Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka możliwość. W katalogu z akcesoriami masz subwoofer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy chciałbym poprawić bas w aucie. Wygłuszenie drzwi nie wchodzi w gre, auto w leasingu i niechce zbytnio ingerować. Teraz jest tak że jak mocniejsza basowa muzyka zaczynaja trzeszczeć boczki. Czy jest możliwość podpięcia subwoofera do discovery pro bez dynaudio? Może być skrzynka w bagażniku nie koniecznie w koło zapasowe. Zależy mi by z głośników w drzwiach uzyskać wysokie i srednie tony a bas z subwoofera. Jeżeli juz ktoś robił taki myk lub zna firmę w mazowieckim to prosze o kontakt. Pozdrawiam

 

Uwierz mi kolego, że nie będziesz zadowolony z takiego rozwiązania. Nie znam się i niech mnie ktoś poprawi kto jest bardziej w temacie, ale chyba niskie tony, a bas z subwoofera to dwie różne sprawy.

Ja się kiedyś tak bawiłem, że zmniejszyłem niskie tony w tunerze i podniosłem suba... nie dało się tego słuchać. Sub tylko dudni. Finalnie w ustawieniach Dynaudio mam suba chyba na "-1" ustawionego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od odcięcia ale subwoofer raczej nie będzie potrafił przenieść tych częstotliwości, które powodują rezonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W muzyce/akustyce istnieje pasmo niskotonowe (bas, kick-bas) oraz subniskotonowe (sub-bas). To pierwsze w większości jest przetwarzane przez woofery drzwiowe, a to drugie przez subwoofer. W Dynaudio ten niby subwoofer dudni i buczy, bo z racji fizycznych ograniczeń (za mały głośnik wsadzony w kiepską obudowę) nie jest w stanie prawidłowo wygenerować pasma subniskotonowego. To jest tylko sztuczny "podbijacz" pasma niskotonowego, na dodatek "zduszony" grubą płytą podłogową. Takie coś nigdy dobrze nie zagra.

Aby subbas był odtwarzany poprawnie, to należy zastosować prawdziwy głośnik subniskotonowy o średnicy np. 25-30cm, zabudowany w solidnej i sztywnej obudowie z grubszymi, nierezonującymi ściankami, najlepiej z płyty MDF. Do tego oddzielny wzmacniacz mocy (przód+sub) oraz poprawa brzmienia przedniego zestawu głośnikowego (porządne wytłumienie drzwi + wymiana głośników na lepsze). Przód obowiązkowo, tył według uznania. Jeżeli ktoś naprawdę myśli o poprawie nagłośnienia w kierunku lepszej wierności i naturalności przekazu, to nie musi inwestować kasy w tylne głośniki, bo podczas budowania wiernej z oryginałem stereofonicznej sceny dźwiękowej, tył tylko psuje całą sprawę i należy go wyciszyć, jeżeli w większości czasu muza jest słuchana przez kierowcę. No chyba, że ktoś chodzi na takie koncerty, na których kapela gra z tyłu za publicznością, to sorry. Za zaoszczędzoną kasę na tylnych głośnikach, można w tylnych drzwiach wytłumić rezonanse boczków tapicerskich, lub trochę wyciszyć drzwi przed hałasem drogowym.

Wbrew pozorom, poprawa brzmienia głośników drzwiowych ma znaczny wpływ na odczuwalną poprawę brzmienia i szybkości basu oraz najniższego subbasu z subwoofera, pomimo że tego pasma głośniki drzwiowe i tak nie przenoszą (ale te podzakresy pasma łączą się ze sobą). Podsumowując - do znacznie odczuwalnej poprawy brzmienia seryjnego systemu z zachowaniem oryginalnego źródła dźwięku (radio.CD), potrzeba przynajmniej:

1. wytłumić przednie drzwi (całe) + tapicerki

2. wymienić przedni zestaw głośnikowy na przynajmniej o klasę lepszy

3. dodać prawdziwy subwoofer w solidnej obudowie

4. zamontować wzmacniacz dla głośników przednich i subwoofera + oddzielną instalację zasilającą do niego

Edytowane przez jot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie słyszałem jak gra subwoofer w dynaudio ale z racji tego że zastosowane są lepszej jakości głosniki w drzwiach pewnie jest on tak zestrojony by przenosił najniższe tony i dudni. Swoją koncepcje przeniosłem z kina domowego. W kolumnach stojących średnie i wysokie tony a reszte uzupełnia subwoofer. Mam co prawda wzmacniacz lampowy ale kolumny plastiki i całkiem przyzwoicie gra jak na moje ucho. Nie oczekuje super jakości bo to tylko proteza i niema co porównywać do profesjonalnego car audio. Sub z dynaudio odpada już wole się przemęczyć ze skrzynką w bagażniku niż tłumić pod podłogą. Kwestią jest dobranie odpowiedniego głośnika i skrzynki i zestrojenie by uzupełniał ponizej średnich tonów nie konieczne z naciskiem na sub-bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chodzi o dodanie tylko samego subwoofera, to dla takich niezbyt wygórowanych wymagań/oczekiwań spokojnie wystarczy (z nadwyżką) taki zestaw jak niżej. Będzie z tego całkiem przyzwoity basior, zarówno pod kątem barwy, szybkości, niskiego zejścia, dobrego kopa i umiarkowanego ograniczenia miejsca w bagażniku. Wklejam linki, bo mi się nie chce pisać o każdym komponencie.

 

- głośnik niskotonowy 25cm:

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-shx-10s4-subwoofer-samochodowy-p1629.html

 

- obudowa zamknięta dla tego głośnika z MDF:

http://www.caraudiosklepy.pl/c-1020-obudowa-subwoofera-p854.html

 

- analogowy wzmacniacz 2-kanałowy (pracujący w trybie mono/bridge):

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-hxa-20-wzmacniacz-samochodowy-p1875.html

 

- lub zamiast poprzedniego, trochę mocniejszy, cyfrowy wzmacniacz 1-kanałowy:

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-hxa-1k-wzmacniacz-samochodowy-p1881.html

 

- zestaw kabli do wzmacniacza:

http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-cca-24-zestaw-kabli-p1126.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jot za linki , niestety z moim poziomem wiedzy bał bym się to samodzielnie podłączyć( skąd prąd, jak wpiąć go w instalacje discovery pro?). Poszukam firmy z Wawy lub Radomia, chyba że jest forumowicz z doświadczeniem to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie (+) wzmacniacza najlepiej prosto z klemy akumulatora kablem z podanego zestawu (bezpiecznik jest w komplecie). Masa (-) pobrana z okolicy montażu wzmacniacza, np. z jakiejś fabrycznej śruby o dobrym kontakcie z karoserią. Sygnał audio można pobrać z fabrycznych kabli głośnikowych (np. w okolicy progów) bez konieczności wyjmowania ze schowka jednostki Discover Pro. Jeżeli komuś będzie jednak wygodniej dobrać się do kabli głośnikowych z tyłu za jednostką DP zamiast w progach, to też nie ma problemu. To te same kable. Wzmacniacz ma już wbudowany wewnątrz konwerter umożliwiający bezpośrednie podłączenie takiego sygnału głośnikowego bez konieczności stosowania dodatkowych zewnętrznych puszek/konwerterów. Jeżeli byłby zastosowany wzmacniacz 1-kanałowy (mono), to można do niego dokupić dodatkowe pokrętło umożliwiające niezależną regulację głośności tylko samego subwoofera bez wpływu na głośność pozostałych głośników. Umożliwia to lepsze dopasowanie głośności suba do reszty muzy i taka "bas-gała" zawsze jest pod ręką, gdyby zaszła konieczność jakiejś szybkiej zmiany. Chodzi o takie coś - http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-hxa-rc-regulator-subwoofera-p2020.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwsze co zrobiłem to wymiana podstopnicy i nakładek na pedały.

 

- z podstopnicą poszło łatwo, odgiąłem boczny plastik spokojnie ok 10 cm bez odkręcania. nastepnie tak jak juz było oisywane, ciegniesz w prawo i lewą strone do góry. Jest trochę szarpania ale wychodzi. Zalożenie nowej jest banalne jesli tylko pamietasz ze nalezy odwrotnie zakładać tj najpierw prawe mocowania muszą wejść w płaskie otwory (wsuwasz) a potem od góry nacisając lewą strone montujesz w lewych zaczepach.

- zamocowanie nakładki hamulca to łatwizna

- zamocowanie nakładki gazu to masakra. Mam wrażenie ze nadal pomimo wielu minut kombinowania nie siedzi jak nalezy :-)

 

IMG_20161013_142447.jpg

 

2. zmieniłem też dywaniki na Optimat, jako że nie uzywam gumowych. Optimaty są świetne, kolce przytrzymują pozycje, ranty i nieprzemakalność, grube włókno

 

IMG_20161013_142514.jpg

 

3. żarówka LED zamiast zwykłej w bagażniku. Wybrałem żarówkę LED 42mm SMD 2835 C10W C5W Canbus Volvo VW z 6 diodami

http://allegro.pl/zarowka-led-42mm-smd-2835-c10w-c5w-canbus-volvo-vw-i6419401516.html?snapshot=MjAxNi0xMC0wNlQxNjozODo1OFo7YnV5ZXI7ZTZmNjBjNWRjYWI0NzVjOTkzMTgxNjJkYzA2Y2NkYmQwYjVhZDkxMDA1YWM0ZTZhNjUxY2ZhYzEwYjYzZjRjZg==

 

- montaż banalny, podważasz (patrząc od tyłu auta) prawy krótszy bok lampki, wyciągasz i (ze wzgledu na ciepło żarówki, najlepiej po zamknieciu bagażnika i wejścia od środka) - wymieniasz na LED.

- róznica w jasnosci kolosalna. Fotki z tego samego miejsca przy tych samych ustawieniach

 

IMG_20161013_143502.jpg

 

IMG_20161013_143510.jpg

IMG_20161008_192852.jpg

IMG_20161013_122515.jpg

IMG_20161013_122458.jpg

IMG_20161013_122524.jpg

IMG_20161013_142604.jpg

IMG_20161013_142614.jpg

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i cały bagażnik:

 

 

IMG_20161013_143323.jpg

IMG_20161013_143553.jpg

IMG_20161013_142716.jpg

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze skopali miejsce zamocowania zarowki. zeby miec oswietlony bagaznik w kombi trzeba zwijac rolete...zenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie zamontuj drugą lampkę na boczku tapicerskim pod roletą lub najlepiej po obu stronach. Stopień zaawansowania roboty to 2 punkty w skali do 10. Tylko potem nie pisz: "zeby miec oswietlony bagaznik w kombi trzeba wypakować bagaż..."

;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy automatycznej rolecie, otwiera się ona do połowy (tak jak widać na przedostatniej parze zdjęć w poście #609) - co daje dobre oświetlenie najbliższej części bagażnika.

 

Jesli chcesz coś z niego wyciągnąć albo sprawdzić co w nim jest - i tak odsuwasz roletę, wiec problem wydaje mi się raczej teoretyczny niż praktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam optimaty w golfie i nie jestem zadowolony. Bardzo szybko się niszczą. Wiem, że guma do skóry nie pasuje, ale chyba to będzie lepsza opcja niż optimaty po tym jak wyglądają w golfie po 10tkm. Leda też włożyłem od kolegi Tomnik. Mega mocny. Koszt 27zł z wysyłką. Do tego mata bagażnika od VW, dolot VWR600, box SB, wydechy na przelot jak w TSI 280, folia bezbarwna na przód auta i parę drobiazgów do wnętrza. Planuję przyciemnić tylne lampy bardzo delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamocowanie nakładki gazu to masakra. Mam wrażenie ze nadal pomimo wielu minut kombinowania nie siedzi jak nalezy

 

Montowałem przed chwilą (dzięki za wskazówki odnośnie do montażu podstopnicy). Z pedałem gazu rzeczywiście nie jest łatwo, ale wykombinowałem tak: zakłada się od góry, by łapały oba poziome końce (prawy i lewy), potem lekko odchyla się w prawo, by załapał cały prawy rant, a następnie trzeba cisnąć w lewo i jednocześnie naciskając nakładkę od góry po lewej stronie pomagać palcem lewemu rantowi wyskoczyć za pedał.

 

Optimaty są świetne
Mam optimaty w golfie i nie jestem zadowolony.

 

Od dawna przymierzałem się do Optimatów i nawet pytałem o opinie o nich na tym forum. Teraz mam jedną opinię pozytywną i drugą negatywną, więc dalej nic nie wiem. Vahu, możesz zamieścić fotkę tych Optimatów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę. Ogólnie welur szybko się niszczy.

BTW przymierzam się do czarnej podsufitki. Mam panoramę więc łatwo nie będzie. Przerabiał to ktoś z Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja zamieszczę krótką relację ze zdjęciami co zmieniłem w swoim aucie.

Wymieniłem lampki w 4 drzwiach te od spodu co podświetlają próg i podłoże przy wchodzeniu i wychodzeniu.

Zacząłem od kupna na aliexpress. Można wyszukać wpisując:

"2pcs LED Car door welcome light courtesy led car laser projector Logo Ghost Shadow Light for VW Passat B8 Rline Logo power Light".

22 € kosztuje para (2 sztuki), trzeba kupić 2 pary na 4 drzwi, koszt 44 €

Po opłacie paczka powinna przyjść w terminie do 30 dni.

1 sztuka na 4 ma jakiś defekt, bo po otwarciu drzwi pali się tylko kilka sekund, potem słychać delikatny pisk z tejże lampki i zaraz gaśnie.

Dodam od siebie, że lampki trzeba od razu wymieniać parami w drzwiach, to jest przednie lewe drzwi i zaraz potem przednie prawe. Bo jak wymieni się tylko jedną i chce się sprawdzić od razu efekt to nie działa to tak jak należy, komputer wyłącza napięcie na te jedne drzwi, gdzie się zamieniło zwykłą lampkę na projektor.

Sama wymiana jest bardzo prosta, bo same wtyki w nowych projektorach pasują do wtyczek z dochodzącym napięciem, ale...

jak widać ze zdjęć oryginalne lampki mają lepiej usytuowane wtyczki. To jest kable z wtyczkami w drzwiach są dosłownie chyba docięte w fabryce dosłownie co do milimetra. Bo lewe drzwi przednie i tylne lampki wymienia się dobrze, w sensie kable nie są za krótkie. natomiast z prawej strony jest gorzej, gdyż w nowych lampkach wtyk do podłączenia wtyczki z drzwi znajduje się zupełnie z prawej strony korpusu tych nowych lampek, i kable dosłownie trzeba trochę naciągnąć by weszły.

Oryginalne lampy demontuje się śrubokrętem podważając z góry z lewej i prawej strony są takie zaczepy, które widać na zdjęciu.

 

20161019_214042.jpg

20161019_223338.jpg

 

cdn...(limit 10 zdjęć)

20161019_222337.jpg

20161019_214109.jpg

20161019_214125.jpg

20161019_213937.jpg

20161019_223247.jpg

20161019_220655.jpg

20161019_220625.jpg

20161019_220646.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cd

 

20161019_220814.jpg

20161019_220635.jpg

20161019_223325.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz porównac jasnośc lamki ori i tej?

jak generalnie oceniasz te projekcje, widac je tylko w mocnej ciemności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio wam się coś takiego podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności