Skocz do zawartości
Miszka

Hak holowniczy B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Planuję zakup używanego elektrycznie składanego haka i mam problem z doborem modułu sterującego. Chodzi o to, że jest dostępnych kilka modułów, które różnią się litera na końcu: 

5Q0907383D

5Q0907383G

5Q0907383N

I teraz pytanie, co oznaczają te litery na końcu i jak dobrać odpowiedni do b8z 2016 r.?

Będę wdzięczny za pomoc ? 

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, przeczytaj to forum, na temat haka sa dwa wątki,

znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania,

 

A później zapytaj o to, czego nie ma na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje moduł 5Q0907383N  , mam pytanie czy lepiej kupić nowy czy używany , chodzi o to czy jeśli będzie nowy to czy jest większy problem aby go zakodować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wydostać puszkę z bezpiecznikami ?  za cholerę nie chce mi wyjść ...mam już hak założony, kostki do modułu powpinane został mi teraz ten przód ale problem z puszką od tych bezpieczników 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąc wszystkie przekaźniki i cześć bezpieczników ( wysokie ) . Potem music wcisnąć zaczepy ( chyba trzy ) które są po bokach puszki i wysuniesz ja do przodu , aportem w dół . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję , wszystko mam już podłączone, jutro będę próbował kodować , czy takie kodowanie starczy ??

• Address 19 (installation list): Add the address 69 to the installation list.
• Address 10/76: Byte 3, set Bit 1 to 1
• Address 13: Byte 3, set Bit 3 to 1
• Address 6C: Byte 4, set Bit 0 to 1 (if surrounding camera is installed)
• Address 6D: Byte 1, set Bit 7 to 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. 

Przychodzę do kolegów z prośbą o poradę. Temat dotyczy modyfikacji haka westfalia a dokładniej sterownika jaki został wraz z nim założony. Takie auto kupiłem u próbuję doprowadzić temat haka do porządku. 

Support Westfalii poinformował że jest to podstawowy sterownik i zekomo pasuje do paska B8. W mojej opinii to raczej zbyt prosty moduł jak na auto z tyloma systemami ( radar line Assist czujniki parkowania i steerasist kamera cofania itd) 

Sterownik to Uni Can control 3.0 for VW. Zdjęcie w załączniku 

Z mojej dedukcji wynika że jest to sterownik pasożytniczy a sądzę tak bo  po mimo podłączenia do szyny CAN (połączony do BCM) to nie występuje on na liście sterowników, nie można go dodać ani wyszukać. Z BCM pociągnięty jest też sygnał stopu. Ponadto sugerując się opisem na obudowie sterownika to można sądzić ze tylko STOP jest sygnałem analogowym cała reszta wygląda na podsłuchiwaną na szynie CAN. 

PIN dwunasty odpowiedzialny na wykrywanie obecności przyczepy jest nie obsadzony w gnieździe co raczej nie powinno być problemem patrząc na fabrczyny schemat haka. 

Chciałbym zostawić obecne wiązki przewodów oraz hak ręcznie jednak chciałbym zyskać i możliwość pełnego dokodowania sterownika VW który dałby mi możliwości kontroli oświetlenia przyczepy czujników parkowania kamery, być może do kodowania trailer assist.

Mam narzędzia i umiejętności aby przerobić obecne wiązki Westfalii na zgodne z pinout em i wtyczkami VW nie mniej jednak pojawia się kilka pytań które kieruję do was drodzy forumowicze:

1.Czy w ogóle jest możliwy prawidlowy montaż haka ręcznego z pełnym kodowaniem aby tylko utracić funkcję automatycznego wysuwania nie tracąc innych smart opcji opisanych wyżej ? 

2.Jaki sterownik jest wystarczający aby móc tego dokonać przy założeniu ręcznego haka? Chcialbym kupić coś używanego możliwie jak najniższym kosztem. 

Do Passata B8 jest 5Q0907383x ale czy inne też będą pasować np :1K0907383x skoro nie mam elektrycznego haka?

Myślę że to najtrudniejsze pytanie i liczę na pomoc w tym temacie 

3.Czy linia CAN musi zostać przepięta z magistrali BCD na magistrale do gateway'a?  

4.czy poza sygnałami wejściowymi 12v, 12 po zapłonie, Masa, CAN i STOP jest coś potrzebne więcej ciągnięte od sterowników? 

5.Czy opisany na schemacie sygbak A192 Positive connection 3 (15a) in dash panel wiring Harness to jest terminal 15 czyli 12V po zapłonie czy może jakiś inny sygnał? Jaka jest jego rola? 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Arkadiusz 

 

 

Screenshot_20210608_231022_cn.wps.moffice_eng.jpg

Screenshot_20210608_231003_cn.wps.moffice_eng.jpg

Screenshot_20210608_230950_cn.wps.moffice_eng.jpg

Screenshot_20210608_230942_cn.wps.moffice_eng.jpg

 

IMG_20210608_220928.jpg

IMG_20210413_202319.jpg

Edytowane przez Arecki128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy, kupiłem hak westfalii, plus dedykowaną wiązkę, do kompletu dostałem instrukcje programowania do programu VCDS, czy jest ktos w stanie jasno napisać co trzeba zmienić/zakodować poprzez program OBD11, bo taki posiadam. W załączniku zdjęcie instrukcji. 

IMG_20210713_180710.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu bojach udało się u mnie odpalić hak.

Gdyby komuś kiedyś nie chciał otworzyć się hak z przycisku, to należy sprawdzić, czy zamek w klapie daje sygnał otwarcia.

U mnie z jakiegoś powodu nie sygnalizował otwarcia klapy, przez co nie było możliwe odblokowanie haka.

@Eldar, dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś doświadczenia z zacinającym się hakiem? W takim sęsie że jak go otwieram z przycisku, a nie był długo otwierany (powiedzmy 2 miesiące) - to nie chce się otworzyć. Jak się mu podczas otwierania pomoże ręką - to puści. Tylko po co sobie brudzić ręce i jak tu się chwalić bajeranckim hakiem jak się zacina ;). Ktoś z Was rozbierał mechanizm? Jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje. Większość postów dotyczy haka elektrycznego, wiązki dedykowanej z modułem podłączanym do CAN.

Widzę, że istnieją także wiązki z modułem podłączanym do poszczególnych przewodów od świateł, plus mają przewód do wyłączania czujników parkowania w instrukcji opisany jako PDC.

Czy mogę zastosować taką wiązkę, a jeśli tak to gdzie konkretnie powinienem się połączyć z tym PDC w Passacie B8 Variant?

 

Tutaj przykładowa instrukcja montażu takiej wiązki: Instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

po spędzeniu troszkę czasu u Was na forum, znalazłem trochę informacji, ale nie wszystkie, może ktoś będzie w stanie mnie naprowadzić, zwłaszcza kolega "Bimbasz" wydaje mi się, że powinien mnie oświecić ;D.

Z góry przepraszam jak coś żle napiszę, ale wydaj mi się że ten temat jest najbardziej odpowiedni do tego, a mianowicie już piszę o co chodzi. (nadmienię, iż temat jest też na innym forum, ale tam jest mniejszy ruch)

Mam polo 6r 2013r i założyłem hak ori oczywiście westfalia wypinany hak i mam moduł 

6C0907383B https://ibb.co/4J7brYq , wizualnie taki sam jak wymienia kolega na forum 5Q0907383J 

A  - przyczepka tutaj luz wszystko gra,
B  - zasilanie https://ibb.co/qdfGK5p (wtyczka 4F0 937 731F) pin 1 wolny, pin 2 masa-biały, pin 3 zielony?, pin 4 żółty?, pin 5 i 6 zmostkowany - czerwony - pewnie stały +,
C  - sterowanie https://ibb.co/R4kD432 (wtyczka 6R0 972 930A) pin 1 szaro-czarny "stop" (gdzieś doczytałem że wpina się zaraz przy czujniku), pin 2 czarno-niebieski + po stacyjce, pin 3 i 4 CAN.

Oczywiśćie po stronie bezpieczników brak wtyczek, ale nie o to chodzi

Chodzi mi o to bo moduły jak przeglądam są kompatybilne po literkach na końcu, mało tego audi a3 po 2013 też ma taki sam moduł, tylko że litera przypisana pod audi, caddy 5 też ma taki sam moduł tyle że literka pod vw, golf 7, passat b8 tyle że dołożony port D do elektrycznego wypinania haka, audi Q2.

Potrzebny jest mi pinout przy module

wtyk B - co tam przychodzi z bezpieczników (np. + po stacyjce "15", lub stały "30")

pin 3 ?, pin 4 ?, pin 5 i 6 mam mostek kawałek za wtyczką i wygląda to na + ale czy "15" czy "30"

wtyk C - sterowanie

pin 1 widzę że w tym miejscu jest "stop" prosto z czujnika

pin 2 "15" po stacyjce - zapłon

pin 3 -4  Can

Jak ktoś może potwierdzić co podpiąć we wtyku B, oraz czy dobrze rozkminiłem wtyk C (lub co występuje w danym miejscu w podobnych modułach)

Dziękuję z góry za pomoc i Pozdrawaim Marcin

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na pczątku chciałbym się przywitać, mój pierwszy post tutaj:). Mam Pytanie odnośnie haka elektrycznego. Mój samochód to Passar b8 Highline kombi w wersji R line (pakiet zewnętrzny tylko) rok 2016. Mam możliwość zakupu haka elektrycznego z samochodu rozbitego rok 2015 Comfortline . Pytanie czy hak spasuje. Konkretnie chodzi mi o różnice w budowie zderzaka R line vs. zwykły. kolejne pytanie czy występują jakies inne różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj , nie będzie problemów . Ja tez mam zderzak z Rline i nie było problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy ktoś z szanownych forumowiczów zna kogoś (najlepiej z Warszawy lub okolic) kto potrafi sparametryzować (oczywiście za odpowiednią opłatą) sterownik haka w pasku b8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że się przyda. Mi instrukcja pomogła nie uszkodzić zderzaka przy demontażu. Chłop z filmiku uszkodził i zwraca na to uwagę. 

 

W nawiązaniu do tego filmiku mam pytanie. 

W ostatniej części całego montażu gościu pokazuje jak wygląda wizualizacja haka na kamerze.  i tu pytanie. Czy można jakoś ustawić ? Tam ma wybór widoku i pomoc przy skręcaniu z przyczepką. dokładnie 11.40 minut filmu to widać.

 

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,
Właśnie montuje hak westafali do B8 2017 Sedan.
Kupiłem wiązkę dedykowaną Jaeger i nie mam przygotowanego Passata do wiązki haka, więc muszę ciągnąć kable do samej skrzynki bezpieczników itp.
W instrukcji znalazłem że muszę wyjąć złącza A i C (jak na załączonym obrazku), ale wg mnie dostęp do nich jest beznadziejny.
Czy odkręcaliście skrzynkę bezpieczników przy montażu takiej wiązki?

obraz.png.52785e5a72b867242923dc1baaf81585.png

 

Rozwiązałem problem, pomocny był filmik, który przesyłam, bo może komuś się przyda przy podłączeniu do modułu komfortu (BCM):

Hak zamontowany z wiązką dedykowaną jaeger.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2020 o 18:39, viperpl napisał:

Po wgraniu parmetryzacji hak działa :)

Ja mam inny problem (Passat B8- 2016 sedan) moduł 5q0907383D (i tu nie wiem czy to nie wina modułu) pojawia się problem z napięciem na VCDS i hak nie otwiera się:

126203- napięcie zasilające

P1757 00 [009]- przerwa

po naciśnięciu przycisku wywala dodatkowo

280066-Ograniczone działanie z powodu za niskiego napięcia

U1400 00[009]

Oczywiście napięcie i masa przy module książkowe. Mogę dodać, że nie miałem możliwości podłączenia napięcia w bezpiecznikach do wejścia 22. Podłączyłem do 37 mostkiem lub mostkiem do 38 i dale nic.

Proszę o pomoc

Edytowane przez Ravine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na desce rozdzielczej masz informację o otwartej klapie bagażnika?

Hak nie otworzy/złoży się jak klapa jest "zamknięta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności