judam
-
Liczba zawartości
224 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O judam
- Urodziny 12/01/1983
Informacje osobiste
-
Imię
Damian
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Wolsztyn
Samochód
-
Generacja
B8
-
Silnik
B8 2.0 TDI 190KM DSG6
-
Rok produkcji
2015
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
judam obserwuje zawartość → Wymiana kierownicy zwykłej lub starej MF na nową 12 MF, Hak holowniczy B8, Composition / Discover Media PQ i oraz 1 inny
-
Udało mi się kupić hak z wiązką i modułem. Czy ktoś zakładał taki moduł i wiązkę? W instrukcji jest napisane aby z modułu BCM wypiąć parę pinów i przełożyć w inne miejsce. Resztę przewodów powpinać w zamienione miejsca oraz inne puste. Czy to normalne że tak powinno być? Nie znalazłem nigdzie informacji o tym module. 5H2 907 383 C. Czy będzie on pasował do haka nie elektrycznego? Czy data na module 20.04.2024 to jest data produkcji? Czy to oznacza że to najnowszy najlepszy moduł ? P.S. Udało mi się założyć. Ze względu że był to fabrycznie nowy moduł trzeba było wgrać mu parametryzacje. Tak więc potwierdzam że moduł 5H2 907 383 C bez problemu pasuje do Passata B8.
-
Ja zrobiłem swapa całych hamulcy od Golfa 7 GTI chyba 300mm ale i tak to zbytnio nie pomogło. Wyjaśnienie na które gdzieś tam się natknąłem to jest takie iż pompa ABS jest tak zakodowana aby auto podczas hamowania nie "nurkowało". I rzeczywiście moje auto nawet przy mocniejszym hamowaniu nie ma efektu nurkowania. A to może być spowodowane właśnie tylko poprzez zwiększoną siłę hamowania tylnej osi. Podobno można to w kodowaniu pompy ABS zmienić ale ja zaakceptowałem ten fakt i przestałem z tym walczyć.
-
Ja założyłem tył 310 od golfa 7 gti cały komplet z silnikami przewodami itp. W między czasie doczytałem iż powodem tego jest ustawienia w adaptacji auta tak aby przy hamowaniu auto nie "nurkowało" I faktycznie auto hamuje większa siła na tył aby temu zapobiec. Poza tym jeżdżę praktycznie cały czas na AAC wiec i w tym przypadku to się sprawdza.
-
Composition / Discover Media PQ
judam odpowiedział Kewin1503 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Więc z tego co się dowiedziałem i potwierdziło to kilka osób, w autach b6 tego typu kamery nie będą działać. Protokół Can wymaga Cangatewy typowo z passka b7 w dość nowej wersji więc w b6 nie będzie to pracować. Mam natomiast cały czas problem z DM i Wolksvagen Sound System. Dzięki podpowiedzi wyżej udało mi się uruchomić regulacje tył przód i zakodować DM jako do pracy z DynAudio ale .... Radio straciło 30% mocy. Gra dużo ciszej, wg mnie tylko na jakieś 70% mocy. Regulacja działa płynnie wszystkie funkcje ok, equalizer także ale dużo dużo ciszej. Jakieś rozwiązanie ktoś może podpowiedzieć? Czy w adaptacjach gdzieś można podnieść moc ? -
Composition / Discover Media PQ
judam odpowiedział Kewin1503 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Więc u mnie to nie zadziałało. Bajt 04=AA to 2 Chanel or sound system Bajt 11=03 To external Sound System active I tutaj sie robi problem. Gdy mam ustawione External Sound System to owszem działa regulacja przód tył prawo lewo ale w ogóle nie działa regulacja głośności. Jeden poziom głośności i to wszystko. Gdy ustawie Bajt 11 na Internal Sound System działa prawidłowo regulacja głośności ale mam tylko dwa kanały lewy i prawy. Brak regulacji przód tył. Bez względu na to co ustawie w Bajt 04. Czy ustawie 2 kanały czy też 4 tak czy inaczej nie mam regulacji przód tył. W tych dwóch adaptacjach mialem poustawiane na "niezakodowany". Ustawiłem je tak jak napisałeś i żadnej różnicy nie zauważyłem. Nadal ciągle brak ustawień przód tył. -
Composition / Discover Media PQ
judam odpowiedział Kewin1503 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Jutro od rana sprawdze. Czy vcds pozwoli na wpisanie tego kodowania czy trzeba innym sprzetem to zrobić? -
Composition / Discover Media PQ
judam odpowiedział Kewin1503 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Ja mam natomiast problem z DM taki iż: Auto to b6 MY2008 z Volkswagen Audio System gateway N i Nie mam regulacji audio przód Tył. Mam tylko lewo prawo ale nie przód tył. Ustawienia różne 2 aktywne 4 aktywne nie aktywe itp głośników nic nie daje. Dobrze gra ale brak regulacji przód tył. Jak to naprawić? Ma ktoś może kodowanie pod VW Sound System albo dynaudio? -
Composition / Discover Media PQ
judam odpowiedział Kewin1503 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
HI. Zamówiłem dokładnie tą samą kamerę i u mnie również nie działa. Napisałem do ali i dostałem zwrot całej kasy za nią. Jak by Ci się udało uruchomić to napisz bo mam taki sam problem. Jak będę miał chwilkę czasu i ochoty to porozcinam i porozbieram tą kamerę aby sprawdzić czy dostaje prawidłowe napięcie i poszukać błędu dlaczego nie działa. -
Jak to zrobić?
-
Composition / Discover Media PQ
judam odpowiedział Kewin1503 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Możesz napisać coś więcej na temat tego modułu 7N0907441B. Miałem u siebie RNS510 + kamere high. Teraz mam Discover Media PQ i szukam fajnego rozwiązania do uruchomienia kamery. -
Nikt sam sobie tak wymyśliłem. A uważasz że to źle?
-
Ja kupiłem teraz nowe wentylowane tarcze + ceramiczne klocki. Zobaczymy ile pojeździ na tym zestawie. Na razie zrobione 6 tys km i jeszcze jest dobrze. Ale to dopiero niecały miesiąc i wakacje wiec dużo nie jeździłem.
-
Wymiana kierownicy zwykłej lub starej MF na nową 12 MF
judam odpowiedział romeo9999 → na temat → Poradniki i instrukcje
Więc kolejny problem. Auto MY 2008 po włożeniu kierownicy MF12 + moduł AJ przestało działać blokada kierownicy a co za tym idzie auto nie wyłącza świateł, oraz radia. W ogóle nie mogę zamknąć samochodu z pilota. Can z literą D ale jak włożyłem can z literą Q to także takie samo zachowanie. W czym problem? -
Wymiana kierownicy zwykłej lub starej MF na nową 12 MF
judam odpowiedział romeo9999 → na temat → Poradniki i instrukcje
Chce zamienić kierownicę pomiędzy dwoma autami. 1 passat to 2008rok multifunkcja 8 P + DSG + AAC 2 passat 2010rok multifunkcja 12 P + DSG + zwykły tempomat. Jak to zrobić? Aby do 2008 roku pasowała kierownica musiałbym dokupić modul kierownicy. Przełożyć wszystkiego nie mogę bo 2010rok ma już przełączniki z modułem ale nie ma AAC. Więc pozostaje mi chyba dokupić modul. Bo znaleźć przełączniki z b7 z AAC to chyba nie możliwe. Czy można przełożyć samą manetkę od tempomatu? A jak uruchomić kierownicę MF 8 w pasku 2010 rok który ma już moduł zintegrowany? -
oczywiście to wszystko robione. Mam swój warsztat samochodowy więc błędy typu zapieczone zaciski czy coś takiego w ogóle nie wchodzą w grę.
