Skocz do zawartości
Miszka

Hak holowniczy B8

Rekomendowane odpowiedzi

On ‎2020‎-‎12‎-‎07 at 12:03 AM, Kowal_KRK said:

Dzięki za pomoc.

Podczas sprawdzania numerów części znalazłem adnotację:

"BlueMotion nie miały opcji montażu haka"

Wiecie czemu tak było i czy to w ogóle prawda?

A gdzie dokładnie to przeczytałeś? Wcześniej chyba nikt takiej informacji nie podawał. Jeśli się ma zbiornik AdBlue, to na pewno montaż haka jest trudniejszy niż jak się go nie ma. Bo ten zbiornik jest po prawej stronie z tyłu i trzeba go obniżyć odpowiednio, żeby się dostać do śrub haka. I trzeba uważać, żeby nic nie uszkodzić.

Bez tego zbiornika tylko tłumik po lewej stronie jest przeszkodą, ale ten dość łatwo się popuszcza na śrubach i po prostu odgina w dół, robiąc miejsce na dostęp do śrub z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam adblue, mam 150 konnego diesla i u mnie nie było żadnego problemu ( nawet z tłumikiem ) załączam zdjęcia .A6E4CFDA-2A95-406B-8854-54C2F3CE9E69.thumb.jpeg.b0c180bdac4fecef933e3bd8ac3d2d85.jpeg6B5E4BBA-C070-4F19-A5C4-0025756BF5C7.thumb.jpeg.074ee56d9444bf7cbaee63482b1fe2cb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1.8 TSI troche inaczej to wygląda, nie mam zdjęcia od strony zewnętrznej, ale te powinny poglądowo pokazać, tłumik blokuje dojście do śrub i jest jeszcze osłona termiczna nad tłumikiem, która je zasłania zupełnie. Więc trzeba popuścić tłumik i osłonę, i dopiero wtedy nad osłoną można dojść do śrub.

1607415543216.thumb.jpg.29667184a402963240e1c1a97dce7dc0.jpg

 

1607416044251.thumb.jpg.4af33d631e75eddac876b786f53c82c7.jpg

 

1607416204303.thumb.jpg.98ef82b39423faaa652a2f4e115a6f11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi sprawdzał ceny w jakiejś bazie i taki komunikat się mu pojawił.

Ja nie mam Adblue.

Może chodzi o to że Bluemotion ma inny zderzak.

Macie może fotki zderzaka w podobnym ujęciu jak u mnie? Najlepiej ze złożonym i rozłożonym hakiem.

 

Passat_bluemotion_niebieski.thumb.jpg.9d506b17673e2b1eda112f910b23ea75.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On ‎2020‎-‎12‎-‎08 at 10:59 AM, Kowal_KRK said:

Mechanik mi sprawdzał ceny w jakiejś bazie i taki komunikat się mu pojawił.

Ja nie mam Adblue.

Może chodzi o to że Bluemotion ma inny zderzak.

Macie może fotki zderzaka w podobnym ujęciu jak u mnie? Najlepiej ze złożonym i rozłożonym hakiem.

 

 

Sam mam BMT (głównie to start-stop) i nie ma żadnych problemów z montażem. Zderzak to może się różnić myślę w RLine. Fotki, o które prosiłeś:

16075999997011.thumb.jpg.7a2d54b94a92a2aab2dd7ee135e5b3e6.jpg

16075999996961.thumb.jpg.1f814807f4f36caf3d92b76f2d966322.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On ‎2020‎-‎11‎-‎30 at 7:25 PM, viperpl said:

Posiada ktoś zdjęcie, gdzie jest umiejscowiony przycisk haka w B8 ?

W bagażniku, po prawej stronie. Żeby nie robić nowych zdjęć, tu już było to prezentowane:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie,

Na otomoto znalazłem oferte na montaż fabrycznego haka za 2,5 tys zł wraz z częściami. Korzystał już ktoś międzyczasie?

https://www.otomoto.pl/oferta/fabryczny-hak-holowniczy-vw-passat-b8-montaz-ID6BZQXj.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co szukać na otomoto skoro nasz forumowy kolega @Eldar Ci to ogarnie na tych samych zasadach . O nic nie musisz się martwić przyjeżdżasz i wracasz autkiem z hakiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ysebulba napisał:

Po co szukać na otomoto skoro nasz forumowy kolega @Eldar Ci to ogarnie na tych samych zasadach . O nic nie musisz się martwić przyjeżdżasz i wracasz autkiem z hakiem ?

Ysebulba jak możesz to skontaktuj sie zemną 535994512 dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób posiadających hak elektrycznie rozkładany.

Czy da się u Was rozłożyć hak gdy:

- zapłon nie jest włączony

- zapłon jest włączony ale silnik nie jest odpalony

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kowal_KRK napisał:

Pytanie do osób posiadających hak elektrycznie rozkładany.

Czy da się u Was rozłożyć hak gdy:

- zapłon nie jest włączony

- zapłon jest włączony ale silnik nie jest odpalony

?

zapłon nie jest włączony.  -TAK

- zapłon jest włączony ale silnik nie jest odpalony   - TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/13/2021 at 9:59 AM, Kowal_KRK said:

A czy przycisk miga przy rozkładaniu?

a wcześniejszych postów wyczytałem, że jak miga a się nie rozkłada, to może być problem z jego mechanizmem.

 

Panowie, a tak z innej beczki... częste są awarie tych automatycznych haków? Jeżdżę na długie trasy i nie chciałbym być zaskoczony 1000km od domu, że hak mi się nie chce otworzyć. Jest jakaś metoda jak taki hak ustawić w pozycję do jazdy jeśli automatyka/elektronika nie zadziała?

Edytowane przez Gajdzi
awaryjność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On ‎2021‎-‎01‎-‎13 at 9:59 AM, Kowal_KRK said:

A czy przycisk miga przy rozkładaniu?

Tak, zarówno przy rozkładaniu jak i składaniu. Przycisk miga do momentu, gdy całkiem nie rozłożysz/złożysz haka, w sensie nie "zastrzeli się" w pozycji docelowej. Zresztą przy włączonym zapłonie jest to sygnalizowane też na desce, żeby sprawdzić zaczep przyczepy, bo każda pozycja pośrednia jest zgłaszana.

Natomiast jak miałem usterkę silnika jednego haka (o czym wspomniał Gajdzi), to nic się nie działo z hakiem po wciśnięciu, a przycisk migał po tym przez długi czas.

@Gajdzi

Zadałem to pytanie wcześniej i nikt nie zgłosił, że też miał problemy z hakiem. Tylko jedna odpowiedź była, że raz kolega miał problem z rozłożeniem, ale pociągnął i hak zareagował. Stąd, że nikt inny się nie podzielił, zakładam że haki nie są nadmiernie awaryjne. Ja miałem pecha i tak trafiłem przy kupnie używek. Drugi, który mi przestał działać, po prostu po rozkręceniu silnika okazało się był cały mokry, podejrzewam, że ktoś już kiedyś go rozkręcał i nie był szczelny. Silnik po prostu przestał działać.

Co do awaryjnego rozłożenia - nie ma takiej możliwości, w każdym razie ja nie znam żadnego sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad montażem odpinanego haka westfali ale nie mogę znaleźć żadnych zdjęć jak wygląda zderzak po odpięciu haka. Czy coś wystaje czy jest to w ogóle nie widoczne (w b6 gniazdo było obrotowe i wszystko chowało się pod zderzak. Ma ktoś możliwość zrobienia zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widać, dopiero jak się schylisz pod zderzak to widać wycięty prostokąt w zderzaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - Westfaliii A40V nie widac od tylu - mam tak zamontowany i jest elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi Panowie podpowiedzą czy hak Oris odchylany typ 5G9803880 da się zamontować do Passat B6 a było by dobrze jakby Ktoś podał mi wymiary origanału. szerokośc , ramiona oraz rozstaw śrub

/ otworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że auta z fabrycznym hakiem mają inne sprężyny tylnego zawieszenia? Sam hak waży, passat dość miękki, już bez haka z pełnym kufrem siada. Ma kto jakieś doświadczenia? Wymiana sprężyn? Dodatkowe sprężyny od Westfalii?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności