Skocz do zawartości
Miszka

Hak holowniczy B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zamontować oryginalny obrotowy hak oris w używce do B8 kombi.

Czy jest różnica, czy hak pochodzi z B8 sedana czy kombika ?

Elektrycznie temat mam wstępnie ogarnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica pomiędzy sedan a kombi oraz alltrack tutaj występują inne haki (tak mi mówił sprzedawca u którego hak kupowałem)

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czy ma ktoś schemat elektryczny haka w B8 MY2018? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sadam1988

Czy mógłbyś pochwalić się zdjęciem haka, ale po jego odpięciu?  Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wszystkim,

dokupiłem do Paska oryginalny hak na allegro WESTFALIA z wiązką i modułem , po zamontowaniu okazało się, że nie działa radar z przodu za znaczkiem VW i tempomat.

Podobno do każdego haka dodawany jest jakiś kod, ja tego kodu nie mam, co zrobić żeby tempomat i radar działała.Można go zakodować .Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Passat 2.0 280 HL 2016. Też chce dokupić właśnie taki hak z aleggro. Czy da się go zamontować bezproblemowo czy jest jakaś ingerencja w nadwozie (wycinanie, nawiercanie i pewnie cięcie zderzaka). Czy może są oryginalne miejsca na montaż? Na jakie utrudnienia się szykować? O elektryce czytałem w tym temacie.  To ze zdjęcia wystarczy?

Screenshot_2019-08-21 VW PASSAT B8 3G9 KOMBI - hak holowniczy ORIS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

potrzebuje pomocy przy kodowaniu haka (zamontowany przez poprzedniego właściciela). Problem jest z ACC i czymś jeszcze, ASO chce wymieniać  na oryginał, twierdzą ze trzeba jakiś kod i tyle. Sam nie jestem w stanie tego zrobić bo się na tym nie znam. Proszę o kontakt w temacie lub ewentualnie podpowiedź do kogo uderzyć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy potrafi ktoś jasno napisać, czy hak od Passata B8 sedan pasuje do kombi, chodzi o hak wpinany nie elektryczny ?

Edytowane przez malyk9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malyk9 - przerabiałem temat w tym tygodniu i jednoznacznie z pełną świadomością mogę powiedzieć, że niestety od sedana do kombi nie pasuje. Naczytałem się na allegro tych bzdur co tam sprzedawcy wypisywali że to to samo i **** zamówiłem i musiałem odsyłać i wymieniać. nr katalogowy do sedana 3g5803881, kombi - 3g9803881b.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hak Westfalia o numerze jak na zdjęciu 321 852, sprzedający twierdził że on jest od sedana i nie będzie pasował do kombi, zadzwoniłem do producenta Westfalia Polska i Pan powiedział że będzie pasował, i pasuje ?

Mam tylko problem bo nie wiem gdzie się podpiąć ze światłem postojowym.

20191011_181447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich

mam problem z zasilaniem przycisku zwalniania haka?mianowicie nie mam na nim zasilania 12v,mierzylem miernikiem i bylo na przycisku jakies 6.2v

dodam ze sam montowalem wszystko- modul Westfalia ,wiazka dedykowana podpieta wedlug dolaczonej instrukcji, kodowanie: 010000020200000 czy

cos jeszcze trzeba zmienic?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamontowalem hak do b8 z 17r. Elektrycznie opuszczany i tak, zakodowalem w gateway ze jest a w dalszym ciagu mam usterke z radaru i kamery a5, w jaki sposob to dokodowac bo w kodowanie radaru nie moge wejsc a wszedzie gdzie mozna dodalem trailer nadal mam blad tempomatu i a5 w jaki sposob poinformowac radar o haku i jak to przekodowac. Bardzo prosze o szybka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamontowałem niedawno hak holowniczy Westfalia (obrotowy).

Generalnie wszystko działa - światła, wyłączenie tylnych czujników parkowania przy cofaniu, wyłączanie świateł przeciwmgielnych w aucie przy pracy z przyczepą , działa alarm antykradzieżowy na przyczepie i generalnie wszystko.

Mam natomiast błąd - coś źle skodowałem. Błąd pokacuje się na radiu i na infotaiment

1. W menu CAR włączyłem menu rozpoznawania znaków drogowych dla przyczepy oraz ustawianie progu prędkości. Menu działa ale podejrzewam że coś jest nie tak z kodowaniem skoro mam błędy.

2. w Liczniku AID mam w informacji o przyczepie okno z wpisem "Obc. zaczepu:  -- (brak danych w kg) oraz masa przyczepy -- (brak danych w kg) a poniżej "Uwaga na maks. masę przyczepy, Instr. obsługi."

- TYLE ŻE W MANUALU NIC O TYM NIE ZNALAZŁEM (sprawdzałem w instrukcji PL i EN)

3. Silnik - nie udało mi się uaktywnić trailera w module silnika - gdzie wyczytałem że mogę nie mieć mapy konfoguracji silnika do pracy z przyczepą.

- na większości forum opisano to jako "Pomiń"

Ma ktoś wiedzę jak z tym powalczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja tez zakladalem i mialem bledy, dlugo z nimi walczylem az odpuscilem i pojechalem do domu, nastepnego dnia chcacy dalej walczyc ku mojemu zdziwieniu bledy zmienily status na sporadyczny i sie skasowaly. Wydaje mi sie ze po zakodowaniu musisz zrobic jazde probna i potem uspic magistrale. 

A mam pytanie z innej beczki. Zakladales hak elektryczny, ten z przyciskiem zwalniania??? Czy wszystko od razu zadzialalo? W jaki sposob go montowales i kodowales? Bo ja trz zalozylem i za cholere nie moge go  uruchomic przyciskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem miesiąc temu hak elektryczny. Po drodze miałem problem, bo po zmontowaniu nie działał. Okazało się , że musiałem poprawic lutowanie do przewodu cana.

Po zaprogramowaniu wszystko działało od razu. Błędy były, ale po krótkiej jeździe one znikają. Ważne, żeby kupić właściwy sterownik, od niego zależy prawidłwowe działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem nie dawno i ja hak do swojego auta, chciałem mieć wypinany westfalia, taki właśnie kupiłem i o takim mowa...

ponieważ hak będzie użyty raz do roku albo nawet nie  i nie chcąc wchodzić w jakieś duże koszta, postanowiłem kupic i zamontować najzwyklejszą uniwersalną wiązkę z alle... za 1,5 stówki i taką nawet tez kupiłem , lecz po dłuższych przemyśleniach mam ochotę jednak zamontować wiązkę dedykowaną, zakodować ją aby wszystko ładnie działało, pokazywało i odłączało to co ma odłączać a nie rzeźbić coś w  kablach . stąd moje pytanie

czy wiązka, niby taka westfalia o nr 305408300113 będzie ok do całego przedsięwzięcia? czy może trzeba coś innego szukać?

ponieważ mało kabelkowy jestem, to czy jest ktoś z okolic Rzeszów - Sandomierz co pomógł by mi to tylko powpinać i zakodować ??

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiesiok81jak potrzebujesz wiazke do haka pod oryginalny moduł napisz do mnie. mam każdą wiazkę do kazdego haka grupy VAG czy to elektryczny czy zwykły czy z diodą led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w trakcie kodowania haku uchylnego do b8 kombi. 

Problem ze podczas kodowania system zapytuje o kod przebudowy? 

Czy ktos moze cos poradzic? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne o co może system pytać, to o kod dostępowy a nie kod przebudowy. Zamontowałem obrotowy hak bez większych scen, wszystkie informacje są na tym forum.

Trzeba pamiętać, że jak sa błędy po podłączeniu, to trzeba przejechać ok. 1-2 km, żeby sie wykasowały.

potrzebujesz kody do sterownikow, zeby móc wpisać i zapamiętac zmiany:

nr sterownika - kod dostępowy

01 - 27971

03 - 20103

09 - 31347

10 - 20103

13 - 14117

19 - 20103

A5 - 20103

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie kodow SVM AHV vag:

Znalazlem info ze po 01.01.2016 nie zadzialaja niby 

VW passat b8 staly 3B497

Vw passat b8 zdejmowany 3B46B

Czy sa jakies inne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności