moduł i wiązkę? W instrukcji jest napisane aby z modułu BCM wypiąć parę pinów i przełożyć w inne miejsce. Resztę przewodów powpinać w zamienione miejsca oraz inne puste. Czy to normalne że tak powinno być? Nie znalazłem nigdzie informacji o tym module. 5H2 907 383 C. Czy będzie on pasował do haka nie elektrycznego? Czy data na module 20.04.2024 to jest data produkcji? Czy to oznacza że to najnowszy najlepszy moduł ?

IMG-20250216-WA0001.jpg

IMG-20250216-WA0003.jpg

IMG-20250216-WA0005.jpg

 

 

P.S. Udało mi się założyć. Ze względu że był to fabrycznie nowy moduł trzeba było wgrać mu parametryzacje. Tak więc potwierdzam że moduł 5H2 907 383 C bez problemu pasuje do Passata B8.

Edytowane przez judam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki teraz koszt haka składanego z wiązką 13 PIN i kodowaniem? Full montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2024 o 23:49, LesLwoo napisał:

Jeśli ktoś miał podobną sytuację i jest w stanie pomóc, udzielić rady. Chętnie zapłacę

Jak nadal masz problem z hakiem zadzwoń do mnie, 516450452, doposażam auta z grupy VAG i też montuje oryginalne haki holownicze, postaram się pomóc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2025 o 11:38, Dzonzi napisał:

Jaki teraz koszt haka składanego z wiązką 13 PIN i kodowaniem? Full montaż

hak z wiązką Erich Jaeger kosztuje około 1800ziko ale wypinany ręcznie. Za montaż ile ktoś skasuje nie wiem, trochę rozbierania jest bo ostatnio w Golfie VII montowałem kumplowi. A kodowanie to VCDS 15 minut roboty (działa wszystko jak należy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

orientuj się ktoś czy jest możliwe aby w aucie fabrycznie bez haka, była położona wiązka pod hak na tył auta? Z której strony w bagażniku można tego szukać?

Passat B8 2020, Sedan

Edytowane przez ropec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.Chyba ,że w momencie zamawiania była zamówiona opcja przystosowania pod hak.Aż tak rozrzutni to oni w vagu nie są ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do producenta Westfalii o dopasowanie haka w B8, Pan powiedział, że czasem wiązka może być położona.

W zderzaku od spodu mam wycięty otwór, w miejscu gdzie powinien być hak.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Passacie była/jest taka możliwość nie wiem, na pewno w Audi była. Kolega jak kiedyś zamawiał auto, to wybrał opcję przygotowania pod hak i faktycznie miał wiązkę pociągniętą. Jeśli miałbyś mieć, to będzie po lewej stronie, bo tam standardowo montuje się moduł. Ale trzeba by boczek ściągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym europejskim VW nie ma wiązki haka jak nie ma fizycznie haka zamontowanego. Jak się chce dołożyć oryginalny hak to trzeba mieć, hak z wiązka, sterownik, przycisk z ramką, wiązkę wewnętrzną. 

Potrzebujesz oryginalny hak, zapraszam, zamontuję jak w oryginale, wiecej info telefonicznie 516450452

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. I ja stałem się posiadaczem haka elektrycznego. Mam pytanko techniczne. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat z jakim momentem VW zaleca montaż śrub haka do podłużnic. Może ktoś pomoże ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukasz16 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. I ja stałem się posiadaczem haka elektrycznego. Mam pytanko techniczne. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat z jakim momentem VW zaleca montaż śrub haka do podłużnic. Może ktoś pomoże ?.

60Nm + 90°

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, turzol napisał:

60Nm + 90°

Dziękuję bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Od niedawna stałem się posiadaczem B8, do którego dołożyłem elektryczny hak wraz z wiązką i modułem. Oczywiście wykonałem kodowanie VCDSem i  niby wszystko działa ale od czasem dostaje komunikat na liczniku o niedziałających światłach pozycyjnych przyczepy, mimo że nie jest podpięta. Po wpięciu wtyczki wszystkie światła działają jak należy.

Ktoś się orientuje gdzie leży problem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Raczek_L napisał:

Witam forumowiczów

Od niedawna stałem się posiadaczem B8, do którego dołożyłem elektryczny hak wraz z wiązką i modułem. Oczywiście wykonałem kodowanie VCDSem i  niby wszystko działa ale od czasem dostaje komunikat na liczniku o niedziałających światłach pozycyjnych przyczepy, mimo że nie jest podpięta. Po wpięciu wtyczki wszystkie światła działają jak należy.

Ktoś się orientuje gdzie leży problem?

 

ja miałem podobnie w golfie u kumpla jak nie zakodowałem w CAN Gateway (grupa 19) modułu haka, wszystko działało ale błąd spalonej żarówki też wywalało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, musiałem pominąć przy kodowaniu, poprawiłem CAN Gateway i na razie jest w porządku. Dziękuję za wskazówkę. A z waszymi hakami też tak jest że nie zawsze reagują na przycisk. Muszą być spełnione jakieś warunki żeby go otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś rozebrać hak tak żeby go oczyścić wewnątrz z rdzy i nasmarować? Od jakiegoś czasu muszę mu pomagać żeby się wysunął. Nie chodzi też płynnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek od jakiegoś czasu. Przymierzam się do założenia haka w swojej B8, jednak skłaniam się ku montazowi haka wypinanego pionowo (Steinhoff/Brink/Autohak).

Wiązkę pewnie od kolegi @Bimbasz zakupię (pisałem na mess, zerknij proszę w folder Inne). Co jednak z modułem jeżeli nie zamierzam montować oryginalnego haka elektrycznie otwieranego, czy jest sens kupować drogi moduł 5Q0907383N czy wystarczy któryś tańszy (który symbol) tylko po to, żeby zakodować go tak, aby czujniki nie wariowały?

 

Czy ktoś z forumowiczów montował hak wypinany pionowo np. Steinhoff V-149 i mógłby wrzucić fotki jak to wygląda z zamontowaną i zdemontowaną kulą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności