Skocz do zawartości
Miszka

Hak holowniczy B8

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pyra666 napisał:

A co z modułami 5Q0907383H lub 5Q0907383F? Tez maja po 4 kostki, podejdzie to do paska z elektrycznym hakiem?

nigdy nie zadziałają z hakiem elektrycznym, to że wyglądają tak samo i mają 4 wtyczki nie znaczy ze są do haka elektrycznego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się parę tygodni temu. Roboty na dwa dni z panelami i wiązką. Niestety kable są białe,  wszystkie i dopiero na klapie były wtyki a po nich kolory więc mogłem rozpracować według schematów serwisowych. Oczywiście mówię o mgielnych i cofania. Pamiętajcie że cofania nie działają przy otwartej klapie więc straciłem parę godzin czemu na wtyczce haka brak plusa.

To nie jest po CAN dlatego śmieszna cela ale minus taki, że auto nie wie, że masz hak. Instalacja zatem bezpośrednio do zasilania świateł a główny plus można zamiast do akumulatora pociągnąć do gniazda zapalniczki w bagażniku jeśli się nie planuje zasilać lodówki w przyczepie itp.

Update

Wczoraj pożyczyłem przyczepę, elektryka działa idealnie i na pierwszy raz przytargałem i30 z copartu. Adrenalina jak po pigule

 

 

 

Screenshot_20240502_062310_eBay.jpg

Screenshot_20240502_062314_eBay.jpg

 

IMG-20240502-WA0006j.jpg

Edytowane przez jakbli
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbli czyli idąc na skróty kupuje hak bez żadnych modułów i podpinam się bezpośrednio pod lampy? Żadnych błedów nię będzie na desce odnośnie oświetlenia jak podepne przyczepke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol6376 jak podepniesz przez ten uniwersalny moduł to tak, błędów mieć nie będziesz..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój moduł to dokładnie WH2S-G13. Zapłaciłem za całość 330 funtów z dostawą z polski. Trzeba było rozpruć cały bagażnik a moduł przymocowałem na silikon. Lewy kierunek, światło stopu i drogowe udało się podpiąć z lewej wiązki tylnych świateł. Z racji, że główna wiązka jest z samych białych musiałem pociągnąć przewód z prawej strony aby mieć prawy kierunek. Tak samo z cofania i przeciwmglielnych, po zdjęciu plastików z klapy są tam kostki i w tedy już po kolorze przewodów można rozpacować co jest co.

Zasilanie pociągnąłęm z akumulatora. Za skrzynką z bezpiecznikami po lewej stronie jest główna mufa w ścianie grodziowej tam nie było szans przepchnąć kabla ale znalazłem pod spodem mniejszą zaślepioną gumą zapewne wykorzystywaną z innym wyposażeniem. Przebiłem szpikulcem i przeciągnąłem kabel uprzednio winąłem go taśmą parcianą i dałem peszel.

Miałem wszystkie zdjęcia ale usnąłem nie wiem czemu niestety. Wyciągam bezpiecznik kiedy nie używam haka. Moduł po wykryciu sygnału przekazuje zasilanie z akumulatora na odpowiedni pin z gnieżdzie dlatego nie ma błędów. Jedyny mankament to taki, że przy wrzuceniu wstecznego od razu trzeba deaktywować czujnik bo auto samo hamuje myślać żę walę w scianę. Wtyk można schować w zderzak i po wyciągnięciu kuli nic nie widać.

IMG_20240503_140955h.jpg

IMG_20240504_115542.jpg

IMG-20240320-WA0009j.jpg

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem mało aktywnym użytkownikiem forum (aczkolwiek sporo więcej czytam, niż piszę), ale podzielę się krótkim podsumowaniem montażu haka w moim aucie.

Montaż głównie samemu, z doskoku pomagał tata, czas ok. 9-10 godzin. Zdejmowanie lamp + zderzaka, rozbieranie tapicerki w bagażniku, rozebranie progów plus plastików pod nogami kierowcy, pociągnięcie wiązek przewodów, podłączenie przycisku zwalniania haka – wszystko szło bardzo sprawnie, aż nastał moment podłączenia pinów do kostek w BCMie + wpięcie się w skrzynkę bezpieczników. Miejsca bardzo mało, dłonie całe obolałe, ale w końcu się udało ?

Jedna rzecz mnie trochę zaskoczyła – ani w instrukcji od kolegi Bimbasz tu z forum (dzięki bardzo za wiązkę i instrukcję!), ani w tutorialach na youtubie – nikt nie musiał wyjmować poduszki kolanowej kierowcy, aby wyciągnąć skrzynkę bezpieczników. Na dwóch filmach na youtubie wyglądało to tak, jakby tamci użytkownicy w ogóle nie mieli poduszek kolanowych, ale mniejsza z tym, po wyjęciu poduszki wydostałem bezpieczniki na zewnątrz.

Mam silnik 1.8 tsi i potwierdzam, że aby przykręcić hak z lewej strony patrząc od tyłu – trzeba popuścić wydech na 2 wieszakach + poluzować / opuścić osłonę termiczną wydechu.

Po podłączeniu wszystkiego 5 minut kodowania, po włączeniu zapłonu oczywiście masa błędów (aktywny tempomat, hill holder, ESC, czujniki parkowania, rozponawanie znaków i coś tam jeszcze). Przejażdżka 4km, wyłączenie auta, ponowne odpalenie – zero błędów ? Przyczepa podłączana, wszystko działa jak należy.

 

Małe podsumowanie kosztów i użytych części:

Hak 3G9803881C  z wiązka 3G9971124B– udało mi się kupić za 450zł z Allegro Lokalnie

Moduł 5Q0907383N również z wiązka haka – 750zł z OLX (została wiązka do sprzedania, widzę, że są wystawione po 300-350zł na Allegro, także moduł wyjdzie niecałe 500zł)

Przycisk i ramka - 3G0959511A oraz 5G0868345  - 154zł nowe z Allegro

Wiązka moduł –> bezpieczniki + BCM – od kolegi Bimbasz 400zł

Ślizg zderzaka 3G9807863B – 80zł Allegro

Śruby haka 4x N91173001 – 88zł Allegro

Edytowane przez turosgt
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zamontowałem hak wertykalny Westfalii z wiązką dedykowaną Jegaer. 

Kodowaniem posiłkowałem się wg tego wątku, moduł przyjęło, grafika przy cofaniu działa, czujniki cofania również odłącza. Problemem jest ACC, nie ma błędu bezpośrednio po uruchomieniu silnika, błąd pojawia się gdy uruchamiam tempomat, pojawia się komunikat ACC niedostępne.

Co również zauważyłem przy ruszaniu do przodu czujniki przednie nie uruchamiają się automatycznie( działają gdy uruchomię guzikiem).

Kodowanie wykonywane aplikacja Car Scanner i kostka bluetooth elm327. 

Czy kodowanie przez aplikację może być  przyczyną że ACC nie działa? Przed założeniem haka działało bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, krisztof napisał:

Cześć, zamontowałem hak wertykalny Westfalii z wiązką dedykowaną Jegaer. 

 

a jaki nr sterownika haka masz zamontowany z tym zestawem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bimbasz napisał:

a jaki nr sterownika haka masz zamontowany z tym zestawem?

Cześć zamontowany jest kompletny zestaw Jeager wiązka + moduł nr 748503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik jest widoczny przez system jako moduł 69 haka?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Bimbasz napisał:

Ten sterownik jest widoczny przez system jako moduł 69 haka?

 

Tak jest widoczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2024 o 08:50, krisztof napisał:

Cześć, zamontowałem hak wertykalny Westfalii z wiązką dedykowaną Jegaer. 

Kodowaniem posiłkowałem się wg tego wątku, moduł przyjęło, grafika przy cofaniu działa, czujniki cofania również odłącza. Problemem jest ACC, nie ma błędu bezpośrednio po uruchomieniu silnika, błąd pojawia się gdy uruchamiam tempomat, pojawia się komunikat ACC niedostępne.

Co również zauważyłem przy ruszaniu do przodu czujniki przednie nie uruchamiają się automatycznie( działają gdy uruchomię guzikiem).

Kodowanie wykonywane aplikacja Car Scanner i kostka bluetooth elm327. 

Czy kodowanie przez aplikację może być  przyczyną że ACC nie działa? Przed założeniem haka działało bez problemu. 

W module 13 (ACC) sprawdź czy masz zaznaczony bit 3 na bajcie 3 i w module A5 bit 0 na bajcie 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2024 o 16:44, turzol napisał:

W module 13 (ACC) sprawdź czy masz zaznaczony bit 3 na bajcie 3 i w module A5 bit 0 na bajcie 11.

Tak są zaznaczone 

Zrobiłem jeszcze raz odczyt błędów i wyskakują następujące

IMG_20240604_182313.jpg

Edytowane przez krisztof
Nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. A ja chciałem zapytać czy ktoś się orientuje czym dokładnie różni się hak westfalia wpinany pionowo do sedana a varianta? Jestem na etapie poszukiwań z rynku wtórnego z racji, że będę bardzo sporadycznie używał. Na aukcjach jest mnóstwo takich haków nawet już z wiązkami dedykowanymi ale do variantów,  do sedanów jak na lekarstwo ?

 

Napisałem dzisiaj do centrum obsługi Westfalia odnośnie haka o numerze 317141600001

"Dzień dobry. Chciałem zapytać czy poniższe numery dotyczą haka do passat b8 sedan czy variant?
APPROVAL NO: E13 55R-01 3831
TYPE: 321852 D-VALUE D 11,5 KN
317141
CHARGE: 12026175"

 

Po czym dostałem odpowiedź z COK Westfalia

"Dzień dobry,

Dziękujemy za przesłane zapytanie.

Podane informacje dotycząc haka 317141600001 odpowiedniego dla obu wariantów nadwozia. "

 

Wobec tego, jeśli się nie mylę to haki o numerach 317141600001 występują zamiennie. Oprócz tego Google podpowiada, że ten hak pasuje również do Skoda Superb.

Poprawcie mnie jeśli się mylę :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 317141600001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu fabryczny hak nie wypada sam. Musze mu pomagać i go pociągnąć w dół jednocześnie wciskając przycisk w bagażniku. Od syfu z ulicy chodzi dość ciężko. Czy ktoś może to rozbierał? Chcę to wyczyścić i nasmarować ale nie wiem czy trzeba rozkręcać od strony silniczka czy od strony zewnętrznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem ten temat lecz nie znalazłem odpowiedzi na problem z moim hakiem elektrycznie rozkładanym/skladanym. Mianowicie parametryzacja nie pomaga a nawet tak jak by nie pasowała pod mój samochód. Może ktoś coś. Z góry bardzo dziękuję.

IMG_0849.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dataset trzeba wgrać używając opcji "Erase Full Memory" w sterowniku 69.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywam plik z VCP pod sterownik i model samochodu i właśnie takie błędy generuje. Nie wiem może nie ważne dane są w tym pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niepoprawny zestaw danych, reszta błędów nie ma znaczenia w tym wypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności